על Big Data, BI ו- Data Scientist

תוכן עניינים

חברות כיום מתחרות ביניהן על צבירת המידע, אבל המידע הגולמי כשלעצמו חסר ערך אם לא מבצעים בו שימוש מושכל והופכים אותו לנכס אמתי.
בעידן ביג דאטה, כריית מידע נחשבת לפעילות החיונית לארגונים על מנת שיוכלו לבסס החלטות עסקיות, לתכנן מהלכים אסטרטגיים אפקטיביים, כמו להיכנס או לצאת משווקים מסוימים, להכיר את המתחרים ואת התנהגות והעדפות הצרכנים, להפיק תובנות לפתרון בעיות, להיות צעד אחד לפני כולם. כדי להצליח במשימה המאתגרת והמורכבת של כריית מידע, ארגונים מחפשים בשנים האחרונות מומחי BI שיפיקו תועלת מהמידע ובמיוחד – מדען נתונים – DATA SCIENTIST. אם בעבר מי שטיפלו במאגרי הנתונים היו אנשי IT, הרי שכיום לא מספיק לנהל נתונים ויש צורך לעבד ולנתח אותם בצורה מעמיקה: לחפש דפוסים ומגמות שיכולים לסייע לאסטרטגיה העסקית על מנת להסיק מסקנות ולתרגם את המסקנות האלה לטכניקות יישומיות ושימושיות.

קווים לדמותו של מדען נתונים 

מדען נתונים הוא אנליסט מומחה בעל כישורים טכניים, שתפקידו להתמודד עם בעיות מורכבות בעולם הביג דאטה. מטרת העל של העסקתו היא לנתח כמות מאסיבית של נתונים בשאיפה לאתר דרכים, שיעזרו לחברה לשפר את הפעילות העסקית בזירה התחרותית.
עבודתו של מדען הנתונים יעילה במיוחד בחיזוי התנהגות של לקוחות וזיהוי סיכונים והזדמנויות עסקיות.
DATA SCIENTIST משלב בין סטטיסטיקה לטכנולוגיה. התפקיד שלו כולל כמה סמכויות, ביניהן: קביעת שיטות עבודה מומלצות לאיסוף נתונים, שימוש בטכנולוגיות ניתוחיות יעילות המאתרות בין היתר קישורים מעניינים בין מידע ובסופו של תהליך, הסקת מסקנות להזדמנויות עסקיות, ניבוי התנהגות השוק וייעול הביצועים על סמך האנליזה שבוצעה בנתונים.
בפועל מדען נתונים נדרש לידע במגוון שפות תכנות כמו SAS ו- Pythonו-R, פתרונות ענן, הכרות עם מאגרי מידע RDBMS וגם NoSQL, מתודולוגיית עיבוד, סוגי ניתוח וסוגי מודולים של נתונים, נתונים מבוססי HADOOP ,תכנות סטטיסטי, יכולת לבצע ויזואליזציה של נתונים, זיהוי תבניות, המרת נתונים גולמיים לפורמט יישומי ותרגום הנתונים ככלי להפקת תובנות עסקיות.
קורס מדען נתונים הוא מקצוע המשך לעובדים מתוך תעשיית הדאטה, מתאים לבעלי רקע בתחומי הפיתוח, IT, ארכיטקטים, מנתחי מערכות, מקצועני BI, DBAs בעלי ידע בחקר נתונים וסטטיסטיקה. כדי להתקבל להכשרה מקצועית של מדעני נתונים, יש להגיע עם ידע מוקדם בתכנות, חקר נתונים וסטטיסטיקה.

לסיכום, מדען נתונים נחשב לתפקיד משווק ובארה”ב נכלל בין 50 המשרות הטובות ביותר. מדעני נתונים מרוויחים משכורות מתגמלות: בתחילת הדרך משכורת שנעה בין 15-18,000 שקלים ובעלי ותק של 5 שנים ואילך יכולים להרוויח בין 24-28,000 שקלים. מדובר באפיק מקצועי אטרקטיבי לבעלי רקע וניסיון בתחום ה-BI ולתפקיד מרכזי בעידן ה-BIG DATA.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...