סוגיות משפטיות במערכות מידע - מי אחראי על הנושאים המשפטיים במערכות מידע

כללי  |  עולם הניהול
סוגיות משפטיות במערכות מידע
JBH

דר' נעמי דדון בעלת PHD במערכות מידע, עורכת דין ומגשרת, הופיעה בפני משתתפי קורס המנמ"רים של ג'ון ברייס מכללת הי-טק ואנשים ומחשבים בנושא סוגיות משפטיות במערכות מידע, ותיארה את אחריות המנמר"ים וההתמודדות הנדרשת מהם בתחום התקשרויות משפטיות, חוזים ושאר סוגיות משפטיות.

דר' דדון ספרה על עולמו המורכב של המנמ"ר במאה ה- 21: " תפקיד המנמ"ר עבר בשנים האחרונות תהפוכות רבות, מגמה שללא ספק תמשיך ותתקיים. בין שאר המורכבות שיש בתפקידו של המנמ"ר עליו להיות אחראי גם על נושאי חוזים, התקשרויות, מכרזים ושאר סוגיות משפטיות.

 

אחריות זאת הוטלה על כתפי המנמ"ר מבלי שהוא נדרש להיות עם השכלה משפטית כלשהי.
לכאורה, בכל ארגון יש לשכה משפטית, יעוץ משפטי, או גוף שאמור להיות אחראי על הסוגיות המשפטיות, לטפל ולייעץ בסוגיות אלו.


המציאות מלמדת, שאותו גוף משפטי בארגון, אחראי בעיקר לקבל את נתוני ההתקשרות מאת המנמ"ר ולהלביש עליו את הבגד המשפטי.


מי שעושה בפועל את ההתקשרות זה המנמ"ר, מי שאמור לספק מידע ברור לגוף המשפטי זה המנמ"ר, מי שאמור לבדוק האם הגוף המשפטי אכן נתן את הבגד הנכון לאותה התקשרות זה המנמ"ר".

 

דר' נעמי דדון הדגישה כי : " לאור המציאות הקיימת , יוצא שאחריות להתקשרויות, לחוזים, למכרזים ולשאר הנושאים המשפטיים, היא של המנמ"ר ולא של הגוף המשפטי.
לא כל המנמ"רים מודעים לאחריות זאת, מנמ"ר שלא יבין ויפנים זאת ולא ישכיל לרכוש את הכלים הדרושים לטפול בסוגיה זאת, עשוי להיכשל ולהכשיל את הארגון".

 

במסגרת ההרצאה על סוגיות משפטיות במערכות מידע, סופקו למשתתפים כלים להבין מה זה חוזה, איך מפרשים חוזה, מה משמעות התקשרות, מה תוקף זיכרון דברים, מה משמעות חוזה בעל פה ועוד.
כמו כן סופקו למשתתפים כלים להבין, מהות מכרז, מטרותיו וכיצד לנהלו נכון וביעילות מבחינה משפטית.

 

קורס המנמ"רים של ג'ון ברייס מכללת היי-טק וקבוצת אנשים ומחשבים, הינו הקורס המוביל והיוקרתי ביותר בישראל בתחום מערכות המידע. בקורס עברו בשנים האחרונות מאות מבכירי מנהלי מערכות המידע בארץ, לצד אנשי מקצוע רבים בתחום. הקורס זוכה להכרה על ידי גופים ציבוריים רבים ומהווה את תעודת הכניסה לתפקיד המנמ"ר בארגונים רבים.


את הקורס מנחה מקצועית בנצי שפירא, אשר שימש במשך שנים רבות כמנמ"ר של ארגונים מובילים במשק, כגון קוקה-קולה, פלאפון וידיעות אחרונות.

קורסים קשורים
לכל המאמרים