קורס פיתוח אפליקציות מובייל בסביבת Android
מק"ט: #51251 | משך קורס: 445 שעות אק'

* הקורס מוכר לפקדון חיילים משוחררים
בשנים האחרונות אנו עדים למהפכה המתחוללת בתחום המובייל. המכשירים הניידים כיום משלבים יכולות של טלפון סלולרי יחד עם יכולות מתקדמות של מחשבי כף יד. בטלפונים החכמים ניתן להתקין יישומים מתקדמים, בדומה לאלה המותקנים במחשב השולחני, ושילוב טכנולוגיות תקשורת מתקדמות מאפשרת ליצור שירותים ייחודיים כגון שירותים מבוססי מיקום ואפליקציות תוכן מרהיבות.
לתאריכי פתיחה ולסילבוס בסניף חיפה הקלק כאן >

לפרטים נוספים, מלא את פרטיך או התקשר 03-7100779
*שדות חובה
PDF version

מבוא


לקורס מקצועי קצר בתחום הקלק כאן >


 

אפל הציגו מהפכה בטלפונים הסלולריים החכמים, ובעקבותיהם הגיעה גוגל ופיתחה מערכת הפעלה לכלל הסמארטפונים [מלבד אייפון] – אנדרואיד. המערכת הפתוחה של גוגל תופסת תאוצה ועושה רושם כי היא נושפת בעורפה של אפל בכל הקשור לנושא הסלולר.


מערכת ההפעלה Android פותחה ע"י Google ב-2007 ותוך זמן קצר החלה להופיע במגוון רחב של מכשירים וסוגי חומרה שונים. מערכת ההפעלה Android היא מערכת פתוחה המקנה חופש רב למשתמש ולמפתח. בשנים האחרונות הביקוש לאפליקציות המותאמות למערכת הפעלה זו עלתה מאוד וחנות האפליקציות Google Play מכילה מעל 1,500,000 אפליקציות הניתנות להורדה. הפריסה הרחבה של המכשירים מאפשרת לפתח אפליקציות לנתח שוק מאוד גדול של הסמארטפונים.


יש להתייחס לפיתוח אפליקציות למובייל כפיתוח צד-לקוח, למידה נכונה ומעמיקה של טכנולוגיות אלו תביא לרמת שליטה גבוהה והתמחות בנושאים השונים בבואנו לפיתוח אפליקציה ע"פ דרישות שונות. חברות וארגונים מעוניינים לתת מענה איכותי ונכון לכלל הצרכנים והלקוחות שלהם - ומכאן החשיבות המכרעת בהיכרות טובה של הטכנולוגיות.
ג'ון ברייס הדרכה פיתחה קורס ייחודי רחב הקף להכשרת מפתחי אפליקציות מובייל באמצעות מערכת ההפעלה אנדרואיד. הקורס מתמקד בהקניית הכלים והניסיון בפיתוח אפליקציות תוך שימוש בשפת התכנות Java.


הקורס מכסה את הנושאים המתקדמים ביותר ובנוי באופן אשר מאפשר לתלמידים להתחיל ולהרוויח כסף מהצבת האפליקציות שהם מפתחים למכירה ו/או להשתלב בעבודה בתפקידי פיתוח כבר במהלך הקורס עצמו.


הקורס מיועד לחסרי רקע עם נתונים אישיים גבוהים במיוחד אשר יעברו בהצלחה את מבחן ההתאמה. בחלק הראשון של הקורס (היקף של 60 שעות אקדמיות) יילמדו הנושאים הבסיסיים בתכנות מונחה עצמים ו- Java אשר רלוונטיים כאשר מפתחים עבור מערכת ההפעלה אנדרואיד. נושאים אלה יילמדו תוך כדי תרגול ראשוני בכתיבת אפליקציות בסיסיות למערכת ההפעלה אנדרואיד. הידע אשר יירכש במסגרת מפגשים אלה יוכל גם לשמש את התלמידים בלימודי המשך של נושאים מתקדמים אחרים ב-Java, כגון פיתוח אפליקציות צד שרת ב-Java EE.

