page up
envelopeלהשארת פרטים

המכונה הפכה לחברו הטוב ביותר של האדם. אנחנו מוציאים כסף ממכונה, מתקשרים עם מכונות כדי לפתור בעיות, משתמשים במכונות על מנת לקצר תהליכים ולהצליח במשימות. מחקרים רבים מצביעים על כך שתהליכים אוטומטיים ייקחו חלק פעיל אפילו יותר בחיי היום וגם כמובן ישפיעו על סגנון העבודה ועל כל תחומי החיים.

דו"ח של חברת המחקר מקנזי חוזה שעד שנת 2030 כ-800 מיליון מקומות עבודה ילכו לאיבוד עקב תהליכי אוטומציה. לפי הדו"ח, ההתקדמות של רובוטיקה ו-AI תהיה בעלת השפעה דרסטית בדומה לאפקט שיצרה המהפכה התעשייתית על החברה החקלאית. רק בארה"ב, טוען הדו"ח, בין 39- ל-73 מיליון משרות יהפכו לאוטומטיות. אלה מהוות כשליש מכוח העבודה במדינה.
אבל הדו"ח מוריד את מפלס החרדה וחוזה שהטכנולוגיה לא תהיה כוח הרסני בלבד, כיוון שעם היכחדותן של עבודות שונות, הרי שהאוטומציה תייצר גם מקומות עבודה חדשים ותגרום להגדרה מחודשת של תפקידים. כלומר, לעובדים תהיה הזדמנות להחליף קריירה לעבודה המותאמת לשוק.

זהירות, מכונה לפניך

אם נבחן לרגע את תהליכי האוטומציה המוכרים לנו, נראה שהמכונות השתלטו על פעולות אנושיות מסוימות, כמו למשל, עיבוד נתונים פיננסיים בתוכנות לניהול פיננסי, אבל ההשתלטות היא לא בגדר הכחדה. בסופרמרקט יש קופות אוטומטיות אבל עדיין יש צורך בקופאים וצ'ט ממוחשב אינו מספק את הלקוח שרוצה לקבל גם מענה אנושי.

אין ספק שיש תחומים בהם תהליכי האוטומציה מואצים יותר, ביניהם ניתן לציין את תחום שירות הלקוחות המציע עוזרים וירטואליים מסוגים שונים בפלטפורמות דיגיטליות רבות (אתר אינטרנט, סלולרי, אפליקציה, רשתות חברתיות).
הרובוטים נכנסים גם לחדרי ניתוחים, תהליכי אוטומציה מככבים בתחומים כמו אבטחת מידע או אבטחה בכלל, מפעלים ופסי ייצור, הכנת מזון וגם בדיקות טכניות.
עולם הבדיקות הוא דוגמא מצוינת להטמעה של תהליכים אוטומטיים ששדרגו פלאים את תפקידו של איש ה-QA מבלי שהוא יאבד את עבודתו. ההפך הוא הנכון: כלי בדיקה אוטומטיים לבדיקה מחייבים התמקצעות – אנשי בדיקות שידעו להגדיר, לתפעל, לנתח ולהפיק את המקסימום מהכלים האוטומטיים. הבדיקה האוטומטית גם טרם החליפה את חשיבותה של הבדיקה הידנית, כיוון שכמו בכל תהליך טכנולוגי – יתכנו באגים ויש צורך ביד אנושית מכוונת.

נפלאות האוטומציה

עם זאת, חברות רבות משקיעות כיום בפיתוח כלי בדיקה אוטומטיים להם יתרונות רבים. הבדיקות האוטומטיות שיפרו משמעותית את מהירות והיקף הבדיקה וכך גם את איכות המוצר. בדיקה אוטומטית יכולה לרוץ על פלטפורמות שונות לאורך זמן בקצב שאדם לא יכול לעמוד בו. הן גם פתרו טעויות אנוש (אך כאמור, מועדות לבאגים כמו כל תהליך טכנולוגי) וניתן להריץ אותן גם לאחור. כלומר, בדיקות אוטומטיות מייעלות תהליכי בדיקה וחוסכות הרבה כסף לארגונים אבל לא באות במקום בודק מקצועי.
כמובן שככל שהטכנולוגיה מתקדמת והאוטומציה תופסת מקום בעולם הבדיקות, יש חשיבות רבה להתאמה מקצועית. כלומר, לעבור מכלי בדיקה ידניים מסורתיים לכלי בדיקה אוטומטיים. בודקים שלא יהיה להם את הידע הנחוץ לביצוע גם של בדיקות אוטומטיות ברמה מספקת עשויים להישאר מאחור.

