משתחררים בקרוב? זה הזמן לתכנן את הקריירה

תוכן עניינים

האסטרטגיה – לאן פניכם מועדות

נסו רגע לחשוב על המקצוע שתרצו לרכוש לאחר השחרור או על התחום שתרצו ללמוד – ערכו סקר שוק מקיף ובררו מה צריך ללמוד כדי לעבוד בתחום, מה הם תנאי הקבלה, מה הוא שכר הלימוד וכמה מרוויחים לאחר שלומדים ועובדים בתחום.
מומלץ לשוחח עם אנשים שכבר עשו את הצעד הראשון – לומדים ועובדים באותו ענף, זאת כדי לשמוע ממקור ראשון האם מדובר באמת במקצוע שמתאים לכם.

התחילו ללמוד מיד עם סיום השירות הצבאי

לימודים מיד לאחר השחרור יאפשרו לכם לצאת לאזרחות עם מקצוע ביד ולהשתלב במהירות במקום עבודה. חבל לבזבז זמן כשבעידן התחרותי בימינו מעסיקים מחפשים כישרונות צעירים. אחרי שתצברו ניסיון, תוכלו לשדרג את עצמכם מבחינה תעסוקתית – תנאים, שכר וכדומה.

השתמשו בידע הצבאי למען עתידכם המקצועי

חשבו איך אתם ממנפים את הידע והניסיון שצברתם בעת שירותכם הצבאי לצורך קידום תעסוקתי. זכרו שיש הרבה מאוד מקצועות אזרחיים שמקבילים למקצועות הצבאיים בתחום הפיתוח, ההדרכה, המודיעין ויש מעסיקים רבים שמחפשים בדיוק אנשים כמוכם בעלי רקע צבאי בתחום.

היו אקטיביים – נוכחות בימים פתוחים, הכוונה לימודית

סמנו בפניכם מספר מוסדות לימוד שהייתם רוצים להכיר כדי להחליט היכן תרצו ללמוד בפועל.
חשוב מאוד ללכת לפגוש את היועצים מטעם מוסדות לימוד אלה ולהתרשם מהאווירה והווי הלימודים כדי לקבל החלטה מושכלת.
ישנם ימים פתוחים המאפשרים לכם “לטעום” שיעור אמיתי בקורס אמיתי, לשוחח באופן אישי עם המרצים והמדריכים ולקבל מושג מה מחכה לכם בתקופת הלימודים. כמו כן, קביעת פגישה עם יועץ לימודים, למשל, בתחום לימודי ההייטק תחשוף אתכם למקצועות החמים ביותר בשוק. יתכן שהמקצועות העכשוויים עליהם תקבלו המלצה שונים לחלוטין מהמקצועות המסורתיים שהכרתם והם יוכלו לפתוח לכם את הדלת להשתלבות תעסוקתית בחברות מובילות.
למקצועות כמו פיתוח אפליקציות, שיווק באינטרנט, תיקון מכשירים סלולאריים יש ביקוש רב בימינו וניתן ללמוד אותם ומיד לעבוד בתחום מבלי לחכות כמה שנים עד שתקבלו עבודה רווחית – מתאים למי שהוא פרקטי מאוד או רוצה לעבוד וכך לחסוך לטיול שאחרי צבא או מחפש עבודה טובה בזמן תקופת הלימודים האקדמיים.

לבצע את ההחלטה התעסוקתית והכלכלית הנכונה

אם אתם עדיין מתלבטים באיזה כיוון לבחור מבין האלטרנטיבות בשטח, תוכלו לעבור מבחן הכוונה והתאמה ממוחשב המלווה גם בייעוץ של פסיכולוג תעסוקתי שיאפשר לכם להבין את מידת ההתאמה שלכם למקצועות ולתפקידים שונים.
מבחינת שכר לימוד, חשוב מאוד שתכירו את הזכויות שלכם בתור חיילים משוחררים. יש לכם אפשרות לממש את הפיקדון הצבאי שלכם במוסדות לימוד שמכבדים את הפיקדון ומציעים מגוון רחב של קורסים כנגד הפיקדון. כך תוכלו לחסוך כסף רב ולהפיק את המקסימום מהזכאות שלכם בתור חיילים משוחררים.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...