מושגי היסוד שכדאי להכיר בשפת התכנות JAVA

תוכן עניינים

(JVM (Java Virtual Machine

זוהי מכונה וירטואלית שפועלת כדי להריץ יישומי JAVA. כלומר, היא מעין תוכנת מחשב שמהווה מעין שכבת מיפוי בין מערכת ההפעלה לתוכניות הרצות עליה. מתכנת JAVA יכול לאחר לימודי JAVA לפתח קוד על מערכת אחת וקוד זה יפעל בעצם על כל מערכת JAVA בלי שהוא יצטרך לבצע התאמה. ה-JVM בעצם מאפשר לזה לקרות. ה-JVM טוען קוד, מאמת את הקוד, מספק סביבת זמן ריצה ועוד. קיימות מגוון גרסאות של JVM והם זמינים עבור פלטפורמות חומרה ותוכנה רבות.

 

(JDK (Java Development Kit

ערכת פיתוח תוכנה לכתיבת יישומי JAVA. היא כוללת את JRE, javac, jar, Javadoc. יש צורך בערכה זו על מנת לפתח יישומי JAVA וכן להריץ אותם.
קיימים JDK שונים עבור פלטפורמות שונות. הפלטפורמות הנתמכות כוללות את Windows, Linux ו- Solaris. משתמשי מקינטוש זקוקים לערכת פיתוח תוכנה אחרת, הכוללת התאמות של כמה כלים שנמצאים ב- JDK.

 

(JRE (Java Runtime Environment

חלק מערכת הפיתוח JDK אך ניתן להורידו בנפרד. מדובר באוסף של כלי תוכנה JRE המספקים את הדרישות המינימליות לביצוע יישומי JAVA. JRE כולל, בין היתר, ערכת כלים של ממשק משתמש, ספריות אינטגרציה. אם JRE לא יותקן במחשב, יתכן שיהיו תוכנות שלא יוכלו לפעול כיוון שהן לא יוכרו על ידי מערכת ההפעלה.

 

Interfaces

פירושו ממשק. משתמשים באינטרפייס של JAVA על מנת להשיג הפשטה ובאמצעותו לתמוך בפונקציונאליות של ממשקים מרובים. זהו הפתרון של JAVA בעצם לנושא ההורשה המרובה.

 

(JEE (Java Enterprise Edition

פלטפורמת JAVA של אורקל לפיתוח תוכנות אנטרפרייז. מאפשרת פיתוח אפליקציות מתקדמות, התפתחויות עדכניות, כלים לכתיבת קוד מתוכנן היטב ויעיל ועוד.

 

SPRING

שלד תוכנה בקוד פתוח ומנגנון להיפוך שליטה. היא למעשה מקלה על השימוש ב-JAVA ליצירת אפליקציות Enterpris ומספקת את הכלים על מנת ליישם שפת JAVA בסביבה ארגונית. SPRING תומך במגוון רחב של תרחישי יישומים, מאפשר גישה לנתונים, ניהול טרנזקציות, גישה מרחוק, אימות זהות, העברת מסרים ותומך במחלקות לכתיבה של בדיקות יחידה ובדיקות אינטגרציה.

 

Hibernate

ספריית JAVA למיפוי אובייקטי-רלציוני המספקת תשתית למיפוי בין מודל תכנות מונחה עצמים לבין בסיסי נתונים יחסיים מסורתיים. כלומר, זהו כלי שמספק מסגרת למפות אוביקטים מונחי עצמים ומודלים מסדי נתונים יחסיים עבור יישומי אינטרנט. הוא זמין באופן חופשי להורדה.

 

את כל המושגים החשובים והשימוש בהם ניתן להכיר במהלך לימודי JAVA ולאחר מכן להשתמש בשפת התכנות בדרך האפקטיבית ביותר.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...