page up
envelopeלהשארת פרטים

כיום רוב האתרים נבנים בשפה זו, כיוון שהיא נושאת עמה יתרונות רבים כמו העלאה בכל דפדפי האינטרנט ואפילו העלאת אלמנטים מהאתר ללא חיבור לרשת, במידה והמשתמש ביקר בדף קודם לכן. השפה היא שילוב מנצח בין שלושת הרכיבים החיוניים היום לבניית אתרים - HTML , CSS, JAVASCRIPT. כש-CSS תורם למראה האטרקטיבי וה- JavaScript לבניית אינטראקטיביות. התוצאה היא אתרים ידידותיים, יפים, מתקדמים שגוגל אוהב. אתרי פלאש – אאוט, אתרי html5 – אין. 

תמיכה מקסימלית בכל הפלטפורמות


הגרסה החמישית של HTML (Hyper Text Markup Language) מספקת למפתחי ובוני אתרים גישה נוחה לכתיבת קודים בצורה מסודרת ובאלמנטים סמנטיים כאשר הקודים הללו מותאמים לאינדוקס במנועי חיפוש וכך יכולים לסייע לאתר להתקדם במנועי החיפוש. השפה, כמי שמתהדרת בתקן הנוכחי של איגוד האינטרנט העולמי, תואמת לכל דפדפני האינטרנט הגדולים כמו Chrome, Firefox, Opera, Internet Explorer וכו '. כמו כן, השפה תומכת במגוון פלטפורמות - OS, Android, ChromeOS, BlackberryOS, Symbian, Windows Mobile. וכן בספריות Webkit (Google, Apple, etc.), Gecko (Mozilla), Trident (Microsoft), Presto (Opera). ניתן לראות שמשתמשים בשפה זו בפיתוח אתרים מכל הסוגים מאתרי תדמית דרך אתרי סחר אלקטרוני ועד אתרי משחקים.

אתר דינאמי ואטרקטיבי קרוב אליכם יותר מתמיד


עבור מתכנתים מדובר בסוג של גן עדן, תהליך הקידוד מהיר ופשוט יותר מתמיד. משימוש באלמנטים של גרירה ועד פטור מתוספים חיצוניים המסרבלים את התהליך. לדוגמא, הם כבר לא צריכים לשתול נגנים חיצוניים ויכולים לבצע אפקטים ואנימציות בקלות, כי האתר יכול להציג וידאו ואודיו ישירות מהדפדפן. הבנייה פשוטה כי היא עובדת על תבניות ברורות עם דגש על אזורים ייעודיים כמו HEADER או FOOTER ומייצרת סדר הן למתכנת והן לגולש. אפשר להפריד בקלות בין אלמנטים של תוכן וסגנון מה שיוצר סדר בתהליך העבודה.
html5 גם מביאה עמה שלל פיצ'רים שמשדרגים כל אתר ומאפשרת ליצור אתרים מתקדמים במיוחד: כמו למשל, יצירת טפסים, אפקטים של תלת ממד וכאמור שמירת מידע גם כשאין אינטרנט. יתרון בולט נוסף קשור לכך שמדובר בפלטפורמה מובילה לפיתוח אפליקציות וכמובן בניית אתרים המותאמים למובייל שיוקרתם עלתה ככל שעלה השימוש בטלפונים ניידים ובטאבלטים.
האחסון עם שפה זו פשוט יותר וגם האבטחה השתפרה פלאים, כך שהרווח הוא מכל הכיוונים. כבר לא צריך לדאוג לבצועים בתחום האחסון או מחיקת קבצי
Cookie, האחסון הוא מקומי.

ידידותית וחווייתית למתכנת ולמשתמש


מהצד החזותי אין ספק ש-HTML5 משפרת משמעותית את חוויית הגלישה של המשתמש, לרבות נגישות על פי החוק החדש. גולת הכותרת היא בעיצוב הרספונסיבי, כלומר, ביצירת עיצוב מגיב שמשתנה אוטומטית לפי גודל הדפדפן והפלטפורמה ומשנה כך את גודל העמוד והמיקוד העיצובי, והכל בטעינה מהירה תוך שמירה על רזולוציה גבוהה. דהיינו: כשבונים את האתר בשפה זו אפשר מראש כבר לתכנן איך ייראה האתר בפלטפורמות שונות ולשמור על נראות אטרקטיבית. השפה מאפשרת גם העלאה מהירה של האתר, פרמטר שעוזר גם לקידום בגוגל וגם כמובן משרת את המשתמש קצר הרוח.
ניתן לשלב בבניית אתרים ב-
html5  מגוון אלמנטים המייצרים אינטראקציה בין האתר לגולש במיוחד בתחום הגיימינג הודות לשילוב של רכיבי מולטימדיה משדרגים למיניהם.
לשימוש יש יתרונות נוספים כמו למשל, איתור המיקום הגיאוגרפי של המשתמש בקלות יחסית וכן הרכיבים השונים פועלים בפשטות ובמיוחד תופסים תאוצה רכיבי הווידאו שהיום הפכו לחלק בלתי נפרד מהאתרים עם סרטונים שמייצרים אינטראקציה ועניין. כמו כן, אלמנטים של טיפוגרפיה ואנימציה. 5
HTML חיונית לקידום בגוגל והאתרים שנבנים בה מתקדמים במנוע החיפוש מהר יותר מסיבות רבות של חוויית משתמש, טעינה מהירה, זיהוי לוקיישן. כמו כן יש בה אלמנטים סמנטיים המסייעים לזיהוי אוטומטי של התוכן, כותרת, מילות מפתח וכל מה שהיה מעוצב בעבר אולי גלוי למשתמש אבל לא ידידותי למנועי החיפוש. האתר מציג למנוע החיפוש את התגיות בצורה ברורה במיוחד, לרבות כותרות, אזורי ניווט, מאמרים, פוטר ומקל כך על אינדוקס של מבנה האתר כולל מיקוד לאזורים אסטרטגיים לקידום.

Html5 היא היום הדרך האולטימטיבית לבניית אתרי אינטרנט רספונסיביים, ידידותיים ומקודמים. למדו בקורס קידום אתרים ובקורסים של תכנות ל-WEB את כל הסודות לבניית אתרים מתקדמים.

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
לימוד HTML

40 שעות אקדמאיות

תחום האינטרנט צומח בקצב מסחרר והתשתית האינטרנטית הופכת להיות זירת המסחר העיקרית של חברות רבות המרחיבות את יכולותיהן המסחריות וזקוקות לעובדים מקצועיים ...
ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

סניף מועדף

אני מסכים/ה שג'ון ברייס הדרכה תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של ג'ון ברייס הדרכה וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 700019285 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל infomail@johnbryce.co.il או לטלפון: 03-7100777.