קורס PHP Web Expert

מק"ט: #4577 | משך קורס: 450 שעות אק'

האינטרנט משנה את העולם כל יום, כשמאות אתרים ואפליקציות עולים לרשת ומצטרפים למהפכה המקוונת. אם את/ה מעוניין/ת לקחת חלק ביצירה הזו, המסלול הזה הוא בשבילך.
PHP - ראשי תיבות של "PHP Hypertext Preprocessor", זוהי שפת פיתוח המיועדת לתכנות יישומי אינטרנט בצד השרת. PHP היא אחת השפות הראשונות שנבנו במיוחד לתכנות אתרים דינמיים באינטרנט. 

*שדות חובה
PDF version

אודות

 


הקלק כאן לקורס PHP / Full Stack Developers >>


 

ל- PHP מספר יתרונות:

 • השפה קלה להבנה וללמידה

 • בשימוש ותכנות נכון, שפת PHP מספקת אבטחה גבוהה

 • ניתן להריץ את מנוע PHP על מגוון רחב של מערכות הפעלה ושרתים, כך ש-PHP  אינה מוגבלת לשרתים או למערכות הפעלה מסוימות

 • שפת PHP מאוד פופולרית כך שאפשר למצוא דוגמאות רבות לפיתוחים של מתכנים אחרים ולהשתמש בהם באתר שלנו
 • שפת PHP מותאמת בעיקר לעבודה עם אתרים ברשת. למעשה, ניתן לבנות אתר שלם עם קובץ PHP אחד
 • שפת PHP היא שפת קוד פתוח (open source)  ולכן כמעט כל אחד יכול לפתח את השפה, והיא מופצת בחינם
 • שפת PHP מותאמת לעבודה עם שרת האינטרנט APACHE ומסד הנתונים MySQL אשר גם הם חינמיים

כיום השפה היא אחד מהכלים הפופולריים ביותר לפיתוח לאינטרנט וכמה מהאתרים המצליחים ביותר פותחו באמצעותה (כן, גם Facebook...)
במסלול נלמד כל מה שצריך לדעת על מנת לפתח, לעצב ולנהל אתר אינטרנט דינאמי.

 

ליווי מקצועי:

מסלול ייחודי זה נבנה בשיתוף פעולה של צוות מקצועי המורכב מטובי המומחים בתחום פיתוח PHP, בעלי נסיון מקצועי רב שנים בהדרכה.
צוות המרצים: המסלול מועבר ע"י אנשי מקצוע בתחום, בעלי נסיון מעשי והדרכתי. כל המרצים משמשים במקביל בתפקידי פיתוח בחברות מובילות בישראל.
מנהל מקצועי: המסלול מלווה מקצועית ע"י גיל עיני, מנהל תחום WEB ומרצה בכיר בג'ון ברייס הדרכה.

 

יתרונות הקורס 

 • הבחירה ב- PHP כסביבת הפיתוח היא ייחודית ונותנת מענה לצרכים הקיימים בשוק בו האתרים המובילים מפותחים בסביבה זו.

 • המסלול מקנה ידע בפיתוח אפליקציות Facebook  ושילוב של Google – אלמנטים ששום אתר לא שלם בלעדיהם.

 • פשטות הסביבה והעובדה שהיא חינמית ו- Open Source מאפשרת את לימוד העקרונות של פיתוח אפליקציות אינטרנט בצורה טבעית וזורמת.
 • המסלול מקנה את כל הכישורים הנדרשים כדי לקחת "רעיון", לבנות אפליקציית אינטרנט מתאימה, ולנהל אותה, כולל שיווק באינטרנט, ניתוח התנהגות הגולשים, הצגת פרסומות וכו'
 • במסלול שמנו דגש חזק על תרגול מעשי - בפרויקטים שילוו את מהלך הקורס, במסגרתם התלמיד יבנה אפליקציות WEB שונות
 • במסלול שמנו דגש על פיתוח יכולת לימוד עצמי שתאפשר לבוגרים להמשיך ולהעשיר את היכולות שלהם גם לאחר הקורס.
 • מחלקת השמת הבוגרים של ג'ון ברייס ג'וב עומדת לרשות התלמידים בסיום הקורס ומכוונת אותם לקראת תהליך חיפוש העבודה. הסיוע כולל קיום סדנאות קו"ח, ליווי בכתיבה נכונה של קו"ח ושליחת קו"ח מתאימים לחברות עימם אנו בקשרי עבודה. המכללה מעניקה סיוע ללא עלות נוספת לתלמיד במציאת עבודה בהתאם לתקנון.

