המסלול המקיף לפיתוח אפליקציות מובייל עם התמחות ב- iPhone - קורס ערב

מק"ט: #51244 | משך קורס: 540 שעות אק'

* הקורס מוכר לפקדון חיילים משוחררים
בשנים האחרונות אנו עדים למהפכה המתחוללת בתחום המובייל. המכשירים הניידים כיום משלבים יכולות של טלפון סלולרי יחד עם יכולות מתקדמות של מחשבי כף יד. בטלפונים החכמים ניתן להתקין יישומים מתקדמים, בדומה לאלה המותקנים במחשב השולחני, ושילוב טכנולוגיות תקשורת מתקדמות מאפשרת ליצור שירותים ייחודיים כגון שירותים מבוססי מיקום ואפליקציות תוכן מרהיבות

*שדות חובה
PDF version

מבוא

חברת אפל הציגה את מכשיר ה-iPhone ב-2007 ומאז מובילה בשוק בתחום האפליקציות ופיתוחם. פיתוח אפליקציה למערכת ההפעלה iOS מתבצעת על גבי מחשבי Mac. כאשר אנו באים לפתח אפליקציה עלינו לבצע תכנון נכון של התהליכים באפליקציה, ממשק משתמש מתאים, פיתוח והעלאה לחנות ה-AppStore. 
קיימת דרך נוספת לפיתוח אפליקציות לסמארטפונים המבוססת על הסטנדרט החדש והמתקדם: HTML 5.0 אשר מכיל פיצ'רים מתקדמים המיועדים לפיתוח אפליקציות Web-יות והסבת אתרים לתמיכה בדפדפנים הקיימים היום בסמארטפונים השונים.
יש להתייחס לפיתוח אפליקציות למובייל כפיתוח צד-לקוח,למידה נכונה ומעמיקה של טכנולוגיות אלו תביא לרמת שליטה גבוהה והתמחות בנושאים השונים בבואנו לפיתוח אפליקציה ע"פ דרישות שונות. חברות וארגונים מעוניינים לתת מענה איכותי ונכון לכלל הצרכנים והלקוחות שלהם - ומכאן החשיבות המכרעת בהיכרות טובה של הטכנולוגיות.
 

המסלול מקנה 3 התמחויות בעולם המובייל:

 • פיתוח אפליקציות web בצד הלקוח באמצעות HTML, CSS & JavaScript
 • פיתוח אפליקציות לסמארטפונים באמצעות HTML 5.0
 • פיתוח אפליקציות ל- iPhone & iPad

 

יתרונות מסלול פיתוח אפליקציות מובייל עם התמחות באייפון

 • מסלול זה הינו המסלול היחיד המשלב מסלול לימודים מלא המיועד לחסרי רקע בנושא, במהלכו נלמדים כל הטכנולוגיות העיקריות הנדרשות ממפתח מובייל תוך היכרות מעמיקה בטכנולוגיות הנפוצות ביותר כיום.
 • מחלקת של ג'ון ברייס הדרכה ג'וב עומדת לרשות התלמידים בסיום הקורס ומכוונת אותם לקראת תהליך חיפוש העבודה. הסיוע כולל קיום סדנאות קו"ח, ליווי בכתיבה נכונה של קו"ח ושליחת קו"ח מתאימים לחברות עימם אנו בקשרי עבודה. המכללה מעניקה סיוע ללא עלות נוספת לתלמיד במציאת עבודה בהתאם לתקנון.
   

