פיתוח הדרכה ולמידה מתוקשבת

מרכז ההתמחות כולל אנשים המתמחים בפתרונות יצירתיים בתחום הלמידה הפרונטאלית והמתוקשבת, הכתיבה הטכנית ופיתוח ההדרכה.

 

אגף פיתוח ההדרכה והלמידה המתוקשבת מספק פתרונות יצירתיים ויוצאי דופן, על מנת ליעל את הליך ההדרכה, הכתיבה הטכנית וקליטת המסרים ברחבי הארגון. במסגרת פיתוח הפתרונות אנו בוחנים את מסורת העברת הידע בארגון, הדרישות האנושיות והנכסים הטכנולוגים בפריזמה רחבה ובראייה תהליכית. אנו נסמכים על מתודולוגיות מוכחות בתחום, אך יודעים כי לא תמיד המוכר והקיים יוביל לפתרון המיטבי. הפתרונות שלנו כוללים שימוש במערכות ניהול ידע, יצירת תשתית הדרכה וכתיבת קורסים פרונטאליים ומתוקשבים (E-Learning), המהווים תשתית גמישה וארוכת טווח לשיתוף ידע וללמידה ארגונית. בין אם עבור מערך הדרכה קיים או כיחידת פיתוח ההדרכה של הארגון במתכונת של מיקור חוץ.
 

הראיה ההוליסטית שאנחנו מציעים, מאפשרת טווח רחב של כלים ופתרונות הדרכתיים המשרתים יעדים עסקיים, שיווקיים וארגוניים.

כתיבה טכנית

כתיבה טכנית מתמקדת בהעברת מידע בנושאים שונים כגון: מחשבים, מכונות, תעופה, רובוטיקה, גאדג'טים, ביוטכנולוגיה ועוד.

 

אנחנו מציעים את השירותים הבאים:

 

  • תיעוד: ספר מפעיל, מדריך אינטגרציה, ספר התקנה, עזרה מקוונת ונהלי עבודה
  • שירותי תרגום, לוקליזציה ובקרת איכות: תרגום (אתרי אינטרנט, תוכנה, מערכי הדרכה ומצגות), לוקליזציה של תיעוד וממשקי משתמש, בקרת איכות והגהה
  • ניהול ופיתוח מידע: כתיבת תוכן לאתרים, שכתוב ועריכה של מידע ויעוץ לייעול משאבי המידע
  • מרקום: חומר שיווקי, בריפים עסקיים, מצגות וסרטי תדמית
  • קורסים טכנולוגים "תפורים" לצרכי הארגון: יסודות בכתיבה טכנית, יצירת עזרה מקוונת און ליין, לכידת וידיאו בתוכנת קמטזיה סטודיו וכתיבת נהלי עבודה

 

לפרטים נוספים

חן שהרבני, מנהלת תחום טכנולוגיות למידה
נייד. 054-2557104  

לומדות ועזרי למידה

אגף טכנולוגיות למידה בג'ון ברייס הדרכה מציעה מגוון לומדות מדף בשלושה תחומים שונים:

 

תחום ביטחון ובטיחות תחום שירות ורווחת העובד תחום שירות ומכירות
לומדות המסבירות את אופן העבודה התקין בסביבת העבודה, חושפות את הלומד לסיכונים שבעבודה בסביבה לא בטוחה, וכיצד יש לנהוג במקרה של אירוע בטיחותי לומדות המתמקדות ברווחת העובד ושמות דגש על נושאי העשרה מחד, כגון כיצד ליעל את העבודה במשרד ועל נושאי חובה מאידך, כגון מניעת הטרדה מינית בארגונים לומדות המתמקדות בתהליכי המכירה והשימור של הלקוח
בטיחות בעבודה
אבטחת מידע
לומדת עובד חדש
הטרדה מינית
איכות הסביבה
שיחת מכירה אפקטיבית
ניהול זמן במשרד 

 

רשימה חלקית של לומדות המדף שחברת ג'ון ברייס מציעה:


אבטחת מידע, בטיחות בעבודה – כללי, בטיחות בחשמל, ארגונומיה, התנהגות במצבי חירום, אופיס - 2010, אופיס – 2007, מניעת הטרדה מינית, ניהול זמן, איכות הסביבה, המשרד הירוק, כללי נהיגה בטוחה, שיחה אפקטיבית, הקשבה פעילה, טיפול בהתנגדויות, פתרון בעיות, תרחיש מתגלגל, הערכת עובדים, ניהול ישיבה ועוד.

