חרדת מבחנים

תוכן עניינים

סובלים מחרדת בחינות? אתם לא לבד. רבים סובלים מתופעה של חרדת מבחנים ויש לכך מגוון סיבות: חוסר מוכנות לקראת הבחינה, חוויה שלילית מבחינות קודמות, פחד מכישלון והחשש לאכזב אחרים שמשפיע עליכם בזמן אמת.
במצבים של לחץ כמו במהלך בחינה, הגוף משחרר אדרנלין שאמור להכין את הגוף להתמודד עם המשימה, אבל במקרים מסוימים הוא עשוי לעורר תחושת עצבנות או להוביל למצב של קיפאון ולפגוע בהישגים.
סטודנטים שסבורים שהם יתפקדו בצורה גרועה בבחינה עשויים להיכשל רק משום שהדאגה מפני כישלון מונעת מבעדם להצליח. זוהי נבואה שמגשימה את עצמה שוב ושוב ויוצרת מעגל קסמים מרושע.
קיימים תסמינים שונים לחרדת מבחנים – תסמינים פיזיים כמו בחילה, קוצר נשימה, יובש בפה, סחרחורת, כאבי שריריים או תסמינים נפשיים דוגמת עצבנות, תחושת כעס, דכדוך ועוד.

כיצד ניתן להפחית חרדת מבחנים?

המאבק בחרדת מבחנים דורש שינויים באורח החיים כמו שמירה על פעילות גופנית ותזונה נכונה וכן יישום אסטרטגיות שיעזרו לכם במשימה: למשל, ללמוד את החומר בסגנון האפקטיבי ביותר עבורכם. יש מי שעוזר להם לשנן את החומר, אחרים מסכמים בראשי פרקים, מבצעים סימולציות ופותרים מבחנים לדוגמא, לומדים במסגרת קבוצה ומגבשים שגרת לימודים שתאפשר להם חזרה על כל החומר עד מועד הבחינה.
לתפיסת המציאות יש חלק משמעותי בהצלחה. כדאי לנסות להגיע למבחן בגישה חיובית ולהמיר מחשבות שליליות על כישלון במחשבות חיוביות על הצלחה. נסו לאכול ארוחת בוקר טובה לפני הבחינה והקפידו לישון היטב לפני יום הבחינה. כדאי גם לאמץ טכניקות הרגעה והרפיה, כמו נשימות עמוקות שיעזרו לכם לאסוף חמצן לריאות, לתרגל דמיון מודרך והתמקדות בהווה תוך התבוננות בלתי שיפוטית במחשבות טורדניות כפי שנהוג ב”מיינדפולנס”.

מהן בחינות הסמכה וכיצד יוכלו לעזור לכם להתקבל לתפקידי מפתח בהייטק?

היום על מנת להשתלב בתפקידים מבוקשים בתעשיית ההייטק נדרשים הסטודנטים לעבור מבחנים מסגרת הלימודים ורבים מהם בוחרים לעבור מבחני הסמכה של חברות בינלאומיות. תעודות הסמכה יכולות לפתוח דלתות לתפקידים נחשקים בארץ ובעולם.
ברוב המקרים, בחינות הסמכה מבוססות על תפקידים מוגדרים בתעשייה כשבחינות ההסמכה בודקות את הידע והכישורים הנדרשים לתפקיד. כמו למשל, הסמכות בתחום אבטחת המידע, הענן והרשתות. בחינת ה- ISTQB היא בחינת המזכה את עובריה בהסמכה בינלאומית עבור בדיקת תוכנה ומוכרת כיום ביותר מ-50 מדינות בעולם: הבחינה בוחנת ידע בעקרונות הבדיקה, בדיקות במחזור חיי הפיתוח, טכניקות לעיצוב בדיקות, ניהול בדיקות ועוד. יש להגיע לציון 65 על מנת לעבור את הבחינה ולקבל את ההסמכה הנחשקת.
מבחני מיקרוסופט לצורך השגת הסמכות מיקרוסופט אף הם נחשבים מבוקשים בשוק כתנאי קבלה למגוון תפקידים כמו MCAAA–  הסמכה המעידה על יישום, ניהול ופיקוח על סביבת Microsoft Azure של הארגון.
מדובר בהכשרות בינלאומיות הרלבנטיות גם בהגשת מועמדות לעבודה מעבר לים. ההסמכה משקפת את המיומנויות, הכישורים והמומחיות בשימוש במערכות תוכנות ובפונקציות מבית מיקרוסופט.
בחינת הסמכה נוספת שניתן ללמוד לקראתה היא להסכמה של חברת סיסקו CCNA לעבודה בתחום שדורש ידע ברשתות מבית סיסקו.
ההסמכה תסייע לכם לטפס מהר יותר בסולם הדרגות כולל עלייה בשכר בין אם אתם חדשים בעולם התקשורת או עובדים שצברו ותק ורוצים לשדרג באמצעות הסמכה יוקרתית זו.
קבלת הסמכת בסיס היא לעיתים שלב בדרך לבחינות הסמכה מתקדמות. הסמכות ברמות גבוהות יכולות לשדרג את קורות החיים והמוניטין ומהוות שער כניסה למשרות אטרקטיביות ב-IT, רשתות תקשורת, אבטחה ועוד.

חרדת בחינות הסמכה – איך צולחים את הבחינה?

מומלץ לבחור מוסד לימוד שיאפשר לכם ליהנות מתהליך למידה אפקטיבי בכיתות חכמות או בשיטה ההיברידית לפי הסגנון המועדף עליכם, כך שתגיעו לבחינת ההסמכה מוכנים ורגועים יותר.
ג’ון ברייס הוא מרכז בחינות בינלאומי מטעם חברות רבות מובילות בתעשייה ומתכונת הלימודים מותאמת לדרישות הספציפיות להצלחה בבחינות אלה, כולל מבדקים וסיוע לאורך הדרך מהמורים על מנת שתגיעו הכי מוכנים שאפשר לבחינ

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...