 

דרישות מהסטודנט

לצורך ההצלחה במסלול יש לעמוד בדרישות הבאות:

 • השתתפות בשלושה פרויקטים
 • לגשת לכל המבחנים הפנימיים של המסלול
 • הגשת כל המטלות הניתנות ע"י המרצה
 • תרגול - בנוסף ללימודים הסדירים בכיתה, נדרשת מן הסטודנט יכולת תרגול עצמית בבית
  • מסלול לימודי ערב: כ-12 שעות בשבוע
  • מסלול לימודי בוקר: כ-24 שעות בשבוע.
 • עבודה עצמית על גבי מחשב אישי עם חיבור לאינטרנט

 

זכאות לתעודת סיום

על מנת להיות זכאי לקבל תעודות גמר מסלול יש לעמוד בדרישות הבאות:

 • נוכחות ב- 80% מן המפגשים לפחות
 • הצלחה בפרויקטים
 • הצלחה במבחנים פנימיים

 

מבנה המסלול

הקורס יערך במתכונת של קורס מעשי הכולל הרצאות עיוניות ותרגול מעשי רב.
קורס משלב פרוקים מעשיים ומבחנים פנימיים הבוחנים את הידע של התלמידים בכל שלב מהותי של מסלולי הלימודים.


חומרי עזר
כל תלמיד יקבל ערכות לימוד מלאות בכל אחד מנושאי הקורס. חומרי העזר בקורס, הינם חומרים מקוריים שפותחו בג'ון ברייס הדרכה או ע"י ספקיה. כל תלמיד יקבל ערכות מלוות לכל אחד מנושאי הקורס. ערכות הלימוד הינן מקצועיות ביותר ומעודכנות לטכנולוגיות המתקדמות ביותר בשוק.


פרויקטים מעשיים
אנו מאמינים כי הלמידה הטובה ביותר מתבצעת דרך עבודה מעשית ולפיכך המסלול כולו מלווה בתרגולים רבים מהעולם האמיתי. 3 פרויקטים מסכמים מלווים את המסלול, במהלכם יפתחו התלמידים אפליקציה ע"י הכלים והטכנולוגיות אשר נלמדו במהלך ההתמחות, אשר שוות ערך ברמתם לפרויקטים המבוצעים בעולם האמיתי. 

 

תכנית זו נלמדת בסניפים ת"א וירושלים. לקורס אפליקציות בחיפה >

קהל יעד

מסלול זה מיועד לחסרי רקע בפיתוח (ולמפתחים בשפות פרוצדוראליות) המבקשים להתמחות באחד המקצועות הנדרשים ביותר כיום - פיתוח תוכנה להתקנים ניידים בכל הפלטפורמות.

מטרות

עם סיום הלימודים, משתתפי המסלול ישיגו את המטרות הבאות:

 • היכרות מעמיקה עם עולם המובייל והטכנולוגיות המובילות בעולם זה
 • פיתוח אפליקציות web בצד הלקוח באמצעות: HTML, CSS, JavaScript
 • פיתוח אפליקציות Mobile באמצעות HTML 5.0
 • עיצוב ואפיון ממשק משתמש למערכות מובייל
 • פיתוח בשפת Objective C
 • פיתוח אפליקציות ל- iPhone ול-iPad
 • פיתוח אפליקציות Cross Platform באמצעות PhoneGap

תנאי קדם

 • יכולת בסיסית של עבודה מול מחשב
 • מבחן התאמה
 • אנגלית ברמה טובה ויכולת התמודדות עם קריאת טקסטים באנגלית
 • היכרות עם עולם המובייל והסמארטפונים ברמת המשתמש – יתרון משמעותי
 • בקורס פיתוח אפליקציות מובייל עם התמחות ב IPhone על התלמיד להצטייד במחשב ,MAC  על מנת שיוכל לעבוד ולתרגל מעבר לשעות הלימוד של הקורס.

משך המסלול

 • 540 שעות (390 שעות לימוד פרונטאליות + 150 שעות עבודה עצמית על הפרויקט)
 • לימודי ערב מ- 17:30- 21:45 (בימי שישי הלימודים בין 9:00 ל- 13.15) שני מפגשים שבועיים
 • הלימודים אינם מתקיימים בחגים ומועדים. לוח חופשות עדכני יחולק לסטודנטים.

