קורס ניהול מערכות המידע (CIO) - לימודי מנהל מערכות מידע (מנמ"ר - CIO)

ניהול מערכות מידע בג'ון ברייס מכללת הי-טק

מסלול המנמ"רים הייחודי של ג'ון ברייס מכללת הי-טק בשיתוף המי"ל וקבוצת אנשים ומחשבים מזמינים אותך להצטרף למחזור נוסף היוצא לדרך. המסלול המוביל בישראל להכשרת מנהלים ואנשי טכנולוגיה לתפקיד ה- CIO, מנהל מערכות המידע בארגון. בין בוגרי הקורס מנהלים מובילים ממגוון רחב של ארגונים.

עבור לטופס למטה

הקלק כאן לסילבוס קורס ניהול מערכות מידע >


 

תפקידו של מנהל מערכות המידע


למחשוב, למערכות הדיגיטליות ולמערכות המידע חלק קריטי ומהותי בהצלחת הארגון המודרני. מנהל מערכות המידע בארגון צריך להיות בעל ידע, כישורים, ויכולות לראות את התמונה המלאה על כל צרכיה, אילוציה והגורמים המעורבים ולהבין אותם.

לכך יש השפעה גדולה בהצלחה של מימוש היתרון האסטרטגי של הטכנולוגיה ליצירת מנוף עסקי לארגון. מנהל מערכות המידע נדרש להיות מחד היועץ הטכנולוגי של הארגון שממנף את עסקי הארגון בעזרת הטכנולוגיה ומאידך להיות מנהל שמנהל אנשים, משימות, מכרזים ותקציבים במגוון רחב של תחומים ונושאים.

מנהל מערכות המידע הוא הפונקציה בארגון אשר אחראית על מתן השירות ללקוחות פנימיים וחיצוניים מחד ולתהליכי הפיתוח והקמתן של מערכות התשתית והאפליקציות מאידך. תחום האחריות של מנהל מערכות המידע כולל ניהול לקוחות, ניהול עובדים וספקים ועבודה מול עמיתים בארגון ובקהילה תחת הלחץ של ההנהלה להשגת היעדים במסגרות התקציב והזמנים. אין ספק שההצלחה של מנהל מערכות המידע בתפקידו מבוססת גם על הידע וגם על יכולת הלמידה מאחרים של צורת ביצוע התפקיד בדרך ובכלים הטובים ביותר.

 

קורס מנהלי מערכות מידע – על מה מדובר


חברת ג'ון ברייס מכללת הי-טק,חטיבת ההדרכה של מטריקס, מרכז ההדרכה המוביל בישראל בתחום הדרכת מחשוב ארגונים שדרגה את הקורס הייחודי לניהול מערכות המידע בארגון שמטרתו להכשיר מנהלים ואנשי טכנולוגיה לתפקיד הבכיר של מנהל מערכות מידע (CIO) בארגון. עד היום הכשירה ג'ון ברייס מכללת הי-טק, בהצלחה רבה אלפי מנהלים ומקבלי החלטות בתחום מערכות המידע בתפקידי הניהול השונים. קורס זה, מהווה המשך ישיר למסגרת ההכשרות של ג'ון ברייס מכללת הי-טק בתחום, תוך התאמה מלאה לדרישות השוק היום - הן בפן הטכנולוגי והן בפן הדרישות ממנהל מערכות המידע בארגון.

 

קורס מנהלי מערכות מידע בג'ון ברייס מכללת הי-טק, בנוי בצורה ייחודית וחדשנית על שלושה צירי למידה מרכזיים המבטאים את שלושת מרכזי התוכן והעניין בהם צריך מנהל מערכות המידע להתמצא ולהצטיין. כמו כן, לפי שלושת אלה הוא נמדד המנמ"ר ברמה היומיומית: הציר העסקי, הציר הניהולי והציר הטכנולוגי. בכל אחד מהצירים נלמד את השפה, העקרונות והדרכים להצטיינות בתחום העסקי, הניהולי והטכנולוגי מזווית המבט של המנהל הבכיר.

 

בציר העסקי נלמד לעומק את התחומים, המגמות הכיוונים והאתגרים בנושאים השונים איתם מתמודד הארגון. הנושא ילמד מזווית הראיה של המנכ"ל וההנהלה ויכלול את לימוד השפה העסקית ברמה הארגונית בתחום הפיננסי, בתחום התפעולי, בתחום השיווקי, בתחום המכירות והשירות ובתחום משאבי אנוש.

