ההשתלבות השקטה של הנשים בעולם ההי-טק

נשים בעולם ההי-טק
JBH

עד לפני מספר שנים, נראה היה שתחום ההי-טק הוא נחלתם של הגברים בלבד. אלא שמאז חל שינוי משמעותי במיוחד: נשים החלו לפלס את דרכן לעולם ההי-טק, גם למשרות בכירות וניהוליות, ושינו את חוקי המשחק. נכון, מספרן עדיין מצומצן מאד ביחס לגברים (ההערכות הן שנשים מהוות בערך שליש מכלל כוח האדם בתחום ההי-טק), אך המגמה הכללית היא חיובית.

ההשתלבות השקטה של נשים נותנת את אותותיה בכל רחבי העולם, עם יוזמות שונות שתכליתן להפוך את המגמה למשמעותית עוד יותר. לפני מספר חודשים הודיעה זרוע ההשקעות הבינלאומית של חברת אינטל על השקעה של 125 מיליון דולרים בעסקי סטארט אפ המובלים על ידי נשים. חברת IBM, ענקית נוספת בתחום, יזמה את מפגשי "נשים מדברות יוזמה וטכנולוגיה", מפגשים שתכליתם לסייע לקהילת הנשים שמעוניינות לשמש יזמיות ולהקים סטארט אפ. דוגמא נוספת היא הפרוייקט העולמי Rails Girls, שמטרתו לקרב בין נשים לבין תחום ההייטק ופיתוח התוכנה. בישראל, הצהירה לפני מספר חודשים חברת הכנסת גילה גמליאל, השרה לשוויון חברתי, כי קידום נשים בהי-טק הוא "משימה לאומית וכלכלית", כך שייתכן שכבר בקרוב נראה צעדים שאמורים לקדם את השילוב הזה.

 

אז מדוע נשים יכולות להשתלב בהי-טק?


את המגמה של השתלבות נשים בעולם ההי-טק ניתן לראות גם במוסדות הלימוד השונים. בשנים עברו, נשים נרתעו מלהיכנס לתחום ההי-טק, שנתפס בעיניהן כתחום "גברי" ואפילו תובעני, מה שמקשה – לפחות לכאורה - על נשים המעוניינות לנהל לצד העבודה גם חיי משפחה תקינים. כיום, ברור כי התפיסה הזו רחוקה מלהיות מדויקת. ראשית, מכיוון שבמהלך השנים יצאו הנשים מהמרחב הביתי, שהיה מזוהה עימן במשך עשורים, והיום משמשות מפרנסות עיקריות או אפילו יחידות בבית.
שנית, התפתחות עולם ההי-טק מקלה על כניסת נשים לתוכו. נשים כיום מצליחות לשלב בצורה ראויה בין קריירה בהי-טק למשפחה, כאשר עולם ההי-טק מציע תנאים נוחים לכך: אפשרות העבודה מהבית במקצועות הי-טק שונים, למשל, או יציאה מוקדמת הביתה.

 

כיום: יותר נשים לומדות הי-טק


הידיעה שניתן להשתלב בצורה ראויה בתחום ההי-טק על מגוון המקצועות שבומביאה נשים רבות אל ספסל הלימודים. במקצועות ספציפיים אחוז הנשים דומה מאד לזה של הגברים, ולעיתים אף עולה עליו: בין המקצועות האלה ניתן למנות ניהול אתרים ב- Web, במובייל או ברשתות החברתיות, פיתוח תוכנה בשפות שונות, פיתוח אפליקציות למובייל, תחזוקת מחשבים ורשתות תקשורת, עיצוב גרפי, הנדסת תוכנה, בדיקות תוכנה ועוד. הנחת היסוד היא שכבר בשנים הקרובות ניתן יהיה לראות את השינוי גם בעולם התעסקותי, עם השתלבות בוגרות לימודים אלה בתחום ושינוי מאזן הכוחות בו.

 

השתלבות נשים בתחום ההי-טק – גם בתפקידים בכירים


התחזיות של מיטב המומחים והאנליסטים בתחום ההי-טק מצביעות על סבירות גבוהה שהנשים לא רק שיפלסו את דרכן למשרות שונות בתחום ההי-טק בשנים הקרובות, אלא גם יזכו בתפקידים נחשקים. נראה שצעד כזה הוא פשוט כדאי עבור המעסיקים: בשנים האחרונות התפרסמו מספר מחקרים שמצביעים על כך שחברות עסקיות אשר נשים מועסקות בהן בעמדות מפתח, מתפקדות טוב יותר. כזה בדיוק הוא מחקר של חברת DDI למשאבי אנוש שפורסם במגזין "פורבס" ב- 2014
הנתונים מצביעים על כך שמספר הנשים בתפקידי ניהול בכירים, בתחום ההי-טק כמו במשק הישראלי במכלול, עדיין נמוך ביחס לגברים, וכמובן שנמוך ממספרן בתחום ההי-טק כמכלול. אבל, וזהו אבל גדול מאד, גם כאן המגמה היא של השתלבות והתרחבות. כבר היום נשים מצליחות להגיע לעמדות בכירות יותר מאשר בעבר, כאשר דוגמאות רלוונטיות הן מנכ''לית פייסבוק ישראל עדי סופר תאני, מייסדת אתר ההשמה המקוון Alljobs רויטל הנדלר, מנכ''לית בנק לאומי רקפת רוסק עמינח, מנכ''לית בנק דיסקונט לילך אשר טופילסקי ועוד.

 

 

זה הזמן לעשות את הצעד הראשון וללמוד מקצוע מבוקש כדי להשתלב בתעשיית ההי-טק ולשנות לחיוב את הסטטיסטיקה של מספר נשים העובדות בהי-טק. בג'ון ברייס הדרכה תגלו מגוון רחב של קורסים המותאמים לדרישות השוק העכשוויות – נקודת הזינוק לקריירה בהי-טק.

קורסים קשורים
לכל המאמרים