האם החברה שלי מוכנה למתקפת סייבר?

תוכן עניינים

חברות רבות מסוגים שונים ברחבי העולם כבר נפלו טרף להתקפות סייבר זדוניות ושילמו מחיר כבד. הדלפת נתונים רגישים, תשלומי כופר גבוהים, נזק תדמיתי וכלכלי עצום.
Cybersecurity Ventures חוזים שעלויות פשעי הסייבר העולמיות יגדלו ב-15% בשנה בחמש השנים הבאות, ויגיעו ל-10.5 מיליארד דולר בשנה עד 2025.
ההתמודדות עם סיכוני סייבר דורשת היערכות מקיפה המבוססת על תוכניות אימונים ונבחרת של מגני סייבר מומחים, שידעו לזהות נקודות תוקפה, לחשוף את הסיכונים ולאבטח לפני מתקפה או למזער את הנזקים בעקבותיה.
כיצד תדעו אם הארגון שלכם אכן מוכן למתקפת סייבר ומי יגן עליכם מפני האיומים המתרבים?

כל העובדים שומרים – גיבוש מדיניות אבטחה

האם לחברה שלכם אסטרטגיית ומדיניות אבטחה ברורה, שתפקידה למזער התקפות סייבר והונאות? האם העובדים שלכם יודעים ממה להיזהר ולמי לדווח במידה ועולל חשש לחשיפת נכונים?
חשוב מאוד לבסס מדיניות אבטחה בארגון ושיטות עבודה מומלצות, בין אם בבחירת סיסמאות חזקות, שימוש באימות דו גורמי במכשירים, נהלי חיבור במיוחד בעת עבודה מרחוק, מניעת הקלקה על קישורים שנשלחים ממקור לא מזוהה (פישינג) ועוד.
סקרו נהלי אבטחה, הדריכו את העובדים ורעננו נהלים על מנת לוודא שהם אכן מודעים ומיישמים בפועל וידעו גם לזהות דפוסים חשודים. עדיף לנדנד מאשר להתחרט.

חשוף שם בחוץ – אבטחת ענן וגיבויים

בעידן הנוכחי רבים משתמשים בפתרונות מבוססי טכנולוגיה בענן וחשוב להצפין היטב את הנתונים ולהשתמש בשירותי ענן מאובטחים ככל שניתן.
בנוסף, ערכו גיבויים באמצעות מערכות ליצירת גיבויי נתונים, כדי שאם חלילה תצטרכו להתחיל מחדש יהיה לכם גיבוי ותוכלו לשחזר את הנתונים ומערכות חלופיות למקרה שתתרחש פגיעה משמעותית במערכת המרכזית.
וודאו שיש ברשותכם את הטכנולוגיה העדכנית והמתקדמת ביותר לאבטחת מידע גם בענן וגם לצרכי הצפנה ושחזור.

הפתעה – ביקורת אבטחה

האם העמדתם למבחן את צוות הסייבר או אבטחת המידע שלכם? ביקורת אבטחת מידע יכולה לסייע להבין מה מצבכם ולשפר את החסינות של הצוותים והמערכת, לזהות נקודות חולשה ולנקוט בצעדים האסטרטגיים והטכנולוגיים הנדרשים לשיפור. כדי שבזמן אמת הצוותים והמערכות יפעלו בדרך היעילה ביותר.
שימו דגש במיוחד על ביצוע עדכונים כדי לשפר את תגובת המערכות וזיהוי תנועות חשודות. כמו כן, מערכת חומש אש פנימית בנוסף לזו החיצונית. נהלו את הסיכונים שלכם בתבונה.

יש על מי לסמוך – צוות אבטחת מידע וסייבר פנימי וחיצוני

האם לחברה שלכם יש צוות המיומן ומתמחה באבטחת מידע או אתם נעזרים בחברה חיצונית שמסייעת לכם בביצוע אבטחת המערכות.
צוות שיבדוק את המערכות אם הן אכן מעודכנות בתוכנות הטובות בשוק, חומות אש, הקשחת שרתים והגנה על הנתונים והרשתות מפני פריצות ותוכנות זדוניות ועוד.
יש לבחון היטב את תשתית ה-IT על ידי צוות מיומן וגם אם מעסיקים אינהאוס לסייבר, כדאי לשקול להסתייע בשירותי אבטחה צד ג’ במידה ומדובר במשימות מורכבות יותר או כמקור גיבוי.
בדקו האם אתם משקיעים תקציב ראוי לסיכול מתקפות סייבר ולפתרון בעיות אבטחה ולפתרונות אבטחת מידע מתקדמים.
אל אף שיתכן שמדובר בהוצאה גדולה לגייס מגני סייבר שלמדו קורס סייבר ואבטחת מידע לשורות הארגון ולבסס תשתית איכותית זו יכולה להיות השקעה משמעותית שתחסוך לכם כסף בטווח הארוך בשל אובדן נתונים או תוצאות של מתקפות הרסניות.

מקדימים הגנה למכה

אפיינו ודעו על מה עליכם להגן ובאיזה היקף. היערכו לגרוע מכל כבר עכשיו ולכל תרחיש אפשרי בזירת הסייבר עם אמצעי המניעה ההכרחיים הנדרשים מערכתית – שכבות הגנה טכניות ואנושיות. וודאו שיש בידכם את הכלים למניעת פריצות והפרת נתונים. צרו תרבות ארגונית ממוקדת אבטחה ושלחו עובדים ללימודי סייבר ואבטחת מידע במכללת ג’ון ברייס, שידעו להתמודד עם האיומים האפשריים.

כבר עובדים בתחום הסייבר? למגוון הכשרות סייבר ואבטחת מידע למתקדמים לחצו כאן

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...