 

פתרון ייחודי לג'ון ברייס – LMS On Demand


לארגונים בהם אין מערכת לניהול תהליכי הלמידה (LMS), ג'ון ברייס מעניקה פתרון ייחודי במסגרתו חבילות התוכן יינתנו לארגון הרוכש בתוך מערכת מודולרית לניהול הדרכה. הפתרון הנ"ל מבוסס ענן (SAAS) ואינו דורש הקצאת משאבים כגון שטח אחסון, התקנה, הטמעה וכד'. בנוסף, עם המערכת ניתנת גישה למגוון דו"חות למעקב ומדידת תהליכי הלמידה עבור הלומדות הנרכשות.


הערות

 

  • ניתן להתאים את הלומדות לסטנדרטיים ארגוניים, כגון: לוגו, תכנים, דרישות מיוחדות.
  • התאמת הלומדה לארגון כרוכה בתשלום.

 

תחום למידה מתוקשבת


אנחנו מציעים מגוון פתרונות למידה עצמית הנותנים מענה לצרכי לקוחותינו, תוך שימת דגש על יצירת ערך עסקי אמיתי. בין אם מדובר בהקניית ידע מקצועי, מיומנויות טכנולוגיות או העברת מסרים ליצירת שינוי התנהגותי – אנחנו הכתובת הנכונה. מאחורינו שנים של ניסיון מגוון ורשימת לקוחות מרוצים מכל קצוות המשק – בנקאות, היי-טק, מוסדות ממשלתיים, תעשיה וענפי הביטוח.

 

הדרכות טכנולוגיות מתוקשבות איך לומדים תפעול אפליקציה? בין אם מדובר בקורס מלא לאפליקציות אופיס, או בשליפת מידע On-Demand, למידה מתוקשבת היא פתרון מצוין. אנו מפתחים עשרות לומדות ועזרים מתוקשבים בגישת Task-Oriented למערכות ERP, CRM ולכל מערכת ייעודית הדורשת הדרכה.
הדרכת לקוחות תחום שהולך וצובר תאוצה בארגונים המעמידים לרשות לקוחותיהם שירותים מקוונים, תוכנות ומערכות שירות אינטרנטיות.
אנו מייצרים הדרכת לקוחות קלה להבנה, מהירה, המשלבת הדרכה ומסרים שיווקיים ללקוחותיכם.
עזרי למידה מתוקשבים עזרי למידה הם לא רק לומדות.
בסל המוצרים שלנו, תוכלו למצוא פיתוחים מקוריים המיועדים הן ללמידה עצמית, אך גם ככלי עזר למנהל, מדריך או מפקד במפגשי הדרכה פרונטאליים.
לומדות מקוריות  לכל צורך, בכל נושא, לומדות הינן כלי רב עוצמה להשגת חשיפה רוחבית בארגונים לנושאים הדורשים תשומת לב. בין אם יש צורך בהקניית מיומנות, ידע, שינוי תפיסתי או העלאה למודעות ולסדר היום, לומדות הן האופציה הכלכלית והיישימה.
אפליקציות למידה מורכבות לעיתים, יש צורך בפיתוח כלי למידה מורכב יותר מלומדה. לנו יש את היכולת לתכנן, לתכנת ולעצב אפליקציות למידה התואמות את תקן Scorm ומאפשרות לכם שימוש יעיל וקל להטמעה.  
סרטוני Go-To-Market תחום התמחות נוסף, הינו יצירת סרטונים שיווקיים המשמשים אנשי מכירות ו-Pre-Sales במפגשים מול לקוחות, ממחישים את יתרונות המוצר ואת עקרונות השימוש בו בצורה ידידותית ובהירה.


