page up
envelopeלהשארת פרטים

אנחנו חיים בעידן המידע, והמידע הוא הכוח של הארגון וכל ארגון מעוניין לשמר את הידע שלו ולדאוג שהוא יהיה בידיים הטובות ביותר. תחשבו איזה בלגן נוצר כשהאקרים פרצו לרשימת רוכשי הקופונים או גרוע מזה, לפנטגון.

פרטים על מסלול לימודי אבטחת מידע

כתוצאה מגל פריצות חוזר של האקרים, ריגול תעשייתי, לקויות במאגרי אחסון המידע ודליפת המידע החוצה כשהמערכת אינה מאובטחת כראוי, החלו ארגונים מכל התחומים - הן מהמגזר העסקי והן מהמגזר הציבורי, לרבות צבא ומשרדי ממשלה לחפש בקדחתנות מומחים איכותיים לאבטחת מידע לאבטחה שוטפת של מערכות המידע של הארגון.
היות ורוב המידע של ארגונים כיום הוא מידע ממוחשב, לימודי אבטחת מידע מתרכזים באבטחת מידע על תחנות קצה (מחשבים ומכשירים ניידים), הגנה על תשתיות פנימיות וחיצוניות של הארגון, אבטחת תוכנות ושירותי רשת. מדובר בלימודים מרתקים הכוללים מגוון רחב של תחומים הגנתיים כמו מחסומי רשת מתקדמים, מערכות איתור ומניעת תקיפות, סינוני תוכן, הקשחת מערכות הפעלה, ושירותי תשתית, אבטחת משתמשי קצה ומזעור נזקי תקיפות ותקלות.

אופק מקצועי אחרי לימודי אבטחת מידע

לימודי אבטחת מידע מהווים מקפצה למגוון רחב של תפקידים משמעותיים ומאתגרים בארגונים, כשהמעסיקים מחפשים עובדים בעלי רקע ולימודים באבטחת מידע. בשורת התפקידים ניתן למצוא ארכיטקט אבטחת מידע, מינהלן אבטחת מידע, מבקר אבטחת מידע, מומחה אבטחת יישומים ופיתוח, מומחה ניטור אירועי אבטחה, מומחה ניהול אבטחת מערכות מידע ועוד. זהו הענף הצומח ביותר מבין כל מקצועות ההיי-טק, ומהווה מקצוע שיש לו דרישה ברחבי העולם כך שמי שבנה על רילוקיישן או עבודה עם חברות בינלאומיות, לימודי אבטחת מידע יהוו עבורו מסלול פריצה.

כיצד מתקבלים ללימודים

לרוב נדרש ידע במערכות מידע או עבודה עם בסיסי נתונים המאפשרים הכרות מקדימה עם המערכות שיש צורך לאבטח, הבנה בתכנות או הבנה בלינוקס, ידע בשפה האנגלית, תנאי הקבלה ונתוני הפתיחה משתנה מקורס לקורס בהתאם לקהל היעד.

לימודי אבטחת מידע – במה להתמקד?

ישנם קורסים שונים של אבטחת מידע, קורס כללי ועד קורסים המכשירים אתכם לעבודה באבטחת מידע בתחום מסוים כמו למשל, אבטחת רשתות IP, אבטחת שרתים ושירותים, אבטחת מידע CISO, אבטחת קוד (Secure Coding), אפליקציות, מובייל (טלפונים חכמים), ניהול, אבטחת תשתיות עם מוצרי צ'ק פוינט, אבטחת מידע עם מוצרי סיסקו, אבטחת מידע בג'אווה, קורס אבטחת מידע ייעודי למנהלי רשת ועוד. בחרו את הקורס לפי הידע המקדים שלכם או בהתאם לאפיק המקצועי. כמובן שידע בכמה שיותר מערכות מידע, תשתיות ותוכנות יסייע לכם להתמקצע בצורה מקיפה ולהגביר את הסיכויים להפוך למאבטחי מידע ברמה גבוהה.

כיצד לבחור לימודי אבטחת מידע

בבואכם לבחור לימודי אבטחת מידע חשוב שתבדקו את מוסד הלימודים, מומלץ לבחור מוסד לימודים איכותי המתמחה במקצועות ההייטק ובעל ניסיון ומוניטין בתחום, בדקו מי המרצים או המורים ומה היא הכשרתם כיוון שמדובר בתחום מורכב מאוד ולכן רמת ההבנה של המורה חשובה להצלחה שלכם. כמו כן, בדקו איזה התמחויות מוצעות לכם במסגרת הקורס או חפשו קורס ייעודי בקטגורית אבטחת מידע אם ברצונכם להתמקצע בתחום ספציפי באבטחת מידע, בדקו כמה זמן הקורס ומה מידת הידע המעשי שנרכש בלימודים.

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
קורס Hands-on למומחי אבטחת מידע Cyber Security Intelligence - CSI

500 שעות אקדמאיות

קורס אבטחת מידע הופך ליותר ויותר מבוקש בגלליכולות המחשוב שמכפילות את כוחן מדי שנה וחצי. אנשים נושאים בכיסם יכולות עיבוד חזקות יותר ממחשבים שולחניים שקנינו לפני כמה שנים. מקררים, מזגנים, שואבי אבק וקולרי כלבים מתחברים אל רשת האינטרנט. כל המידע בעולם עובר דיגיטציה; מידע רפואי, מפות, מסמכים ביטחוניים, מידע בנקאי, שירותים של רשויות השלטון ועוד. כל ההתכתבויות שלנו, מוסיקה ווידאו, שיחות טלפון ותמונות מחיי היום-יום מקודדים גאוגרפיית ונשמרים על ענני מחשוב. היכולת של אדם או גוף לגשת למידע זה ולעשות בו כרצונו הוא רק עניין של מוטיבציה, זמן וידע - ואלו, כידוע, אינם מצויים במחסור  העולם מצוי בחסך אדיר של אנשי אבטחת מידע של ה'עידן החדש'; האינטרנט, וההתפתחויות המסחררות בעולם הטכנולוגי הותירו פער אדיר בין יכולתנו ליצור שירותי מידע חדשים וקישוריות מדהימה לבין יכולתנו לאבטח אותן ואת עצמנו בהן. בקורס אבטחת מידע תגלו שאבטחה אינה נוצרת מאליה. היא אינה תוצר לוואי. אבטחה היא תוצאה של תכנון מוקדם, היערכות, חישה, ניתוח וחוזר חלילה. אבטחה היא קודם כל דרך מחשבה, ומימושה הוא תמיד תהליך שאינו נגמר. בפועל, מומחה אבטחה נדרש להיכרות מעמיקה עם טכנולוגיות רבות ומגוונות; ציוד תשתית תקשורת, מערכות הפעלה, שרתים, שירותים, אפליקציות ותחנות קצה. אבטחה טובה דורשת מיומנות גבוהה במגוון גדול מאוד של טכנולוגיות, וזהו ידע שקשה לרכוש 'במקרה'. לימודי אבטחת מידע יסייעו לכם להשתלב שוק העבודה המשווע לאנשי אבטחת מידע שברשותם הכלים להתמודד עם האתגרים החדשים שבפתח.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

סניף מועדף

אני מסכים/ה שג'ון ברייס הדרכה תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של ג'ון ברייס הדרכה וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 700019285 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל infomail@johnbryce.co.il או לטלפון: 03-7100777.