כנס הדירקטורים השנתי של המי"ל

תאריך: יום ג' 8.05.12 בין השעות: 8:00 - 15:00
כנס הדירקטורים השנתי של המי"ל

הכנס השנתי לדירקטורים ונושאי משרה בכירה יתקיים ב- 8.5 ויעסוק בחמשת הנושאים החמים הקשורים לעולם הדירקטורים: המלצות הועדה להגברת התחרותיות במשק, הסדרי אג"ח בישראל, תכנית אכיפה פנימית, תגמול בכירים ומדיניות חלוקת דיבידנד בעידן ה- IFRS. בין הדוברים: ח"כ זהבה גלאון, רו"ח יוסי גינוסר, ד"ר משה ברקת, פרופ' משה צבירן ועוד. 

הבטיחו את מקומכם

תכנית הכנס:

 

08:00
התכנסות והרשמה


09:00
דברי פתיחה וברכה
יוסי לחמיש, מנכ"ל המי"ל
אילן פלטו, מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות

 

המלצות הוועדה להגברת התחרותיות במשק


הוועדה להגברת התחרותיות במשק הוקמה מתוך מטרה למזער את הריכוזיות הקיימת, המונעת תחרות וגורמת לעליות מחירים במגוון ענפים. המלצות הוועדה שפורסמו לאחרונה, חוללו סערה בשל טענות מפי החברות הגדולות במשק כי אימוצן יביא לפגיעה עסקית קשה. במסגרת המושב נתוודע לסלע המחלוקת המרכזי: נבין את הסיבות העומדות בבסיס כתיבת ההמלצות אלו, ונשמע גם את טיעוני המתנגדים והצעותיהם לשינוי.

 

09:15
הצגת המלצות הוועדה להגברת התחרותיות במשק/ חיים שני, יו"ר הוועדה


09:35
הפירמידות העסקיות וההמלצות לגביהן-מבט אחר/ עו"ד דוד חודק, ראש משרד עורכי דין גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות', מומחה לדיני חברות, שוק ההון, מיזוגים ורכישות

 

הסדרי אג"ח בישראל


חוסר יכולת פירעון מצד חברות גדולות, וגל הסדרי החוב הפוקד את המשק הישראלי מעורר ביקורת ציבורית סביב השקעתם של הגופים המוסדיים (בנקים, חברות ביטוח) בשוק הון ובשוק החיסכון הפנסיוני. עקב כך, החלו להישמע קריאות להגברת הרגולציה בתחום. במסגרת המושב ננסה לענות על השאלות האם נדרשת התערבות מחוקק? כיצד משפיעה התנהגות המוסדיים על ניהול חברות? ונדון בקשר שבין סוגיות אלו לעבודתו של הדירקטוריון.

 

09:55
אידיאולוגיה ופוליטיקה בשוק ההון/ ח"כ זהבה גלאון, יו"ר מרצ


10:15
התנהגות הגופים המוסדיים בשוק ההון והשפעתם על ניהול חברות/ ד"ר שלמה נס, רו"ח ועו"ד


10:35
הסדרי אג"ח בישראל- תפקיד הדירקטוריון והציפיות מהמוסדיים, רו"ח איריס שטרק שותפה מנהלת במשרד שטרק את שטרק, סגנית נשיא לשכת רו"ח בישראל, לשעבר יו"ר נמל אשדוד, דירקטורית בחברות מובילות


10:55
הסדרי חוב במשק- החשיבות שבמניעת התערבות מחוקק לצמיחתה של כלכלת ישראל/ עו"ד פנחס רובין, ראש המשרד גורניצקי ושות'

 

11:15
הפסקה וכיבוד קל

 

תכנית אכיפה פנימית


תכנית אכיפה פנימית הינה מנגנון וולונטרי אותו מאמץ ומיישם תאגיד באופן שוטף כדי לאתר ולמנוע הפרות ועבירות וכדי לוודא ציות של התאגיד ושל היחידים בו להוראות דיני ניירות ערך. במסגרת המושב נבין את חשיבותו של אימוץ הליך אכיפה פנימית לטובת ציבור המשקיעים, הלקוחות, וכן לטובת התאגיד עצמו, הנהלתו ועובדיו.

 

11:45
חשיבותה של תכנית האכיפה הפנימית / ד"ר אילנה מודעי ליפסקר, מנהלת האכיפה המנהלית ברשות לניירות ערך


12:05
שם ההרצאה יפורסם בהמשך

 

תגמול בכירים


בעקבות המהפכות החברתיות והמשבר הכלכלי העולמי, אנו עדים להתגברות הביקורת הציבורית על שכר הבכירים בארץ ובעולם. כתוצאה מכך, גוברת הדרישה בדירקטוריונים לבסס את חבילות השכר המוצעות לבכירים על אמות מידה מקובלות. במושב זה יוצגו מודלים , שיטות ומגמות תגמול במטרה להקנות ידע וכלים מקצועיים לדירקטורים ובעלי המניות אשר מעוניינים לבנות תכנית תגמול אופטימאלית לארגונם.

 

12:25
תגמול בכירים הלכה למעשה - פרופ' משה צבירן, סגן דקאן הפקולטה לניהול, אוניברסיטת תל-אביב; משמש כיועץ בנושאי תגמול בכירים למגוון רחב של הנהלות ודירקטוריונים בחברות ציבוריות ופרטיות.


12:45
אתגרים בתוכניות תגמול למנהלים/ רו"ח אורי כהן, שותף במשרד רו"ח יצחק סוארי ושות'.


13:05
מגמות ודפוסים בשכר בכירים בישראל/ ד"ר גיתית גור-גרשגורן, הכלכלנית הראשית ברשות לניירות ערך

 

מדיניות חלוקת דיבידנד בעידן ה-IFRS


חלוקת דיבידנד משמשת כמכשיר רב עוצמה לתגמל את בעלי המניות על ביצועי החברה בתקופה החולפת, ובתנאי שהחברה עומדת במבחני חלוקת דיבידנד הקבועים בחוק החברות. מבחנים אלו מושפעים באופן משמעותי כתוצאה מהמעבר לתקינה הבינ"ל: ה- IFRS. במושב זה נבחן את האפשרות ליישם את נושאי התקינה השונים הלכה למעשה, ונעמוד על היתרונות והחסרונות באימוץ אומדן ה-IFRS במטרה להקנות לדירקטוריון ידע מקצועי ושימושי בבואו לאשר תשלומי דיבידנד.

 

13:25
IFRS וחלוקת דיבידנד: הילכו שניים יחדיו בלתי אם נועדו? / עו"ד אברהמי וול, שותף בכיר פישר בכר חן וול אוריון ושות'


13:45
תוכנית החלוקה המנדט של הדירקטוריון/ ד"ר משה ברקת, יו"ר הפניקס החזקות וביטוח

 

14:05
ארוחת צהריים


15:00
סיום משוער 

כנס הדירקטורים השנתי

השאר את פרטיך ואחד הנציגים יחזור אליך בהקדם

 

*שדות חובה