נושאים

מבוא טכנולוגי לעולם האינטרנט והמובייל

מושגי יסוד בתקשורת / פרוטוקול HTTP / אתרי Web ו- FTP / סוגי דפדפנים / שרתי אינטרנט וספקי אינטרנט / ארגוני תקינה / טכנולוגיות צד שרת וצד לקוח / שפות פיתוח לצד שרת וצד לקוח / מבוא לעולם המובייל / טרמינולוגיה ומושגים / היכרות עם יצרנים מובילים / סקירת מערכות הפעלה וטכנולוגיות מובילות בעולם המובייל.  

  

בניית אתרי אינטרנט באמצעות HTML

שפת HTML (הגרסה הנוכחית היא HTML 4.01) הינה שפת תגיות המשמשת ליצירה ועיצוב של דפי אינטרנט פשוטים.

 

עיצוב דפים באמצעות CSS

גליונות עיצוב מדורגים (Cascading Style-sheets) הינם פורמט מקובל לעיצוב דפי אינטרנט. הגיליונות קובעים את עיצובם של תגים ב-HTML,‏ והם נוצרו במטרה להפריד בין תוכן ומבנה דפי האינטרנט לבין עיצובם. עד ליצירת תקן ה-CSS בידי קבוצת התקינה W3C ב-1995, נכתב תוכן האתר וסגנון העיצוב שלו באותו דף HTML. כתוצאה מכך, הפך קוד ה-HTML למסובך, בלתי קריא וקשה מאד לתחזוק. באמצעות תקן ה- CSS ניתן למקם את הגדרות העיצוב בקובץ יחיד, ששינוי בו ישתקף בבת אחת בכל הדפים העושים בו שימוש.
במודול זה ילמדו המשתתפים כיצד לייצר ולהשתמש בקבצי CSS לטובת עיצוב האתר.

 

Introduction to Programming

מודול זה יציג את עקרונות התכנות ויאפשר לחסרי רקע בתכנות ליצר פתרונות לוגיים ולהבין את הפעולות העיקריות למימוש flow control בתוכניות. בשלב זה נעשה שימוש בתרשימי זרימה לפתרון הבעיות ולבניית האלגוריתמים.
אלגוריתמים / הכרת הרעיון / הגדרת משתנים / השמות ופעולות אריתמטיות / קלט / פלט / תנאים פשוטים ומורכבים / לולאות / מבני SWITCH
 

JavaScript Programming

אתרי אינטרנט עכשוויים אינם בנויים יותר רק מ HTML. כדי ליצור אתר אינטראקטיבי דינאמי ומתקדם יש צורך ללמוד שפת תכנות המאפשרת הוספת תוכן דינאמי ושליטה בדפדפן המשתמש באתרי אינטרנט. כשלב מקדים לפיתוח בשפת JavaScript יש צורך ללמוד היטב את אבני הבניין הבסיסיות של שפות התכנות והעקרונות הכללים בעולם זה.
שפת ה- JavaScript הינה שפת תסריט מונחית עצמים. היא ידועה בעיקר כשפה המוטבעת בדפי HTML על מנת להציג דפים דינמיים. קוד ה- JavaScript שמשולב בדף HTML מבוצע על ידי הדפדפן בצד הלקוח.  במודול זה נתמקד בלימוד העקרונות הבסיסיים בתכנות כאשר ההדגמות והתרגולים יתבצעו באמצעות שפת JavaScript, נתרגל משתנים, לולאות, תנאים ופונקציות המאפשרים לנו להכניס דינאמיות לדפי ה- HTML, ולבסוף נתמקד באובייקטים ופונקציות מורכבות, טיפול בתמונות, אנימציה ועוד.

