סייבר – כבר לא רק האקינג מורכב

לא קשה למצוא לכך דוגמאות: פריצת "ענני גיבוי" שהולכות וצוברות תאוצה (ויעידו על כך ידוענים רבים שהתמונות החושפניות והמביכות ביותר שלהם דלפו לרשת), פריצות לעמודי פייסבוק של משתמשים פרטיים או בעלי עסקיים, שליחת וירוסים במיילים או דרך הרשתות החברתיות – כל אלה הם רק קצה הקרחון.

מה שחשוב לא פחות להדגיש הוא שהאיומים האלה ממש לא מאפיינים רק את המחשבים הניידים או הנייחים – גם הטלפונים הסלולריים, למשל, עומדים בפני לא מעט סכנות. דרך הטלפון או המחשב ניתן לאסוף מידע רגיש על אדם או ארגון, לעקוב אחריו, לסחוט אותו ועוד פעולות מזיקות. כל אלה מדגישים כיום הרבה יותר מבכל תקופה אחרת את הצורך באנשי סייבר שעברו הכשרה מקיפה.

על אנשי הסייבר וחשיבותם

לא מעט מומחים טוענים כי המלחמות הבאות בין מדינות יתרחשו בזירה המקוונת ולא בשדה המשחק המסורתי. אלא שגם ברמת המיקרו, העובדות מראות שאף אחד אינו חסין לחלוטין בפני האקינג, ולכן נעשות פעולות רבות שתכליתן להקטין את הסיכוי לפגיעות שכאלה במגזר הפרטי, העסקי והמוסדי כאחד. במשטרה, בגופים בכירים במשק ובארגונים שונים יש דרישה הולכת וגוברת לאנשי סייבר שיתמודדו עם האיומיים העתידיים. בחלק מהמקרים אף מוקמות מחלקות סייבר המאוישות בכוח אדם איכותי, שאמורות להוציא את תרחישי הפריצה ומעשי הטרור הקיברנטי מחוץ לתמונה.

התנאים האלה הגדילו בעשרות מונים את החשיבות של הלימודים המקצועיים בתחום, הנחשב לאחד המרתקים והמומלצים כיום ללימודים בעולם ההייטק והמחשבים. קורס אבטחת מידע וסייבר מושך יותר ויותר סטודנטים, שיודעים שעם תום הלימודים (או אפילו במהלכם) הם יוכלו להשתלב בשלל תפקידים מקצועיים ולקחת חלק במשימות בעלי חשיבות עצומה, הן מבחינה כלכלית ולעיתים גם ברמת ביטחון המידע של אוכלוסיה עצומה – כאן חוזרים שוב לתרחישי המלחמות המקוונות בין מדיני ולאיומים שגורמים ישראלים מתמודדים איתם כמעט בכל עת. עובדה חשובה נוספת היא שהמשכורות המאפיינות אנשי מקצוע בתחום הן בהחלט גבוהות, אפילו במונחים של עולם ההייטק, כשאפיקי הקידום מגוונים.

תוכניות הלימודים בתחום הסייבר ואבטחת המידע

לימודי אבטחת מידע וסייבר נחשבים לאחד הלהיטים הנוכחיים בעולם ההייטק, מקצוע אשר לא רק שהביקוש לו צפוי להמשיך בשנים הקרובות – אלא גם להתגבר. למרות שתוכניות הלימודים הספציפיות עשויות להשתנות בין המוסדות השונים, הדגש הוא על מתן הכלים המעשיים וגם התיאורטיים הדרושים לעובדתם של אנשי הסייבר. תוכניות הלימודים מגוונות ועוסקות בנושאים דוגמת הקמה והגדרה של תשתיות תקשורת ושירותי רשת, הגנה על שרתים ותשתיות אחרות, היכרות עם אופני האבטחה של פלטפורמות שונות ועוד. בנוסף, יש בהם פרויקטים מעשיים שמאפשרים ללמוד את התחום מכל צדדיו – הן בצד התוקף והן בצד המגן על המידע והמערכות. מכאן נובע בהכרח שהלימודים האלה פותחים לא מעט דלתות במישור התעסוקתי, כך שכל אדם יוכל לבחור במסלול המקצועי המתאים ביותר לצרכים, לרצונות ולתחומי העניין שלו.

הלימודים בתחום נועדו להכין את אלה המשתתפים בהם לבחינת ההסמכה המרכזית, CSI PRO Professional. זוהי בחינה מורכבת מאד הנמשכת שמונה שעות במעבדה אשר מנסה (ומצליחה מאד) לדמות סביבת רשת אמיתית. הידע המקיף המתקבל במהלך הלימודים בתחום מעניק את כל הכלים למעבר בהצלחה של הבחינה ולעיסוק במקצוע הלכה למעשה.

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...