 

כל תלמידי הקורס יקבלו טאבלט מבוסס אנדרואיד שעליו יוכלו להריץ את האפליקציות שיבנו במהלך הקורס במקום להשתמש בסימולטורים. בשיטה זו יוכלו התלמידים לנצל את מהירות המכשיר, הצגה חיה וכמובן את מלוא החיישנים של המכשיר (מה שלא ניתן לבצע דרך סימולטורים).

 

יתרונות מסלול קורס פיתוח אפליקציות לאנדרואיד

 • קורס פיתוח אפליקציות לאנדרואיד משלב מסלול לימודים מלא המיועד לחסרי רקע בנושא, במהלכו נלמדים כל הטכנולוגיות העיקריות הנדרשות ממפתח מובייל תוך היכרות מעמיקה בטכנולוגיות הנפוצות ביותר כיום.
 • הקורס מעניק ידע רחב בבניית האפליקציות לא רק בצד-לקוח אלא גם צד-שרת, מה שמרחיב מהותית אפשריות התקדמות מקצועית של בוגר הקורס
 • מחלקת של ג'ון ברייס הדרכה ג'וב עומדת לרשות התלמידים בסיום הקורס ומכוונת אותם לקראת תהליך חיפוש העבודה. הסיוע כולל קיום סדנאות קו"ח, ליווי בכתיבה נכונה של קו"ח ושליחת קו"ח מתאימים לחברות עימם אנו בקשרי עבודה. המכללה מעניקה סיוע ללא עלות נוספת לתלמיד במציאת עבודה בהתאם לתקנון.


דרישות מהסטודנט

לצורך ההצלחה במסלול יש לעמוד בדרישות הבאות:

 • נוכחות בכל השיעורים של הקורס
 • השתתפות ומעבר בהצלחה של מבחנים ופרויקטים
 • תרגול - בנוסף ללימודים הסדירים בכיתה, נדרשת מן הסטודנט יכולת תרגול עצמית בבית של כ-12 שעות בשבוע
   

זכאות לתעודת סיום

על מנת להיות זכאי לקבל תעודות גמר מסלול יש לעמוד בדרישות הבאות:

 • נוכחות ב- 85% מן המפגשים לפחות
 • הצלחה בפרויקטים
 • הצלחה במבחנים פנימיים

המשתתפים שיעמדו בדרישות המפורטות, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם משרד הכלכלה עבור קורס "פיתוח אפליקציות מובייל בסביבת Android" בהיקף של 312 שעות.

 

מבנה המסלול

הקורס יערך במתכונת של קורס מעשי הכולל הרצאות עיוניות ותרגול מעשי רב.
קורס משלב פרויקטים מעשיים ומבחנים פנימיים הבוחנים את הידע של התלמידים בכל שלב מהותי של מסלולי הלימודים.


חומרי עזר
כל תלמיד יקבל ערכות לימוד מלאות בכל אחד מנושאי הקורס. חומרי העזר בקורס, הינם חומרים מקוריים שפותחו בג'ון ברייס הדרכה או ע"י ספקיה. כל תלמיד יקבל ערכות מלוות לכל אחד מנושאי הקורס. ערכות הלימוד הינן מקצועיות ביותר ומעודכנות לטכנולוגיות המתקדמות ביותר בשוק.


פרויקטים מעשיים
אנו מאמינים כי הלמידה הטובה ביותר מתבצעת דרך עבודה מעשית ולפיכך המסלול כולו מלווה בתרגולים רבים מהעולם האמיתי. 2 פרויקטים מסכמים מלווים את המסלול, במהלכם יפתחו התלמידים אפליקציה ע"י הכלים והטכנולוגיות אשר נלמדו במהלך ההתמחות, אשר שוות ערך ברמתם לפרויקטים המבוצעים בעולם האמיתי.
 