 

דרישות קורס PHP מהסטודנט:

למען הצלחתך במסלול יש לעמוד בדרישות הבאות:

 • הגשת כל המטלות הניתנות ע"י המדריך

 • יש לתרגל ולחזור על חומר הלימוד בבית באמצעות מחשב אישי, כ-15 שעות שבועיות
 • ביצוע פרויקטים מעשיים במהלך המסלול

קהל יעד

▪ מועמדים ללא רקע או עם רקע בסיסי בתכנות ל - WEB, כולל בעלי תואר ראשון או הנדסאים מכל תחום

מטרות

 •  פתיחת שער לעולם הפיתוח ולעולם האינטרנט
 • הכשרת מפתחי אינטרנט מומחים ועצמאיים, המסוגלים להקים ולנהל אתרי אינטרנט מ-א' ועד ת'
 • הכשרת מפתחים מקצועיים המסוגלים ללמוד לבד תחומים ולהרחיב את עולמם המקצועי
 • חשיפה לטכנולוגיות החשובות ביותר כיום וביניהן: HTML5, CSS3, JQuery, Object Oriented PHP, MVC Frameworks, MySQL, Web security, integrating with Facebook & Google, Mobile

תנאי קדם

 • הכרה תפעולית של מערכת ההפעלה חלונות
 • היכרות ברמת משתמש עם האינטרנט ("גלישה באינטרנט")
 • יכולת קריאה והבנת אנגלית
 • מעבר מבדק התאמה (אדם מילוא)
   

משך וזכאות לתעודה

משך הקורס:

 • 450 שעות לימוד אקדמיות (350 שעות לימוד פרונטלי + 100 שעות עבודה עצמית על פרויקטים)
 • לימודי ערב בין השעות 17:30 - 21:45  , שני מפגשים שבועיים
 • משך כל מפגש - 5 שעות אקדמיות
 • הלימודים אינם מתקיימים בחגים ומועדים. לוח חופשות עדכני יחולק לסטודנטים.

 

זכאות לתעודת גמר:
על מנת להיות זכאי לקבל תעודות גמר של המסלול יש לעמוד בדרישות הבאות:

 • נוכחות ב 80% מהמפגשים לפחות
 • נוכחות ב 80% משיעורי תרגול לפחות
 • הגשת 80% ממטלות הבית
 • השתתפות בפרויקטים מעשיים במהלך המסלול
   

נושאים

מבוא טכנולוגי לעולם האינטרנט

מושגי יסוד בתקשורת / פרוטוקול HTTP / אתרי Web ו- FTP / סוגי דפדפנים / שרתי אינטרנט / ארגוני תקינה / טכנולוגיות צד שרת וצד לקוח

 

HTML& CSS

שפת HTML הינה שפת תגיות המשמשת ליצירה ועיצוב של דפי אינטרנט פשוטים. שפת ה-HTML מגדירה את ארכיטכטורת דפי האינטרנט ומכילה את המידע אותו אנו רוצים להציג למשתמשים באתר.
גליונות עיצוב מדורגים (Cascading sheets-Style - CSS) הינם פורמט מקובל לעיצוב דפי אינטרנט. הגיליונות קובעים את עיצובם של תגים ב-HTML,‏ והם נוצרו במטרה להפריד בין תוכן ומבנה דפי האינטרנט לבין עיצובם. עד ליצירת תקן ה-CSS בידי קבוצת התקינה W3C ב-1995, נכתב תוכן האתר וסגנון העיצוב שלו באותו דף HTML. כתוצאה מכך, הפך קוד ה-HTML למסובך, בלתי קריא וקשה מאד לתחזוק. באמצעות תקן ה- CSS ניתן למקם את הגדרות העיצוב בקובץ יחיד, ששינוי בו ישתקף בבת אחת בכל הדפים העושים בו שימוש.
 

