טופס בדף מאמר


*שדות חובה

עולם ה-WEB שלא הכרתם

הסבה והכשרה  |  שפות תכנות ופיתוח
עולם ה WEB שלא הכרתם
JBH

המושג Internet או Web (בעברית - מרשתת) מצטייר לרובינו כמושג כללי לתיאור אתרים שמסייעם לנו לקבל מידע כמו גוגל, ynet או לבצע רכישה באתרי קניות כמו Ali-Express. אבל מאחורי הקלעים של עולם ה-WEB עומדים מקצוענים שעוסקים נון סטופ בפיתוח. ובעידן הנוכחי עומדת במרכז שיטת עבודה חדשנית ואינטגרטיבית שמספקת לחברות WEB פתרונות מקצה לקצה, בזמן קצר יחסית ביעילות מקסימלית. מדובר ב-Full Stack Developer, שמכשירה מפתחים כך שיוכלו לתמוך הן בפיתוח צד לקוח והן בפיתוח צד שרת כדי שההכרות שלהם עם שני הצדדים תסייע להם לפתח פתרונות טכנולוגיים דינאמיים שיספקו מענה אופטימאלי.
 

סוד האינטגרציה


כיום Full Stack Developers הם המוחות מאחורי הרבה מפיתוחים משמעותיים ב- web ולמעשה מפתחים פתרונות אינטרנט מקצה לקצה. הדינאמיות של תעשיית האינטרנט העלתה משמעותית את הביקוש למפתחי Full Stack המכירים את כל השכבות בפיתוח תוכנה.
המפתחים הללו תומכים בכל צדדי התהליך וחוסכים הרבה זמן וכסף לארגון כיוון שבמקרים רבים, בעיקר בחברות סטארט אפ, הם אף מחליפים פונקציות מקצועיות הקשורות בתשתיות, אחסון ואינטגרציה, מפתחים את המודולים ומחברים ביניהם ואף יודעים לייעץ ולתת פתרונות בכל שלבי הפיתוח כשהם מתבססים על ידע מעשי מקצועי רחב היקף.

 

מה צריכים לדעת מפתחי Full Stack?

מפתחי Full Stack הם בעלי ידע ויכולת תפקודית גבוהה שמטרתה להפוך רעיון שיווקי או עסקי למוצר טכנולוגי מוגמר. הם נדרשים לפתח ראייה רחבה כך שהם צריכים מחד להבין את צרכי הלקוח ומאידך את צרכי העסק באמצעות פיתוח פתרונות טכנולוגיים המותאמים לחזון העסקי אך כאלה שעונים גם על יצירת חוויית משתמש אטרקטיבית ונותנים תשומת לב לניהול האתר, שימוש אפקטיבי בשרתים, בקרת איכות גבוהה.
כדי להפוך למפתחי Full Stack, יש להכיר מגוון רחב טכנולוגיות Front-end ו-Back-end, לשלוט בכמה שפות התכנות מהנפוצות ביותר (PHP / Java Script / Java / C# / Python) ולהיות גם בעלי מיומניות אחרות כגון יכולת איפיון וניהול מערכת (הגדרת תשתיות בסיסיות, תחזוקה של בסיסי נתונים ויישום לוגיקה עסקית). המפתחים חייבים להתמחות באינטגרציה עם לקוחות האינטרנט וזאת ע"י שליטה במגוון טכנולוגיות רלוונטיות ובכללן Web-Services ו-REST.

 

מה לומדים בקורס Full Stack?


קורס PHP/Full Stack Developer מקנה למפתחים ידע במבחר כלים וטכנולוגיות. הקורס מתמקד הן בפיתוח צד לקוח כולל תכנות בסביבת JavaScript והכרות עם הפיתוחים הטכנולוגיים בדפדפני אינטרנט ומכשירים סלולריים והן בפיתוח צד שרת "הלוגיקה מאחורי הממשק למשתמש" בסביבות נפוצות (PHP ו-Node.JS המתבססת על Java Script) כולל התמודדות עם ניהול מידע ועבודה מול מסדי נתונים מובנים (MySQL) ולא מובנים (MongoDB).

מטרת הקורס היא להכשיר מפתחי אינטרנט מומחים ועצמאים בעלי יכולת הקמה וניהול שירותים ואתרי אינטרנט לאורך כל שלבי התהליך, וליצר מפתחים שידעו להציע פתרונות טכנולוגיים המותאמים לתחזית העסקית מתוך הבנה מעמיקה עם התהליכים הטכנולוגיים, הארכיטקטורה של המערכת וידעו להשתמש בטכנולוגיות החיוניות כיום לביצוע המשימה.
 

קורסים קשורים
לכל המאמרים