להתפתח בכיוון האוטומטי

קורס בדיקות אוטומטיות יחשוף בפניכם את כלי הבדיקה הבולטים בתחום, כמו גם בדיקות מתקדמות על מסה גדולה של נתונים על מנת שתוכלו להשתלב בתחום וכן להתפתח לכיוונים מקצועיים מבוקשים כיום כמו איש Devops המיישם אוטומציה בתהליכים שבין הפיתוח לאופרציה, בעל ידע רב בפיתוח ובין היתר בבדיקה ויכול לבצע את החיבור הנכון בין הצרכים העסקיים לצוותים הטכניים ולנהל את תהליך הפיתוח בדרך הטובה ביותר.

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
קורס בדיקות אוטומטיות

140 שעות אקדמאיות

כיום התנהלות השוק מצריכה עדכונים ושדרוגי מוצר שוטפים ואינטנסיביים. לעובדה זו השפעה מכרעת על יישום תהליכי אוטומציה בפרוייקטי תוכנה ומוצרי הי-טק. אחד הבולטים מבין תהליכי פיתוח תוכנה הינו שלב ה-QA והמוטיבציה ליישום בדיקות תוכנה באופן אוטומטי גבוהה מאוד. פרויקטים המתרכזים באוטומציה של כל התהליכים שבין הפיתוח לתפעול, מספקים פתרונות, כלים ושיטות עבודה לטובת יישום בדיקות אוטומטיות כחלק מהחבילה הכוללת לביצוע. תמיכה בתהליך הפיתוח וחבילת פתרונות המאפשרת אוטומציה של שלבי האיכות הינן מרכיב יסודי בפרוייקטי Agile ויישום מוצלח יכול לשפר באופן משמעותי את היכולת לשחרר גרסאות באיכות גבוהה. עם הכניסה לעידן האוטומציה, רבים מאנשי הבדיקות המסורתיים נעים לכיוון האוטומציה ומגלים גם את השיטות לשילוב האוטומציה שלהם בתהליך הפיתוח הכולל. המשמעות היא שאנשי הבדיקות מתחילים לעסוק יותר בפיתוח. פיתוח האוטומציה חשוב לביצוע שתי המטלות העיקריות: ביצוע בדיקה אוטומטית משמעותו כתיבת קוד (תכנות מקרה בדיקה - TC). שילוב כולל בתהליך פיתוח המוצר. קורס אוטומציה של מכללת ג'ון ברייס יסייע לאנשי הבדיקות לבצע את המעבר לסביבות אוטומטיות. הקורס מתרכז בנושא ההיבטים באוטומציה וביצוע בדיקות אוטומטיות בסביבות Java לטובת אפליקציות WEB  (APIs). מכיוון שאנשי הבדיקות נדרשים כיום לתכנת – קורס בדיקות אוטומטיות כולל לימוד תכנות בשפת JAVA על מנת להפוך מאיש בדיקות קלאסי למפתח OOP. לאחר מכן, הקורס נוגע בעולמות הפיתוח באופן כללי וב-WEB תוך שימת דגש על ההיבטים הרלוונטיים לבדיקות. כמו כן, הקורס מתייחס לשילוב הבדיקות כחלק מתהליך האוטומציה הכולל של הפרוייקט באמצעות כלים פופולריים בעולם הבדיקות.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

סניף מועדף

אני מסכים/ה שג'ון ברייס הדרכה תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של ג'ון ברייס הדרכה וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 700019285 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל infomail@johnbryce.co.il או לטלפון: 03-7100777.