page up
envelopeלהשארת פרטים

עולם הבדיקות האוטומטיות לא מפסיק להתפתח ולהשתכלל עם כלי בדיקה אוטומטיים שמקצרים את תהליך הבדיקה ואף משפרים את איכותו. המעבר מבדיקות ידניות לבדיקות אוטומטיות מורגש בחברות רבות שמעדיפות לייעל את תהליכי העבודה ולחסוך בזמן באמצעות כלים אלה. יש הרבה מאוד כלי בדיקה אוטומטיים אבל הנפוצים מביניהם הם כלים מבוססי קוד פתוח. המטרה היא למקסם את פוטנציאל השימוש בכלי וליישם עמו בדיקת אוטומציה אפקטיבית ככל שניתן. הנה כמה כלי בדיקה אוטומטיים, פופולאריים ואפילו חינמיים.

JUNIT


חבילת תוכנה (API) לבדיקה אוטומטית שמטרתה לפתח Test Units בסביבת JAVA. מדובר בפיתוח של מהנדס התוכנה האמריקאי קנט בק ושל מהנדס התוכנה אריך גמא שעבדו יחד על פיתוח מונחה בדיקות. מדובר למעשה בהרחבה של כלי SUnit לשפת תכנות smaltalk. החבילה מורכבת מספריית פיתוח ומכלי גרפי (GUI ) שמאפשרת למפתח לבנות בהדרגתיות יחידות בדיקה, למדוד את ההתקדמות ולזהות תופעות לוואי בלתי צפויות. כמו כן, היא מאפשרת להריץ מספר בדיקות במקביל. זהו פיתרון מהיר וידידותי לשימוש והתוצאות מגיעות בצורת משוב חזותי – פס ירוק פירושו בהצלחה ופס אדום מעיד על כישלון.

 

Selenium

כלי בדיקה לביצוע בדיקות אוטומטיות לאפליקציות Desktop ו-WEB. היתרון הבולט שלו הוא שהוא נתמך על ידי מספר רב של דפדפנים כמו כרום, ספארי, פיירפוקס, אקספלורר ואינו מחייב התקנה על שרת. זהו תוסף קל להתקנה המאפשר לבצע הקלטת הבדיקה כולל ביצוע פשוט של שינויים גם תוך כדי ניגון הבדיקה.


Appium


זהו כלי מבית היוצר של Selenium שמטרתו לבצע בדיקות למובייל. הכלי תומך בפלטפורמות מסוג iOS, Android ו-.FirefoxOS היתרון שניתן להריץ בדיקה בכל שפת פיתוח דוגמת, Objective-C, JavaScript PHP, Python, Ruby,# C.

 

JMETER

כלי בדיקה בקוד פתוח שנועד למדוד ביצועים. במקור הוא תוכנן עבור יישומי אינטרנט אך התרחב לפונקציות בדיקה רבות ומגוונת. כך למשל, ניתן להשתמש בו לצורך בביצועים סטטיים וביצועים דינאמיים, לדמות באמצעותו עומס כבד כדי לבחון את הביצועים של קבוצת שרתים או אובייקט במצב כזה. היתרון הבולט של הכלי הוא ביכולת להריץ בדיקות על אפליקציות, יישומים ופרוטוקולים שונים כמו HTTP, HTTPS, FTP, LDAP ועוד. 

 

Jenkins


סביבה המאפשרת שילוב של בדיקות אוטומטיות כחלק אינטגרלי מתהליך הפיתוח של הפרויקט. בעל יתרונות רבים מהתקנה כקלה מוכנה להפעלה עם חבילות עבור Windows, Mac OS X ומערכות הפעלה יוניקס, תצורה פשוטה וניתן להרחיב את התוסף עם אפשרויות רבות לפרויקטים מורכבים יותר. כמו כן, ניתן לבצע עם הסביבה בדיקות במספר מחשבים בפלטפורמות מרובות.
בתקופה הנוכחית ישנו מעבר הדרגתי מבדיקות ידניות מסורבלות עתירות טעויות אנוש לבדיקות אוטומטיות כחלק מתהליך אוטומציה בארגונים. חשוב להכיר כלי בדיקה אוטומטיים על אחת כמה וכמה אם הם חינמיים ויעילים שמשדרגים את יכולת הבדיקה האוטומטית וקלים מאוד לשימוש.

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
קורס בדיקות אוטומטיות

140 שעות אקדמאיות

כיום התנהלות השוק מצריכה עדכונים ושדרוגי מוצר שוטפים ואינטנסיביים. לעובדה זו השפעה מכרעת על יישום תהליכי אוטומציה בפרוייקטי תוכנה ומוצרי הי-טק. אחד הבולטים מבין תהליכי פיתוח תוכנה הינו שלב ה-QA והמוטיבציה ליישום בדיקות תוכנה באופן אוטומטי גבוהה מאוד. פרויקטים המתרכזים באוטומציה של כל התהליכים שבין הפיתוח לתפעול, מספקים פתרונות, כלים ושיטות עבודה לטובת יישום בדיקות אוטומטיות כחלק מהחבילה הכוללת לביצוע. תמיכה בתהליך הפיתוח וחבילת פתרונות המאפשרת אוטומציה של שלבי האיכות הינן מרכיב יסודי בפרוייקטי Agile ויישום מוצלח יכול לשפר באופן משמעותי את היכולת לשחרר גרסאות באיכות גבוהה. עם הכניסה לעידן האוטומציה, רבים מאנשי הבדיקות המסורתיים נעים לכיוון האוטומציה ומגלים גם את השיטות לשילוב האוטומציה שלהם בתהליך הפיתוח הכולל. המשמעות היא שאנשי הבדיקות מתחילים לעסוק יותר בפיתוח. פיתוח האוטומציה חשוב לביצוע שתי המטלות העיקריות: ביצוע בדיקה אוטומטית משמעותו כתיבת קוד (תכנות מקרה בדיקה - TC). שילוב כולל בתהליך פיתוח המוצר. קורס אוטומציה של מכללת ג'ון ברייס יסייע לאנשי הבדיקות לבצע את המעבר לסביבות אוטומטיות. הקורס מתרכז בנושא ההיבטים באוטומציה וביצוע בדיקות אוטומטיות בסביבות Java לטובת אפליקציות WEB  (APIs). מכיוון שאנשי הבדיקות נדרשים כיום לתכנת – קורס בדיקות אוטומטיות כולל לימוד תכנות בשפת JAVA על מנת להפוך מאיש בדיקות קלאסי למפתח OOP. לאחר מכן, הקורס נוגע בעולמות הפיתוח באופן כללי וב-WEB תוך שימת דגש על ההיבטים הרלוונטיים לבדיקות. כמו כן, הקורס מתייחס לשילוב הבדיקות כחלק מתהליך האוטומציה הכולל של הפרוייקט באמצעות כלים פופולריים בעולם הבדיקות.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

סניף מועדף

אני מסכים/ה שג'ון ברייס הדרכה תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של ג'ון ברייס הדרכה וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 700019285 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל infomail@johnbryce.co.il או לטלפון: 03-7100777.