 

בציר הניהולי נלמד את המיומנויות, השיטות והכלים למנהיגות וניהול מוצלח יותר של העובדים, הספקים, העמיתים וההנהלה שלנו. בין היתר נלמד מהי מנהיגות, איך מניעים עובדים, נלמד את אומנות הנטוורקינג, ניהול ספקים, עקרונות מו"מ, ניהול דיונים, חשיבה יצירתית ועוד, כל אלה לפי מתודולוגיות הלימוד המתקדמות ביותר אשר ממוקדות התנסות ועבודה מול גורמי השוק השונים.

 

בציר הטכנולוגי נציג את המגמות והכיוונים הטכנולוגים מרמת האפליקציות והיישומים דרך תשתיות התוכנה ועד לתשתיות הטכנולוגיות. כמו כן יוצגו המשמעויות העסקיות של כל טכנולוגיה והדרכים למימוש הנכון תוך התייחסויות לעלויות, ל- ROI ולעקרונות הנכונים לביצוע ולמימוש אותה טכנולוגיה בארגונים השונים ולמינוף הטכנולוגיה למימוש החזון העסקי של הארגונים.

 

המכלול הכולל של לימוד שלושת הצירים במשולב ובצורה ממוקדת מעניק תהליך למידה ייחודי שמייצר את היכולות של מנהל מערכות המידע (CIO) בצורה משולבת ורב תחומית תוך מתן כלים ויכולת המאפשרים להתמודד עם אתגרי הארגון והטכנולוגיה המשתנים ובמיוחד להתמודד עם השילוב ביניהם.

 

לג'ון ברייס מכללת הי-טק ניסיון עשיר ורב שנים בהכשרות מנהלי מערכות מידע.

 

קורס ניהול מערכות המידע (CIO) כולל:

במסגרת קורס מנהלי מערכות מידע של ג'ון ברייס מכללת הי-טק: הרצאות בתחום העסקי, הניהולי ומגמות בתחומי הטכנולוגיה הרלוונטיים לתפקודו של המנמ"ר. הרצאות של מנמ"רים מכהנים ומנכ"לים, אשר משתפים את המשתתפים בניסיונם העשיר ומציידים אותם בטיפים של "עשה ולא תעשה", כדי להגדיל את הסיכוי להצלחה בתפקידם.

 

מטרת קורס קורס ניהול מערכות המידע (CIO):

קורס מנהלי מערכות מידע בג'ון ברייס מכללת הי-טק, מכשיר את המשתתפים להיות מנמ"רים בארגונים קטנים וגדולים, או לחלופין להוות שדרה ניהולית של הדרג הבכיר ביחידת ה- IT.

בנוסף:

 • בניית מגוון היכולות והידע הנדרש לניהול מערכות המידע בארגון והתמודדות עם האתגרים העסקיים, הניהוליים והטכנולוגיים
 • שיפור יכולת ההבנה העסקית של מנהלי מערכות מידע ומנהלים בכירים ביחידות IT תוך לימוד השפה העסקית והאסטרטגיה של הארגונים
 • שיפור יכולת ניהול הדיאלוג של מנהלי מערכות מידע ומנהלים בכירים ביחידות IT עם ההנהלה והגורמים הבכירים בארגון
 • שיפור יכולת התאמת מערכות המידע בארגון לצרכים ולאסטרטגיית הארגון של חברות תוך יצירת ערך עסקי/ארגוני מוכח
 • שיפור יכולות הניהול של מערכות המידע וה- ITברמת המיומנויות האישיות ומיומנויות הניהול
 • ההבנה והחשיפה של עולם המושגים, הכיוונים והמגמות בתחומים הטכנולוגים השונים מרמת התשתיות
 • והחומרה, דרך תשתיות התוכנה ועד לרמת היישום והאפליקציות
 • החלפת ידע ויצירת קשרים עסקיים וחברים בתוך קהילת מנהלי מערכות המידע ומנהלים בכירים מקרב יחידות מחשב בארגונים גדולים


בג'ון ברייס מכללת הי-טק תוכשר להיות מנמ"ר עם אוריינטציה עסקית, ניהולית וטכנולוגית

 

למי מיועד קורס מנהלי מערכות מידע?

קורס מנהלי מערכות מידע בג'ון ברייס מכללת הי-טק מיועד למנהלי מערכות מידע ומנהלים בכירים ביחידות IT המעוניינים לקבל הכשרה בתחום ניהול מערכות המידע בארגון המודרני.

 

בקורס קורס ניהול מערכות המידע (CIO) בג'ון ברייס מכללת הי-טק תפגוש עמיתים מכל ענפי המשק אשר יפתחו עבורך עולמות חדשים

 

שיטת הלימוד בקורס המנמ"רים:

קורס המנמ"רים בג'ון ברייס מכללת הי-טק הדרכה, מבוסס על שיטת לימוד המציגה את הנושאים השונים תוך חיבורם למציאות העסקית והטכנולוגית של עולם מערכות המידע בישראל ובעולם.