לפרטים נוספים אודות קורס אנדרואיד >

תכנית זו נלמדת בסניפים ת"א וירושלים. לקורס אפליקציות בחיפה >

קהל יעד

מסלול זה מיועד לחסרי רקע בפיתוח (ולמפתחים בשפות פרוצדוראליות) המבקשים להתמחות באחד המקצועות הנדרשים ביותר כיום - פיתוח תוכנה להתקנים ניידים.

מטרות

עם סיום הלימודים, משתתפי המסלול ישיגו את המטרות הבאות:

 • היכרות מעמיקה עם עולם המובייל והטכנולוגיות המובילות בעולם זה
 • פיתוח בשפת Java
 • פיתוח אפליקציות ל- Android בצד-לקוח ובצד-שרת,
 • כולל Android Wear , SmartTV ו – Android Auto 

תנאי קדם

 • ראיון אישי / ייעוץ להכוונה מקצועית
 • יכולת בסיסית של עבודה מול מחשב
 • 12 שנות לימוד, מבחן פנימי באנגלית ובמתמטיקה
 • היכרות עם עולם המובייל והסמארטפונים ברמת המשתמש – יתרון משמעותי

משך המסלול

סניף תל-אביב:
 • 445 שעות (345 שעות לימוד פרונטאליות + 100 שעות עבודה עצמית על הפרויקט)
 • לימודי בוקר בין השעות 9:00-16:30, מפגשים של 8 שעות אקדמיות
 • לימודי ערב בין השעות 17:30- 21:45 (בימי שישי הלימודים בין 9:00 ל- 13:15) שני מפגשים שבועיים, מפגשים של 5 שעות אקדמיות
 • הלימודים אינם מתקיימים בחגים ומועדים. לוח חופשות עדכני יחולק לסטודנטים. 

 

סניף ירושלים:

 • 445 שעות (342 שעות לימוד פרונטאליות + 103 שעות עבודה עצמית על הפרויקט) 
 • סניף ירושלים: לימודי ערב לימודי ערב, פעמיים בשבוע, בין השעות 18:00-22:00, מפגשים של 4.5 שעות אקדמיות
 • הלימודים אינם מתקיימים בחגים ומועדים. לוח חופשות עדכני יחולק לסטודנטים. 

נושאים

מבוא טכנולוגי לעולם האינטרנט והמובייל

מושגי יסוד בתקשורת / פרוטוקול HTTP / אתרי Web ו- FTP / סוגי דפדפנים / שרתי אינטרנט וספקי אינטרנט / ארגוני תקינה / טכנולוגיות צד שרת וצד לקוח / שפות פיתוח לצד שרת וצד לקוח / מבוא לעולם המובייל / טרמינולוגיה ומושגים / היכרות עם יצרנים מובילים / סקירת מערכות הפעלה וטכנולוגיות מובילות בעולם המובייל.  
 

Introduction to Programming

מודול זה יציג את עקרונות התכנות ויאפשר לחסרי רקע בתכנות ליצר פתרונות לוגיים ולהבין את הפעולות העיקריות למימוש flow control בתוכניות. בשלב זה נעשה שימוש בתרשימי זרימה לפתרון הבעיות ולבניית האלגוריתמים.
אלגוריתמים / הכרת הרעיון / הגדרת משתנים / השמות ופעולות אריתמטיות / קלט / פלט / תנאים פשוטים ומורכבים / לולאות / מבני SWITCH
 

