לימוד JAVA – תכנות עילי

תוכן עניינים

Java היא השפה המובילה בעולם לבניית אפליקציות, הן למחשבים והן לטלפונים חכמים, עם מיליוני מתכנתים שפועלים באמצעותה בכל רחבי העולם.
קורס לימוד Java הוא נקודת ההתחלה של כל מי שמעוניין לרכוש לעצמו, פשוטו כמשמעו, מקצוע אטרקטיבי לחיים. הנה כל מה שחשוב שתדעו על תנאי הקבלה ללימודים, הלימודים עצמם והיום שאחריהם.

למי מתאימים הלימודים?

דרישות הקבלה לקורס Java עשויות להשתנות, מטבע הדברים, בין המוסדות השונים המלמדים אותו. יש לציין שבדרך כלל אין דרישה לידע מקצועי בתכנות וגם לא לניסיון בו. עם זאת, יכולת עבודה בסיסית על מחשב וידע טכנולוגי מהווים פלוס משמעותי עבור הלומדים, מה שמסביר מדוע לרוב זו דרישת חובה של מוסדות הלימוד. לצד זה, תנאי הקבלה הבסיסיים הנוספים הם מבחן פנימי הבוחן את ידיעות המועמד באנגלית ובמתמטיקה, ראיון אישי או ייעוץ להכוונה מקצועית. ברור שיכולות אנליטיות גבוהות, חשיבה מחוץ לקופסה וכישורים טכניים בהם בגדר תכונות שמקלות מאד הן בשלב הלימודים והן לאחר מכן, כשמעוניינים לעסוק במקצוע מבחינה מעשית.

אפשרויות התעסוקה בסיום הלימודים

היתרון הגדול של קורס Java הוא שלצד התשתית התיאורטית הרחבה שלו, עיקר העיסוק כאן הוא מעשי. מי שלוקח חלק בקורס כזה יכול להיכנס לעולם פיתוח התוכנה, הן בסביבת Java והן בסביבת JEE (Java Enterprise Edition – תוכנות ארגוניות), תוך שהוא לוקח חלק בתפקידים מאתגרים מאד. את טכנולוגיית ה-Java ניתן ליישם במגוון כלים בהם נעשה שימוש כיום, כאשר בוגר הלימודים יכול לכתוב יישומים ב-Java על כל ההיבטים שלהם: בעיקר בכל הנוגע לשרת , אך גם בצד הלקוח.
יתרון משמעותי אחר של הלימודים הוא שהם נוגעים בממשקים שונים אחרים, שמשפרים את עבודת המתכנת עוד יותר. הלימודים עוסקים בנושאים דוגמת Rest או Web Services, שהשילוב ביניהם לבין ה-Java יוצר שלם הגדול פי כמה מסך החלקים שלו. השילוב בין ממשקים, שפות וכלים בא לידי ביטוי גם בלימודים, כאשר הסטודנטים בוחרים בפרויקט מלווה עליו הם עומלים מעבר לשעות הלימוד. פרויקט זה מהווה אחד מכרטיסי הביקור הרשמיים שלהם גם לאחר מכן, בשלב חיפוש העבודה.
בוגרי קורס Java יכולים למצוא את מקומם בשלל חברות בעלות זיקה לתחום ההייטק, אך גם במוסדות וארגונים בכל תחום אחר (למשל במקרה של JEE). בין השאר, הם יכולים להיות מועסקים בחברות הייטק, בחברות פרסום, בחברות המפתחות משחקי מחשב, בחברות לפיתוח אפליקציות ועוד. היזמים שבסטודנטים יכולים להקים חברה או אפילו סטארט-אפ: לא מעט מהאקזיטים המוצלחים ביותר של ישראל בחו”ל, בסכומים של מיליוני דולרים, התבססו על Java.
המשכורת הגבוהה המאפיינת את המשרות בתחום, יחד עם אפשרויות הקידום המגוונות, מסבירים עוד יותר את הפופולאריות של לימודי ה-Java. זאת ועוד, עבור בוגרים שמעוניינים להרחיב את ידיעותיהם עוד יותר עומדת האפשרות לקורסי המשך בנושאים שונים, דוגמת תכנות בשפת #C או בניית אתרים בשפות דוגמת HTML.

לפרטים אודות קורס Java הקליקו כאן >

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...