טופס בדף מאמר


*שדות חובה

חושבים על הסבה מקצועית לעולם ההייטק? כך תעשו זאת

הסבה והכשרה  |  אינטרנט
חושבים על הסבה מקצועית לעולם ההייטק? כך תעשו זאת
JBH

אם בעבר היו עובדים במקצוע אחד, היום יותר מתמיד אנשים מחליפים מספר עבודות בתקופת חיים.

אם אתם מגיעים לעבודה שהפסיקה לעניין אתכם או רוצים לשדרג את רמת ההכנסה והתנאים שלכם,  אף פעם לא מאוחר מידי לחשב מסלול מחדש. אנשים רבים במהלך חייהם מבצעים הסבות מקצועיות ובוחרים להשתלב בתעשיית ההייטק כענף בו ירצו להשתלב בעתיד.

 

 

אם בעבר היו עובדים במקצוע אחד, היום יותר מתמיד אנשים מחליפים עבודות לפחות פעמיים בתקופת חיים. 

 

אם אתם מגיעים לעבודה שהפסיקה לעניין אתכם או רוצים לשדרג את רמת ההכנסה והתנאים שלכם,  אף פעם לא מאוחר מידי לחשב מסלול מחדש. אנשים רבים במהלך חייהם מבצעים הסבות מקצועיות ובוחרים להשתלב בתעשיית ההייטק כענף בו ירצו להשתלב בעתיד.

בעבר חשבתם שתעבדו לנצח במקצוע בו בחרתם מלכתחילה, אבל בעידן הנוכחי בו אנשים מחליפים עבודות בקצב מסחרר, עשוי להגיע השלב בו אפשר לבחור מחדש.
אם אתם מגיעים לעבודה ומשעמם לכם או אתם מעוניינים לשדרג ההכנסה והתנאים, לא מאוחר מדי לנווט קדימה. אנשים רבים מבצעים לאורך החיים הסבה מקצועית ורבים מהם בוחרים בתעשיית ההייטק כענף בו ירצו להשתלב בעתיד.
בניגוד לסברה הרווחת, הייטק הוא עולם דינאמי וגדוש אפשרויות ומתאים גם למי שבכלל למד בעבר ספרות באוניברסיטה או עבד עד כה בביטוח. כלומר, יש מקצועות בהייטק שפתוחים לכל מי שמחפש נקודת זינוק לתעשייה.
כמובן שיש צורך לעבור הכשרה מקצועית מקיפה ויש תחומים שמחייבים זיקה מתמטית וגישה טכנולוגית יותר מאחרים. אבל מה שבאמת חשוב להצלחה היא המוטיבציה שלכם, הרצון ללמוד והשלמת קורס איכותי במוסד לימודים מוכר, שיעניק לכם את הכלים הנחוצים להגשת מועמדות לעבודה.

רגע לפני שקופצים למים

לפני שאתם פוצחים בתהליך הסבה מקצועית. חשוב שתבצעו סקר שוק ותבחנו אילו מקצועות אופציונליים מבחינתכם. התייחסו למדד של ביקוש והיצע – במה תוכלו להרוויח יותר כסף, היכן תוכלו לעבוד (חברות אינטרנט ומדיה, חברות ביטחוניות), מה נדרש כדי לאייש את המשרה (ידע בתוכנות ספציפיות וכדומה).
לא חייבים לעזוב את כל מה שהכרתם עד כה ולקפוץ מתוך "אזור הנוחות" מיד למים העמוקים. אפשר לבחור לימודים המאפשרים לכם לשלב בין עבודה ולימודים (יום בשבוע, קורסי ערב) על מנת לבחון היטב שאתם אכן מבצעים הסבה מקצועית למקצוע שמעניין אתכם ומתאים לכם.
תוכלו לחפש עבודה רק עם סיום הקורס, כשיש לכם ביד תעודה נחשקת ואת הידע המבוקש.
בדרך זו, תבצעו הסבה הדרגתית בתהליך שמאפשר הסתגלות לשינוי המקצועי ולחפש עבודה חדשה ברוגע.
יתכן שתלמדו מקצוע שנדרש גם במקום העבודה הנוכחי שלכם ותוכלו להציע לבוס פתרונות נוספים וכך להרחיב את תחומי העניין ואולי גם לעלות במדרגות השכר.

מתלבטים מה ללמוד?

אספנו עבורכם 5 מקצועות נדרשים בתעשיית ההייטק שמתאימים להסבה מקצועית, דרישות הסף לעבודה בתחום ומה לומדים כדי לחפש עבודה.

בדיקות תוכנה QA– כל תהליך של שחרור תוכנה לאוויר העולם מחייב בדיקות טכניות של התוכנה או המוצר הטכנולוגי. זו יכולה להיות אפליקציה או פלטפורמה אינטרנטית. הבודקים שמכונים גם אנשי QA, משתמשים בכלי בדיקה ידניים ואוטומטיים על מנת לאתר באגים ולשפר את המהירות והיעילות של אותו מוצר.
זהו מקצוע פופולארי בחברות הייטק רבות שמהווה כרטיס כניסה לתעשייה. הקורס יכין אתכם לדרישות המקצוע: כתיבת תסריטי בדיקות, ביצוע בדיקות, תיעוד הבדיקות, לרבות רישום תקלות במערכת תיעוד התקלות, הכרות מעמיקה עם מסד נתונים ושליפת נתונים ועוד.
פיתוח JAVA - שפת הפיתוח JAVAהיא שפת פיתוח פופולארית המסוגלת לרוץ על מערכות הפעלה במגוון פלטפורמות, ממחשבים ועד טלפונים סלולריים. בקורס תלמדו על תכנות מונחה עצמים, עולם ה-WEB, פיתוחים מורכבים כמו JEE, פיתוח למובייל.
פיתוח FULL STACK - אם אתם לא רוצים לבחור בין צד שרת לצד לקוח, תוכלו לפתח בפול סטאק לשני הצדדים! זהו תפקיד המחייב ראייה אינטגרטיבית בהבנת תהליכים הנדרשים מהצד של השרת ולעבד אותם נכון לצד הלקוח ותוך כדי לשפר תהליכי פיקוח. הקורס כולל נושאים הנחוצים לתפקיד כמו HTML, CSS, תכנות ב-JAVA, PHP, MYSQL, GITועוד.
מגן סייבר – תקיפות הסייבר מתרבות ומתעצמות מיום ליום ומגן סייבר הוא מי שיש לו את הכלים למנוע פריצות ולטפל בתקריות. במהלך התפקיד סורקים רשתות, מגדירים ומנהלים חומות מגן, שולטים בהרשאות משתמשים, יודעים לבחור פתרונות אבטחת מידע למערכות ותשתיות שונות ולהתמודד עם זיופי כתובות והתקפות פישינג. מקצוע סופר מבוקש במערכי סייבר של חברות.
ניהול רשתות – תחום הרשתות צומח בלי הפסקה ומנהלי רשת מנהלים רשתות תקשורת מסוגים שונים מאפיון הרשת דרך התקנה ועד תחזוקה שוטפת. יש להכיר ולהבין היטב ברשתות שונות כמו פלטפורמות ענן דוגמת Microsoft Azure, Office 365 ופלטפורמת ענן Amazon Web Services. כדי לשפר את הסיכויים להשיג עבודה בתחום, כדאי לעבור קורס שמכין אתכם להשגת ההסמכה היוקרתית הבינלאומית MCSA: Windows Server .

קורסים קשורים
לכל המאמרים