 

מערכות למידה והטמעה

אגף למידה מתוקשבת וטכנולוגיות למידה מציג מומחיות בהטמעת מערכות תומכות למידה וכלים טכנולוגיים רבים בתחום למידה מתוקשבת

 

מערכות תומכות למידה כלי תיעוד ולמידה מתוקשבת
מערכות התומכות בתהליך ניהול, הפצה, מעקב ופיתוח למידה תחת הקטגוריה של מערכות LMS / LCMS / CMS (מערכות ניהול למידה, תוכן והכשרות) לג'ון ברייס הדרכה התמחות וידע רב בהטמעת מערכות אלה ממגוון פתרונות הקיימים בשוק  ג'ון ברייס הדרכה מציעה שירותי מכירה והטמעה של מערכות תיעוד אוטומטי ותיעוד אלקטרוני.
כמשווקים אנו מביאים עימנו ניסיון מוכח בהטמעת כלים רבים ביניהם UPK: User Productivity Kit מבית אורקל. UPK מהווה בימים אלה עמוד התווך של תהליכי התיעוד ההדרכה למידה עצמית ותמיכה במשתמשי קצה בארגונים רבים מאד במשק הישראלי ובעולם


כלים טכנולוגיים וטכנולוגיות תומכות למידה

למידה בעידן WEB2.0 מתבססת על יכולתו של ארגון לייצר תומרי למידה ותיעוד חדשנים, מרעננים וכן מקיפים ובכך להעניק גם חווית למידה משופרת וגם להתייעל בתהליכי ההפקה של יחידות הלימוד והתיעוד.
מטרה זו נשענת על כלים טכנולוגיים רבים הקיימים בשוק אבל רק כמה מהם מספקים מענה מקיף והכמעט מושלם לצרכי הארגון:


Oracle UPK: User Productivity Kit


UPK הינו כלי שהוא למעשה חבילת אפליקציות המובלות על ידי סטודיו לתיעוד אוטומטי באמצעות צילומי מסך שיודע ללכוד יותר מאשר רק תמונות. UPK יודע לזהות מסכים ומיקומים בכ- 15 פלטפורמות מוכרות (כגון Oracle, Sap, Ms-Crm,) ועימן את הפעולות והאיברים במסך. יכולת חדשנית זו מהווה בסיס לתוצרים אשר "נכתבים" מעצמם בהנחיות ניווט פשוטות בכ- 22 שפות.


UPK מהווה פלטפורמה רחבה לתיעוד הפקה הפצה ומעקב אחרי תוצרי למידה מתוקשבים וכתובים ויכול למעשה להפוך להיות מערכת ניהול הלמידה הארגונית בהתבסס על תוצר הדגל שלו: פורטל למידה ונגן סימולציות.


EZ Software – Help & Manual


ה"מדריך למשתמש" הינו פיתרון ההדרכה והתיעוד הוותיק והכוללני מכולם עד היום. H&M מספק פתרון ייעודי למי שרגיל לפתח חומרים בשיטות המסורתיות אך מעוניין להפיק סביבות עזרה וירטואליות, ועצי נושאים שמופצים בקלות בארגון ומתחברים בידידות למערכות השונות 

פיתוח הדרכה מסורתי

אגף פיתוח הדרכה מספק שירותים גם בתחום פיתוח ההדרכה המסורתי, הכוללים שירותי יעוץ להקמת תשתיות הדרכה פרונטאליות למחלקות הדרכה או לפרויקטים, ניתוחי תפקיד, בניית רשומות הסמכה, תוכניות חניכה ופיתוח תוצרים לקורסים פרונטאליים. מפתחי ההדרכה באגף מפתחים מערכי שיעור, מצגות הדרכה, סדנאות, סימולציות הדרכתיות, משחקים והפעלות קבוצתיות בהתאם לצורך. כמו כן, מפתח האגף סל שלם של תוצרי הדרכה מסורתיים כגון חוברות, עזרי למידה מודפסים למינהם, רשימות תיוג (צ'ק ליסט), טפסי תצפית, ביצועים ומשוב. לאחרונה זכה האגף במספר פרויקים רחבי היקף בתחום פיתוח ההדרכה המסורתי בעיקר במוסדות ממשלתיים.