שינויים בזירת הקריירה – המקצועות היוקרתיים של שוק העבודה הנוכחי

תוכן עניינים

בראייה לאחור, שוק העבודה עבר מהפכה בסגנון התעסוקתי וגם התפיסה של – מהו מקצוע נחשב ויוקרתי השתנתה משמעותית במרוצת השנים.
בעבר ההצלחה המקצועית יוחסה למי שהפך להיות רופא, רואה חשבון, עורך דין ואילו היום, תשאלו כל ילד, כולם רוצים הייטק, להמציא את הדבר הבא או לעשות אקזיט.
השינוי הוא אוניברסלי והטכנולוגיה שעומדת מאחורי התמורות מאפשרת גם למי שלא מגיע עם ציונים גבוהים מהתיכון או בכלל יושב בכפר קטן באזור נחשל – להגיע רחוק.

מדוע חשוב ללמוד מקצוע מבוקש ורלבנטי לתעשייה

השינוי במוניטין וביוקרה של מקצועות ההייטק התאפשר הודות לקדמה הטכנולוגית ולצורך העז בפיתוחים וחדשנות ברמה הגלובלית. מי שמזהה את המגמה, יכול להשתלב בתעשייה מרתקת שדוהרת קדימה ומפרגנת בתנאים נוחים וכל זה אפשר להשיג גם ללא צורך בהשקעה פיזית מאומצת או בשנים רבות של לימוד אינטנסיבי.
למעשה, היום ניתן להשתלב בהייטק גם אחרי קורסים קצרים וממוקדים בצרכי התעשייה – הידע הרלבנטי והעדכני, השליטה והתשוקה הם שיכולים להוביל אתכם למשרות נחשקות ולהצלחה.
ניתן להבחין בהאצה בבינה המלאכותית, כלי רכב בנהיגה עצמית, גיימינג, מטבעות קריפו, פלטפורמות שיתוף ומכאן הביקוש האדיר למועמדים שידעו לעמוד במבחן המציאות של טכנולוגיה מואצת, באוטומציה המעצבת מחדש את עולם העבודה ולהיות חלק מהשינויים.

אז מה כדאי ללמוד כדי להיכנס להייטק וליהנות מהטבות מדהימות, סביבת עבודה מסוגננת או עבודה היברידית גמישה מהבית או מהמשרד לפי בחירה וכן מהזדמנויות קריירה?
לפניכם הכרות עם קורסי הייטק שיקדמו אתכם לעתיד הנחשק:

לשלוט בשפות התכנות הפופולאריות או לתכנת מקצה לקצה

קורסים לרכישת שליטה בשפות תכנות יסללו עבורכם את הדרך למשרות רבות. קורס פייתון, למשל, הוא קורס חשוב למי שרוצה להשתלב במשרות תכנות ופיתוח שונות. לפייתון קהילת תכנות גדולה, אינסוף ספריות וחבילות, גמישות רבה והיא מבוקשת מאוד בכל הנוגע לנתונים וללימוד מכונה. חברות רבות משתמשות בשפה הזאת על מנת להשיג יתרון תחרותי על בסיס ניתוח נתונים. במסגרת הקורס לומדים ומבינים לעומק את האלמנטים של השפה, כיצד להשתמש בספרייה העשירה של מודולים של פייתון, יצירת קוד מאורגן ויעיל באמצעות פונקציות ומודולים, שימוש בטכניקות תכנות מונחה עצמים ועוד.
קורס JAVA אף הוא מדורג גבוה: מדובר בשפת התכנות הפופולארית ביותר, פשוטה יחסית ללמידה והמתכנתים בשפה זו נהנים מקהילה גדולה ותומכת, ספריות קוד פתוח ואפשרות לתכנת ולפתח למגוון יישומים ופלטפורמות, כל זה כשגאווה אינה תלוית פלטפורמה ואינה בתשלום. הקורס מכין את המתכנתים לפרויקטים שונים בתכנות בשפה זו.
רבים מעוניינים היום להשתלב בתפקיד פול סטאק, שיכול להתאים גם למי שאין ניסיון בתכנות. הכוונה היא למתכנתים שבקיאים בתכנות מקצה לקצה – צד קדמי וצד אחורי, כולל בתכנות למסדי נתונים, קידוד עבור יישומים ניידים, אינטראקציות של משתמשים באתרי אינטרנט, ידע בארכיטקטורה של מסדי נתונים, הבנה ויישום של הגנת מידע, פיתוח למובייל ולמחשב שולחני, הכרות עם שפות בצד שרת וממשקי API ועוד. לרכוש במסגרת קורס פול סטאק ידע בשני העולמות לתפקיד אחד ולמלא צורך אדיר שיש לארגונים בתפקיד מעין זה.

מחוויית משתמש ועד בדיקות טכניות

כל אחד יכול למצוא את עצמו בזירת ההייטק גם ללא ניסיון קודם. מי שמתחבר יותר לצד הגרפי, יוכל ללמוד קורס חוויית משתמש שתפקידו לשפר את הידידותיות של ממשקים וליצור חוויית משתמש טובה יותר ביישומים ואתרי אינטרנט או פלטפורמות שונות. מפרטים, העברת תרחישים, אינטראקציה, אפיון, עיצוב וזרימה.
קורס QA מהווה מקפצה נוספת להייטק לתפקידי בדיקה טכנית ואבטחת איכות. בתפקיד זה מבצעים בדיקות ידניות ואוטומטיות על מנת לאתר באגים, לבחון את דרישות המערכת מול התוצר הסופי, מדדים של איכות וניטור של שלבי הפיתוח כולל פעילויות בדיקה, דיווח וחקירה על מנת לשחרר לאוויר מוצר שעומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר.
בודקים טכניים יכולים להשתלב במגוון ארגונים וחברות מתחום הבריאות, הפיננסים, ביטוח, תעשייה ביטחונית, חברות ממשלתיות ולהמשיך לתפקידי ניהול צוות ועוד.

רגע לפני שאתם מחשבים מסלול מחדש

בין אם אתם אחרי צבא ומחפשים מה הצעד הבא ובין אם החלטתם לבצע הסבה – חשוב מאוד ללמוד במכללה מוכרת ומובילה בתחומה המוערכת בתעשיית ההייטק, שמספקת גם ייעוץ לימודים והכוונה מקצועית על מנת לבחור את המסלול הנכון עבורכם.
כמו כן, מכללה המסייעת לבוגריה בחשיפתם להזדמנויות קריירה, משרות ומעסיקים, סימולציה לראיון עבודה והכנת קורות חיים ומציעה גם קורסי המשך, כך שתוכלו להתפתח בתוך התעשייה על רקע השינויים והחידושים האחרונים ולהיות תמיד בקדמת הבמה.

לכניסה לעמוד הדרושים>>

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...