 

בניית אתרי אינטרנט באמצעות  HTML5 Programming

תקן ה- HTML 5.0 הינו התקן החדש והמרשים של W3C. תקן זה בא "לצמצם" את הפערים שנוצרו במהלך השנים האחרונות בכל הקשור לפיתוח באינטרנט. התקן החדש יכנס לתוקפו באופן רשמי וסופי רק בעוד מספר שנים, אך חלקים נכבדים ממנו כבר מיושמים בגרסאות החדשות של הדפדפנים המובילים ומספקים חווית מולטימדיה עשירה שעוד לא ידענו כמוה.
נלמד את היתרונות העיקריים בשימוש בתקן החדש. נכיר את מגוון האלמנטים החדשים שנוספו ומאפייניהם. נלמד כיצד להוסיף מולטימדיה לאתר בצורה אופטימלית, נעבוד עם טפסים, טבלאות ועוד.

 

עיצוב דפים באמצעות CSS 3.0

בתקן הישן (CSS 2.0) אנו מגדירים את כל מרכיבי העיצוב בקובץ אחד. בתקן החדש (CSS 3.0) אנו יכולים לעבוד עם מספר קבצים המכילים הגדרות עיצוביות. תהליך זה נעשה ע"י חלוקת הגדרות העיצוב למספר מודולים, כאשר כל מודול יכיל תוספות והרחבות לתקן הישן. בצורה כזאת אנו מאפשרים תאימות לאחור, ובד בבד את הגדלת חווית העיצוב והמולטימדיה לתקנים החדשים. במודול זה נתנסה בעבודה עם CSS 3.0 במקביל ליכולות המשופרות של תקן HTML5.0

 

מבוא ל- jQuery 

היכולות החדשות של שפת ה- JavaScript יחד עם טכניקת ה- AJAX הגבירה את הצורך באמצעים פשוטים לפיתוח ממשקי משתמש דינאמיים. עקב כך פותחו ספריות JavaScript רבות וספריות פקדים, המאפשרות למתכנתים להתמקד בשיפורים אותם ניתן לבצע באמצעות AJAX. ספריות אלו ידועות גם בשם: AJAX Frameworks. במודול זה נתמקד באחת מהספריות הפופלאריות כיום: jQuery Framework.

 

jQuery Mobile

כפי שסביבת ה-jQuery מתאימה לאתרי אינטרנט קיימת ספרייה הנוספת המרחיבה את יכולות ה-jQuery על מנת לבנות ממשקי משתמש המותאם לדפדפני מובייל הקיימים בסמארטפונים. באמצעות jQuery Mobile ניתן לבנות אתרים המותאמים לגלישה ממובייל.

 

פרויקט שלב א' - פיתוח אפליקציות מובייל בעזרת HTML 5.0

בפרויקט זה נסכם את הנלמד עד כה ע"י פיתוח אפליקציה אינטרנטית עשירה בעזרת HTML5.0 יחד עם CSS3.0 ו- JavaScript.

 

Introduction to XML

מודול זה עוסק באחת מהטכנולוגיות הנפוצות ביותר כיום לייצוג מידע ואלמנטים ויזואליים. במסגרת מודול זה נלמד את פרוטוקול השפה וכיצד נעשה שימוש בה שימוש לייצוג רכיבי UI כבסיס לפיתוח באנדרואיד.

 

Introduction to Object Oriented Programming

מודול זה יציג, באופן תיאורטי, את צורת התכנות המודרנית הקרויה 'תכנות מונחה עצמים'. בחלק זה יתוודעו התלמידים לשיטת הפיתוח המהפכנית, יפנימו את המושגים הבסיסיים ויבינו היכן משתלב האלגוריתם בתכנות מסוג זה.
תפיסת התכנות מונחה העצמים,  מהו אובייקט / עקרונות התכנות מוכוון / העצמים / עצמים בעולם התכנות / תכונות העצמים / דפוסי פעולת עצמים / המחלקה / בניית תוכנה מכוונת עצמים / הכימוס – תפיסה ויישום / ההורשה – התפיסה והיישום

 

Objective C Programming

שפת Objective C הינה שפה מונחת עצמים (OOP) המהווה הרחבה לשפת התכנות C ושימושה העיקרי כיום נעשה על ידי חברת Apple בפיתוח מערכת ההפעלה MAC OS למחשבי המקינטוש, ו- iOS למכשירי האייפון והאייפד שלה. במודול זה נכיר את העקרונות הבסיסיים של השפה כהכנה לפיתוח אפליקציות למכשירים הניידים של Apple. במודול זה יילמדו העקרונות הבסיסיים בפיתוח מונחה עצמים (OOP), פונקציות, הגדרות אובייקטים ומחלקות, שימוש באופרטורים ומצביעים ועוד. 

