page up
envelopeלהשארת פרטים

חופשית לשימוש והרחבה


שפת R הנוצרה בשנת 1990 מבוססת על קוד פתוח ומכאן הגמישות המקסימלית שהיא מאפשרת למתכנתים השונים להשתמש בה בהתאם לפרויקטים השונים. ניתן להשתמש בה בקלות רבה וללא עלות והיא פשוטה לשימוש, עד כדי כך שאפילו מי שזקוק לה רק לניתוח נתונים ללא רקע טכני עשיר יכול להשתמש בה על ידי הורדה שלה מהאתר R Project.
גולת הכותרת של השפה – ניתוח סטטיסטי של נתונים בכמויות אדירות ובדרך פשוטה. סטטיסטיקאים יכולים לבצע באמצעותה ניתוחים מורכבים להפליא במגוון פורמטים תוך ביצוע של פעולות רבות מטרנספורמציות דרך מניפולציות ועד אגרגציות ובעלת המערכת האקולוגית החזקה ביותר בתחום.
למעשה, עם השנים נוצרו עבורה חבילות מתמחות ייעודיות כמו בדיקת מודלים תיאורטיים, בניית תחזיות, מניפולציה של סדרות נתונים ויצירת גרפים מתוחכמים וכל פונקציה מתקדמת בהתאמה אישית. התמיכה המקוונת היא רבה כי יש המון מידע מקצועי של אחרים להתבסס עליו בתחום.
במקביל לפריחתה בקרב מדעני נתונים וסטטיסטיקאים, צמחו קהילות מקצועיות רבות המשתפות ידע שקשור לפיתוח בשפת
R language לטיפול אפקטיבי בנתונים, כך שמי שעוסק בתחום הוא חלק מקהילת פיתוח גדולה שיכולה לתרום להתפתחות המקצועית שלו. בתעשיית ה-IT ונהנה מערוצים רבים הסוקרים את כל הפיתוחים הטכנולוגיים האחרונים בתחום. כאמור, כל מתכנת יכול לתרום להרחבה של הקוד ולפתור ולתקן באגים בעצמו ולהוציא מהדורה מעודכנת נטולת באגים, כך שתמיד יש חידושים ושיפורים והשפה נחשבת יציבה ואמינה במיוחד.
אגב, מדובר בשפה הפופולארית בקרב אקדמאים כך שמבחינת ידע ההיצע מסחרר. שלל ההזדמנויות שטמונות בשפה זו הן למפתחים והן ליזמים הפכה אותה לשפה פופולארית במיוחד. כיום
R language נחשבת לדרך הטובה ביותר ליצירת ניתוחים בשל הגמישות הרבה שלה וההרחבות הרבות בחבילות שקיימות עונות כמעט על כל אתגר וצורך שקשור היום לניתוח נתונים בסטנדרט הגבוה ביותר והכל בנגישות מקסימלית ובחסכוניות גבוהה עבור כל פרויקט של ניתוח נתונים.  

ייצוג של נתונים בכל פלטפורמה


R language מאפשרת גם ויזואליציה של נתונים שהיא היום הדבר הכי חשוב בניתוח סטטיסטי. הייצוג הגרפי מאפשר לבצע ניתוח אופטימאלי ולהמחיש מגמות שונות בתחום. כלומר, עם שפה זו ניתן ליצור הדמיית נתונים, כלומר להציג את הנתונים בצורה גרפית המסייעת בניתוח נתונים שאינם ברורים או מאורגנים כאשר אין להם ייצוג גרפי.
ניתן להשתמש בה גם למגוון תחומים של ניתוח נתונים כמו כריית נתונים, ניתוח מרחבי, אקונומטריקה וביואינפורמטיקה.
הקוד הפתוח כשלעצמו מאפשר לכל מתכנת להרחיב ולשדרג, להוסיף שיפורים בקוד וליצור חבילות חדשות והשפה עצמה מתפקדת היטב בסביבות שונות ועל מערכות הפעלות רבות, כולל לינוקס, הוא מתאים לפיתוח בתוכנה ובחומרה ומגיב היטב עם
SAS, SPSS ו- MySQL.
אין ספק שהשפה הופכת את ניתוח הנתונים למשימה מובנית וברורה יותר ובאמצעותה תמיד גם ניתן להיות בעניינים, כיוון שכל שיטה סטטיסטית חדשה מופעלת לראשונה באמצעות ספריות
R.

יתרונות נוספים בשימוש בשפת  R language קשורים להתאמה אישית ולמגוון האופציות שמציעה שפה זו ממניפולציה בנתונים ועד בניית מודלים סטטיסטיים. שפת R נפוצה במגוון פלטפורמות מוכרות לרבות גוגל ופייסבוק. מדעני נתונים יכולים לנתח באמצעותה נתוני שימוש ברשתות חברתיות ותהליכי ניתוח שפעם לקחו זמן מתקצרים להפליא בשימוש ב-R.
באמצעות שפה זו מדעני נתונים יכולים לפתח יותר פיצ'רים שקשורים ללמידת מכונה, אלגוריתמים שיכולים ליצור חיזוי ולהעריך אירועים עתידיים. קיימות חבילות רבות שעונות על צרכיהם של מדעני נתונים, למשל,
dplyr Package המאפשרת ביצוע טרנספורמציה או readr המאפשרת המרת נתונים. בכל מקרה, שפת R היא בין השפות הנפוצות לשימושם של מדעני נתונים לצד SAS ו- Python.

מדען נתונים – הג'וב החם היום בענף


קורס data science הוא היום הדרך להשתלב בתחום מדע הנתונים שצובר תאוצה. תפקיד של מדען נתונים מאפשר לבצע טכניקות של ניתוח נתונים ואחזור נתונים מתוך מאגר עצום של מידע על מנת למצוא את היתרון התחרותי העסקי של הארגון, להפיק מידע אודות הפעילות של המתחרים, להבין טוב יותר לעומק מה הלקוחות רוצים ומה קורה בשוק. זהו תפקיד מאתגר, דינאמי, המבוסס על כישורים אנליטיים למטרות של למידת מכונה, למידה עמוקה ובינה מלאכותית, אוטומציה – כל החידושים בתחום. במסגרת התפקיד תוכלו להשתמש בטכנולוגיה שמזהה דפוסי התנהגות, לבחון את הנתונים על מנת לחלץ ערך מוסף ותובנות לפעילות עסקית, להמיר נתונים כך שהמשתמשים יוכלו להשתמש בהם בדרך טובה ואפקטיבית יותר. חפשו קורס שיעניק לכם את הכלים החשובים ביותר לפי המגמות העדכניות בתחום לרבות לימוד של שפת R והשימוש האפקטיבי בה.

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
Data Science: Machine Learning & Deep Learning with Python‎

510 שעות אקדמאיות

למידת מכונה  - Machine Learning הינה מתודולוגיה לפיתוח מערכות שהתנהגותם משתנה כל הזמן בהתאם לנתונים. לדוגמא, תוכנת דואר אלקטרוני שלומדת את התנהגו...
ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

סניף מועדף

אני מסכים/ה שג'ון ברייס הדרכה תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של ג'ון ברייס הדרכה וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 700019285 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל infomail@johnbryce.co.il או לטלפון: 03-7100777.