הקורס מבוסס על סדרת מפגשי למידה המועברים על ידי מיטב המנחים והיועצים בתחום הנלמד וכן על הרצאות של מנכ"לים ומנמ"רים מהמובילים בתחום שיביאו את הצגת הנושא מהצד המעשי והאובייקטיבי.

כל ההרצאות יציגו את זווית הראיה המעשית של כל נושא תוך הצגת תובנות, לקחים ומסקנות מיישום הנושאים בעולם האמיתי. הקורס יכלול הצגת סיפורי לקוח, דיונים משותפים, ניתוח הצלחות וכישלונות והצגת מגמות ומחקרים מהעולם ומישראל. בכל נושא יינתנו הטיפים והעצות המעשיות איך לעשות זאת נכון וממה להימנע. במהלך הקורס יושם גם דגש רב על תהליכי למידה הדדים ולמידת עמיתים תוך יצירת נטוורקינג בין משתתפי הקורס והתמודדות משותפת עם הבעיות והאתגרים העומדים בפני המנמ"ר.

 

בג'ון ברייס מכללת הי-טק מרצים אנשי מקצוע מן השורה הראשונה . קורס מנהלי מערכות מידע מונחה ע"י מנמ"ר בעל ניסיון של עשרות שנים


מתכונת ומשך הקורס:

 • משך הקורס 140 שעות לימוד אקדמיות (100 שעות לימוד פרונטליות + 40 שעות פרויקט וסיעור מוחות משותף בקבוצות)
 • הקורס מתקיים במתכונת של מפגש אחד אחה"צ פעם בשבוע
 • משך כל מפגש - 4 שעות אקדמיות

בקורס המנמ"רים בג'ון ברייס מכללת הי-טק תלמד מניסיונם של אנשים בשטח - מנמ"רים, מנכ"לים

 

מי מעביר את קורס מנהלי מערכות מידע בג'ון ברייס מכללת הי-טק?

מרצי ג'ון ברייס מכללת הי-טק הינם נבחרת מרצים מנצחת ובעלת ניסיון מעשי עשיר. המרצים במכללה הנם בעלי ניסיון אקדמי, טכני, הדרכתי ומעשי עשיר בכל הנושאים הקשורים לתחומם. הניסיון המעשי וההתמחות הספציפית בתחומים השונים באים לידי ביטוי בתכנים ובמגוון העשיר של ידע אותם מציעה ג'ון ברייס מכללת הי-טק. קורס מנהלי מערכות מידע בג'ון ברייס מכללת הי-טק מונחה ע"י מנמ"ר בעל ניסיון של עשרות שנים.

 

מרצי ג'ון ברייס מכללת הי-טק הינם נבחרת מרצים מנצחת ובעלת ניסיון מעשי המרצים בעלי ניסיון אקדמי, טכני, הדרכתי ומעשי עשיר בכל הנושאים הקשורים לתחומם

 

תעודת גמר:

בסיום הקורס תוענק תעודת הסמכה למנהל מערכות מידע (CIO) מטעם המי"ל – המרכז הישראלי לניהול, קבוצת אנשים ומחשבים וג'ון ברייס מכללת הי-טק למשתתפים שיעמדו בדרישות הקורס שהן: חובת נוכחות של 80%, והגשת פרויקט סיכום.

כמו כן על מנת שהתעודה תהייה מוכרת לגמול השתלמות (למעט עובדי הוראה) יש לעמוד בתנאי הוועדה לגמול השתלמות. (היקף השעות המוכרות יקבע בסיום הקורס בהתאם לנוהלי הגמול ומשרד החינוך ולא ניתן להתחייב עליו מראש).

 

פרויקט גמר:

משתתפי הקורס ידרשו לבצע פרויקט סיום שיכלול התנסות מעשית בנושאים השונים שיוצגו במהלך הקורס. הפרויקטים יבוצעו בקבוצות ויהיו מבוססים על ניתוח סיפור לקוח אמיתי של ארגונים מקרב משתתפי הקורס. הפרויקט יוצג בקורס ויהווה חלק בלתי נפרד מתהליך הלמידה המשותף והמעשי של הקורס.

 

במה עוסקים בוגרי הקורס מנהל מערכות מידע?

בוגרי הקורס משמשים כמנמ"רים , או כחלק מהשדרה הניהולית הבכירה של יחידות ה- IT.

קורס ניהול מערכות המידע (CIO) - מנמ"ר

 לפרטים נוספים אנא השאר את פרטיך או התקשר / שלח מייל

שרון יוחאי

03-7100667

syohai@johnbryce-hitech.co.il

*שדות חובה