חמישה טיפים פשוטים להפוך את הבית לחכם

תוכן עניינים

להלן חמישה טיפים פשוטים שיאפשרו גם לכם לחיות בבית חכם יותר!

1. טכנולוגיה אלחוטית

בשנה האחרונה נכנסת לישראל טכנולוגיה אלחוטית חכמים. הבשורה של השימוש בטכנולוגיה אלחוטית לבתים חכמים נמצאת בשתי עובדות חשובות.

הראשונה: לא נדרשת תשתית מיוחדת או תכנון “מראש”. בכל בית ובכל דירה ניתן באופן מיידי ובשעות ספורות של עבודה ליישם פתרון של בית חכם אלחוטי. הטכנולוגיה האלחוטית יכולה להיות מבוססת על הרשת הביתית (Wifi) או תדר רדיו “פתוח” (כמו השלטים של הרכב שלנו…) אך אלו פחות אמינות באופן כללי (מי רוצה פעמיים בחודש לגלות שהדוד מים לא עבד הבוקר בזמן?)

השנייה: טכנולוגיה ותיקה ואמינה בעולם אשר עשתה עליה ארצה בשנים האחרונות בשם Z-Wave – הטכנולוגיה האלחוטית המובילה בעולם למערכות בית חכם.

2. המחיר

אם בעבר מערכות בית חכם עלו ללקוח ממוצע כ-100,000 ₪ ומעלה, כיום המחיר ירד לאלפי שקלים בודדים, תלוי מה הצרכים ומה הפתרונות שמיישמים. מחיר ממוצע של בקר בית חכם אלחוטי הנו כ-1,000 ₪, ומחיר ממוצע לשליטה על תאורה הנו כ-250 ₪. כנ”ל לגבי מזגן ודוד מים חמים. המחירים גם בארץ צפויים לעבור ירידה משמעותית עם כניסתם של שחקנים ויבואנים נוספים לישראל עם מוצרים ופתרונות חדשים. המחירים הצפויים בישראל בשנה הקרובה לשליטה על רכיב חשמלי יהיו פחות מ-200 ₪. כלומר, בית עם ארבעה חדרים, כ-15 מתגים ברחבי הבית לתאורה – המחיר הצפוי הנו כ-4,000 ₪ ללקוח!

3. מערכות פתוחות

תחרות ומגוון מוצרים ופתרונות: אם בעבר על מנת לבצע שינוי בבקרה של הבית החכם הייתם זקוקים לחוזה שירות, טכנאים, ציוד משוכלל וכו’ – כיום קיימים בשוק פתרונות “פתוחים” אשר כולנו יכולים בעזרת הסמארטפון או דפדפן רגיל, מהבית או מכל מקום בעולם יכולים לנהל על פי הצרכים שלנו. בנוסף, קיימים מגוון מוצרים ופתרונות בשוק אשר ניתן לרכוש באופן חופשי ותחרותי מכל ספק. לדוגמא, בקר בית חכם Z-Wave המשווק בישראל תוצרת חברת Vera Controls – תומך כיום ב- 1200 (!) מוצרים שונים של כמה מאות יצרנים שונים בעולם. גם לאחר שמתקין בית אלחוטי חכם יתקין לכם את המערכת, תוכלו לנהל אותה בעצמכם.

4. שליטה קולית על בית חכם

זה אולי נראה כמו מדע בדיוני, אבל מחקרים ונתונים מראים כי השליטה הקולית הנה הקלה, נוחה וגם פופולארית ביותר בעולם. לדוגמא – אמזון מכרה כמה מליוני יחידות של אלקסה, העוזרת הקולית החכמה, לשליטה על בתים חכמים. גם אתם כיום יכולים להתרווח בכורסא שלכם בסלון, לכבות את האורות בבית, להפעיל את המזגן, להפעיל את הטלוויזיה, והכל – בדיבור בלבד.

5. בטיחות ובטחון לדיירי הבית

לבתים חכמים יש היום חיישנים חכמים. גלאי מגנט פשוט המודבק מעל דלת הכניסה יספק לכם התראה על כל כניסה לבית שלכם. גלאי תנועה אלחוטי שתמקמו במרפסת האחורית יספק לכם התראה על כל תנועה חשודה. חיישן טמפרטורה פשוט במחיר של כ-150 ₪ שתדביקו על הקיר בחדר הילדים – יאפשר לכם יכולת להפעיל את המזגן כאשר קר לילדים בלילה, או יותר חשוב – יפעיל סירנה כאשר יש חשד לשריפה או קצר חשמלי. בנוסף, גלאי הצפה, חיישן עשן, חיישן חד תחמוצת הפחמן ועוד. רכיבים פשוטים במחיר נמוך יאפשרו לכם להגיב למצבים מסוכנים בבית באופן מהיר וחכם יותר גם כאשר אתם לא בבית.

לסיכום: בית חכם יכול להיות באמת חכם, אמין, זול ופשוט ליישום – ויכול לתת לכם בטחון, חסכון , נוחות והנאה – והכל בהישג ידכם כבר היום.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...