 

פיתוח אפליקציות ל-iPhone

במודול זה נפתח יישומים לפלטפורמט ה- iOS – השער לפיתוח אפליקציות למכשירי iPhone iPad ו- iPod. במהלך המודול נכיר את רזי העבודה עם סביבת הפיתוח למערכות ההפעלה של מקינטוש Xcode ונלמד כיצד יוצרים פרוייקטים חדשים ומפתחים בעזרת סביבה זו. כמו כן נלמד להגדיר את הסביבה על מנת להריץ אפליקציה על המכשיר לבצע DEBUG תוך כדי הרצה, ונבנה מספר אפליקציות יישומי בסיס שבנייתם תקנה הבנה של אבני היסוד בפיתוח ישומים עשירים ומקצועיים המשלבים בתוכם עבודה עם אמצעי הקלט/פלט וחיישני המכשיר.

 

פרוייקט שלב ב' - פיתוח אפליקציות ל- iPhone / iPad 

בפרויקט זה נסכם את הנלמד עד כה ע"י פיתוח אפליקציה למכשירי הסמארטפון של חברת Apple. במהלך הפרויקט ייעשה שימוש גם בשירותים מתקדמים כגון שירותים מבוססי מיקום, שירותי תוכן, מולטימדיה ועוד.

 

פיתוח אפליקציות למובייל באמצעות PhoneGap

ה- PhoneGap הינה פלטפורמה (קוד פתוח) המספקת כלים לפיתוח אפליקציות לסמארטפונים ללא תלות ביצרן, אשר פותחה במעבדות IBM. כלי זה מאפשר למפתחים לבנות אפליקציות להתקנים ניידים תוך שימוש ב- HTML, CSS & JavaScript בלבד. המערכת מספקת תמיכה כיום ל: iPhone, Android, Windows Mobile, Symbian & BlackBerry.
במודול זה נלמד כיצד לבצע המרה של אפליקציות web למובייל.

 

עיצוב ואפיון ממשק משתמש למובייל

היום, יותר מתמיד ברור כי על מנת למקסם את חווית השימוש ויכולות הפיתוח למערכות מובייל, יש צורך בהבנה מעמיקה גם ברמת אפיון הממשק וחווית המשתמש. במודול זה נתמקד בעקרונות הבסיסיים לשימושיות מכשירים ניידים התקפים לכל הפלטפורמות הניידות, תוך מבט מעמיק על הנחיות שימושיות עבור יישומי מסך מגע. במהלך הקורס יינתנו הנחיות ממוקדות ויוגדרו שיטות העבודה המומלצות שיגרמו לאתר האינטרנט שלך להיות ידידותי במכשיר נייד, עם דגש על תכונות ההופכות אתרים ניידים לשימושיים וקלים לניווט.

 

הדרך הבטוחה אל לב המשקיעים והשגת גיוס הון לקידום סטארט אפ

הרכב הנבחרת מתודולוגיה לבחירת שותפים, בניית תכנית עסקית, הכנת מצגת, שלבי הגיוס, סוגי ההשקעות ומגוון האפשרויות, היום שלאחר השגת מימון

 

סודות השיווק במובייל - מוניטיזציה ויצירת רווחים בעולם האפליקציות

יסודות השיווק במובייל, אפליקציות כמנוע צמיחה, טקטיקה לחיבור שיווקי באמצעות ה web אל המובייל.

תגיות
אפליקציות iPhone   |   קורס פיתוח אפליקציות   |   פיתוח אפליקציות אייפון