איך מוצאים עבודה ללא ניסיון?

דואגים שלא תמצאו עבודה בהיעדר ניסיון מקצועי בתחום? אתם לא לבד. כל ההתחלות מאתגרות. הבשורות המעודדות הן שגם מי שיצא לדרך תעסוקתית חדשה וטרם צבר וותק בתחום, יוכל לפצות על חוסר הניסיון ולשכנע את המעסיקים הפוטנציאליים לתת לו צ'אנס.
כל שצריך זה להתמקד במה שיש לכם להציע, להפעיל את הקשרים הנכונים ולהפוך את עצמכם למועמדים ראויים. לפניכם מדריך שיעזור לכם להשיג את מה שאתם רוצים – גם אם אתם חדשים בתעשייה:

הדגישו את הידע שרכשתם
ידע טכני עדכני נתפס בתעשייה כמצרך מבוקש ומי שסיים לא מכבר לימודים יוצא לשוק העבודה כשהוא חמוש בידע המתקדם ביותר, כולל הכרות עם תוכנות, פתרונות טכנולוגיים.
ויכול לתרום להתפתחות של הפרויקט ולחדש גם למי שעובדים שנים רבות בחברה ולכן, דאגו להדגיש בקורות החיים מה בדיוק למדתם והבליטו זאת גם בראיונות עבודה.

למדו במוסד לימוד מוערך
המקום בו למדתם אף הוא משחק תפקיד חשוב, כי ישנם מוסדות לימוד מוערכים המוכרים בתעשייה שידוע שמשקיעים בתלמידים בכיתות חדשניות, ידע עכשווי, לימודים פרקטיים ופרויקטים המדמים פרויקטים מהתעשייה, נבחרת מרצים מובילה.
דאגו מלכתחילה ללמוד במוסד לימודים מוביל בתחומו וציינו היכן למדתם ובאיזה מסלול וגם אצל אילו מרצים.

סוד הקסם – מוטיבציה גבוהה
מעסיקים מוכנים לתת הזדמנות למי שמגיע עם ברק בעיניים, רעב להצלחה ובעל מוטיבציה גבוהה לתרום ולעבוד. לכן, כדאי להדגיש את התכונות הללו, שיכולות להציג אתכם באור אטרקטיבי: מוטיבציה, יזמות, יצירתיות,  נכונות לעבודה מאתגרת, גמישות מחשבתית, ניהול זמן, מוסר עבודה גבוה.
ציינו את נקודות החוזק שלכם ונסו לבצע אדפטציה של הכישורים שלכם לפי מה שמצוין במודעת הדרושים.

הבליטו הישגים אחרים
היה לכם שירות צבאי משמעותי? פעילות מעניינת בשירות לאומי? התנדבתם במקום שרלבנטי לעיסוקכם העתידי? אולי ניסיון שצברתם בעבודה אחרת בעבר, שיכול להיות רלבנטי גם למשרה הנוכחית. לדוגמא, עבודה עם אנשים או בניתוח אנליטי.
הדגישו בקורות החיים ובראיון עבודה כל מה שיכול לשדרג את המועמדות שלכם בעיני המעסיקים.

מיתוג מקצועי ונטוורקינג
רשת קשרים ענפה יכולה לסייע לכם בחשיפה למשרות שונות ולאנשי מפתח, שיוכלו להעביר את קורות החיים שלכם בצירוף מילה טובה או המלצה חמה.
נסו להצטרף לקבוצות נטוורקינג פעילות, להשתתף בכנסים ולהכיר אנשים או לפעול במרץ דרך הלינקדאין, הרשת המקצועית הגדולה בעולם ולחפש נציגים מחברות שונות, שאולי ייאותו לסייע לכם בהגעה למגייסים.
אל תחששו לפנות במסנג'ר למעסיקים גם אם אינכם עונים על כל הקריטריונים של המשרה.
אגב, פרופיל מדוגם בלינקדאין יתרום גם למיתוג המקצועי שלכם: הקפידו לקבל ציון איכות ALL STAR בו זוכים לאחר שממלאים את כל השדות הנדרשים, העלו תמונה ייצוגית, נסחו הד ליין מרשים עם ביטויי מפתח בתחום העיסוק המבוקש ובאודות הדגישו את העניין שלכם להשתלב בתעשייה ומה אתם יכולים להציע למעסיקים. צברתם ניסיון מעשי ודוגמאות בלימודים עצמם? הוסיפו תיק עבודות לדוגמא מפרויקטים לימודיים.

התחילו בקטן התקדמו בגדול
הגיעו לתהליך חיפוש העבודה מצוידים בסבלנות – קחו בחשבון שיתכן שייקח זמן עד שתמצאו את משרת חלומותיכם.
היו פתוחים לכל האופציות האפשריות וחשבו על אופק עתידי. אפילו אם כרגע קבלתם הצעה שהיא לא בדיוק התפקיד המבוקש או לא בדיוק מקום העבודה המועדף, הסתכלו עליה כעל טבילת אש ראשונה. יש הרבה מקומות בהם אולי תתחילו ב-X , אבל אחרי שתוכיחו את עצמכם תוכלו להתקדם ל-Y. חובת ההוכחה עליכם!

היכנסו לעמוד הדרושים שלנו ומצאו את המשרה הבאה שלכם מבין מגוון עצום של משרות!

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...