Introduction to Programming

מודול זה יציג את עקרונות התכנות ויאפשר לחסרי רקע בתכנות ליצר פתרונות לוגיים ולהבין את הפעולות העיקריות למימוש flow control בתוכניות. בשלב זה נעשה שימוש בתרשימי זרימה לפתרון הבעיות ולבניית האלגוריתמים.

 

JavaScript Programming

אתרי אינטרנט כיום אינם בנויים רק מ-HTML. כדי ליצור אתר אינטראקטיבי דינאמי ומתקדם יש צורך ללמוד שפת תכנות המאפשרת הוספת תוכן דינאמי ושליטה בדפדפן המשתמש באתרי אינטרנט. שפת ה- JavaScript הינה שפת תסריט מונחית עצמים. היא ידועה בעיקר כשפה המוטבעת בדפי HTML על מנת להציג דפים דינמיים. קוד ה- JavaScript שמשולב בדף HTML מבוצע על ידי הדפדפן בצד הלקוח ולכן יכול להגיב לפעולות של משתמשים, ליצור אנימציות, הזרקת תוכן אופן דינאמי לדף ועוד...

 

PHP Basic

ה פיתוח צד שרת מנהל עבורנו את כל יכולות אתר האינטרנט. גישה לאתר באמצעות שם משתמש וסיסמא, בניית אתר קניות, רשת חברתית ועוד… שפת ה-PHP הינה שפת תסריט מונחית עצמים. בעזרתה נשלח מידע לדפדפן, נקבל מידע מהמשתמש, ניגש למסד נתונים ונפתח את הלוגיקה של אתר האינטרנט. השלמת הידע לפיתוח עם PHP נותנת עבור המתכנת אפשריות בלתי מוגבלות לפתח כל אפליקצית WEB
 
 

Databases - MySQL

כמעט לכל אתר אינטרנט יש נתונים דינאמיים אשר יש לשמור, להוסיף, לעדכן ולמחוק. מסד נתונים הוא מנהל המידע שלנו אשר אוגר בתוכו את כל הנתונים, בעזרתו ניתן לשלוף ולעדכן את המידע בקלות ובשליחת בקשות מתקדמות לאחזור נתונים מתקדם. בקורס זה אנו נלמד להשתמש במסד הנתונים MySQL אשר עובד בצורה הכי טובה עם PHP. כמו-כן את שפת ה-SQL אשר מיועד לתקשורת עם מסדי נתונים.

 

HTML5 & CSS3

תקן ה- 5.0 HTML הינו התקן החדש והמרשים של W3C. תקן זה בא "לצמצם" את הפערים שנוצרו במהלך השנים האחרונות בכל הקשור לפיתוח באינטרנט. התקן החדש יכנס לתוקפו באופן רשמי וסופי רק בעוד מספר שנים, אך חלקים נכבדים ממנו כבר מיושמים בגרסאות החדשות של הדפדפנים המובילים ומספקים חווית מולטימדיה ותוכן עשירה שעוד לא ידענו כמוה.
בתקן החדש (3.0 CSS) נוספו עבורו מאפייני עיצוב מתקדמים אשר מפשטים את עבודת המתכנת. בנוסף, מעבר למחשב ה-PC מגיע האתר שלנו לטלפונים ולטאבלטים. התקן החדש עוזר לנו להתגבר על בעיות התאימות ומציג בפנינו אפשרויות עיצוב גמישות ורספונסיביות.
 

Asynchronous JavaScript

אחת היכולות החשובות של JavaScript היא עבודה אסינכרונית. בעזרת טכניקת ה-AJAX ניתן יהיה לקבל נתונים חדשים מהשרת ולעדכן אותם בדפדפן ללא ריענון הדף. עבור המשתמש זו חווית שימוש מתקדמת ומקובלת באתרי אינטרנט כיום. הצעות מילות חיפוש של Google במהלך הקדלה של המשתמש זוהי דוגמא נפוצה ליכולות ה-AJAX.

 

jQuery

היכולות החדשות של שפת ה- JavaScript יחד עם טכניקת ה- AJAX הגבירה את הצורך באמצעים פשוטים לפיתוח ממשקי משתמש דינאמיים. ספריית ה-jQuery עבור JavaScript הינה אחת הסיפריות הנפוצות ביותר כיום באתר אינטרנט. בעזרתה ניתן יהיה לכתוב קוד JavaScript בצורה פשוטה יותר, מהירה יותר וקצרה יותר. הסיפריה עוזרת למתכנת לבצע יכולות JavaScript מתקדמות ובכתיבת פחות קוד.

 

Advanced PHP

בפיתוח שפת שרת חשוב להכיר יכולות מתקדמות כגון: אבטחה, הצפנה, בדיקות בעיות קוד ויעילות. כמו כן נכיר העלאת קבצים ועבודה מתקדמת עם מסד נתונים.

 

Intro to Object Oriented Programming with PHP

בחלק זה יתוודעו התלמידים לשיטת הפיתוח המהפכנית "תיכנות מונחה עצמים", יפנימו את המושגים הבסיסיים ויבינו היכן משתלב האלגוריתם בתכנות מסוג זה עם PHP. 

 

MVC Architecture

 ארכיטקטורת Model-View-Controller מתארת טכניקה לחלוקת אפליקציית ה-WEB לשלושה חלקים, מודל, מבט ובקר. בדרך זו, התלות הדדית בין ממשק המשתמש לשאר חלקי התוכנה פוחתת, ואת החלקים השונים ניתן לפתח באופן בלתי-תלוי. בנוסף, קל יותר לתחזק את התוכנה וכן לעשות שימוש חוזר בחלקי היישום שהופרדו.

 

XML

HTML נועד לבני אדם, XML נועד למחשבים. בעזרת XML מייצגים ומעבירים מידע בין מחשבים והכך אפשר לקבל אינפורמציה ממקורות שונים באינטרנט.

 

Connecting to Facebook and Google

כמתכנת חשוב ללמוד לבצע התקשרות עם אתרים חיצונים, לקבל ולשלוח מידע (API). חיבור אתר האינטרנט שלנו ל-Facebook פותח אפשרויות חשובות לקשר עם המשתמשים שלנו ולמשתמשים פוטנציאלים. שימוש במפות של google חוסך לנו עבודה מרובה וניתנת לנו האפשרות לשדרג את האתר בקלות ומהירות. 

 

Advanced JavaScript

כתיבת JavaScript יכולה להתבצע גם בעזרת תיכנות מונחה עצמים. כאן נכיר את היכולת הזו ונלמד על ספריות נוספות ומתקדמות לשיפור הקוד וכתיבת האתר.

 

Server & Website Management

כל מתכנת צריך את הידע הבסיסי לניהול שרת האינטרנט אשר מחזיק את האתר. במודול זה נראה את אופן העלאת האתר לאוויר ושימוש בהגדרות של השרת. כמו-כן נכיר את Google Analytics ובכך נוכל לקבל מידע סטטיסטי על האתר שלנו. 
 

Exams

Middle & Final Exam
 

Project

במסגרת הפרויקטים במהלך הקורס יפתחו התלמידים אתר אפליקציות WEB. הסטודנט יונחה על ידי המרצה. על מנת לאפשר לסטודנטים דיון בקבוצה ו"עזרה ראשונית" יבוצעו במהלך המסלול מספר מפגשים המיועדים לעבודה על הפרויקט. להגשת פרויקט מוצלח שישמש את הסטודנט בהמשך דרכו נדרשת השקעה בבית מעבר לשעות הליווי הניתנות במסלול. מטרות הפרויקטים הינן:
תרגול מעשי של הנושאים הנלמדים בקורס
הקניית הרגלי התמודדות עם פרויקטים ותקלות בעולם הפיתוח
הקניית ידע מעשי אשר יאפשר לסטודנטים להרגיש את העבודה בסביבות אמיתיות

תגיות
וובמאסטר   |   קורס webmaster   |   קורס php   |   לימודי PHP