Basic Programming with Java

שפת ה- Java הינה שפת תכנות מונחית עצמים אשר פותחה בחברת סאן מיקרוסיסטמס והיא אחת משפות התכנות הנפוצות ביותר הנמצאות בשימוש כיום. תחביר השפה מבוסס במידה רבה על התחביר של ++C, אך כולל הרחבות רבות במטרה לאפשר תמיכה מובנית בתהליכים השונים, באבטחה ובעיקר בעבודה בסביבת האינטרנט. שפת ה- Java עובדת בסביבת הרצה וירטואלית הנקראת Java Virtual Machine והודות לכך התוכנית יכולה לרוץ על כל מחשב הכולל JVM וכל מערכת הפעלה, מטלפונים סלולריים ועד למחשבי על.
לימוד שפת Java הינו הצעד הראשון המכין אותנו לקראת פיתוח אפליקציות לסמארטפונים מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד. במודול זה יילמדו העקרונות הבסיסיים בפיתוח בשפת Java תוך דגש על הספריות וההרחבות להם נידרש בפיתוח לאנדרואיד.

 

Introduction to Object Oriented Programming

מודול זה יציג, באופן תיאורטי, את צורת התכנות המודרנית הקרויה 'תכנות מונחה עצמים'. בחלק זה יתוודעו התלמידים לשיטת הפיתוח המהפכנית, יפנימו את המושגים הבסיסיים ויבינו היכן משתלב האלגוריתם בתכנות מסוג זה.
תפיסת התכנות מונחה העצמים,  מהו אובייקט / עקרונות התכנות מוכוון / העצמים / עצמים בעולם התכנות / תכונות העצמים / דפוסי פעולת עצמים / המחלקה / בניית תוכנה מכוונת עצמים / הכימוס – תפיסה ויישום / ההורשה – התפיסה והיישום

 

Object Oriented Programming with Java

במודול זה ניישם את העקרונות שנלמדו ב-Introduction to Object Oriented Programming תוך שימוש בשפת Java.

 

Java Programming

לאחר שלמדנו את כל העקרונות נשלבם יחד ונלמד תכנים נוספים שיביאו לשליטה מלאה בשפת Java

 

Introduction to XML

מודול זה עוסק באחת מהטכנולוגיות הנפוצות ביותר כיום לייצוג מידע ואלמנטים ויזואליים. במסגרת מודול זה נלמד את פרוטוקול השפה וכיצד נעשה שימוש בה שימוש  לייצוג רכיבי UI  כבסיס לפיתוח באנדרואיד.

 

פיתוח אפליקציות ל- Android

אנדרואיד הינה מערכת הפעלה המיועדת למכשירים ניידים מבית Google. מערכת הפעלה זו מאפשרת למפתחים לתכנת לפתח אפליקציות בשפת Java הכוללת מחלקות מיוחדות לעבודה עם המכשיר. מערכת ההפעלה Android הינה מערכת קוד פתוח (תחת רשיון Apache 2.0) שבמסגרתו יצרנים יכולים להוסיף הרחבות קנייניות מבלי להגיש אותן חזרה לקהילת הקוד הפתוח. במודול זה ילמדו המשתתפים כיצד לפתח אפליקציה למערכת ההפעלה זו.

 

פיתוח צד שרת

במודול זה נלמד לפתח קוד צד שרת בעזרת Servlets API כך נוכל לכתוב אפליקציות שמדברות גם עם השרת ולא רק בצד לקוח. בנוסף נלמד לייצר REST Web Services.

 

פרוייקט פיתוח אפליקציות ל- Android

אנדרואיד נכנס גם לתחום הרכבים וכיום יש עשרות דגמים שונים של רכבים עם מערכות אנדרואיד בשוק. עם הצורך להישאר מחוברים בכל מקום, פיתוח אפליקציות שנתמכות גם במערכות רכב, הוא הכרחי.

  

תכנות ל-Android Auto

אנדרואיד נכנס גם לתחום הרכבים וכיום יש עשרות דגמים שונים של רכבים עם מערכות אנדרואיד בשוק. עם הצורך להישאר מחוברים בכל מקום, פיתוח אפליקציות שנתמכות גם במערכות רכב, הוא הכרחי.

 

תכנות ל-Android Wear

בשנה האחרונה נוספו שעונים חכמים לשוק. במודול זה נלמד כיצד לפתח ל-Android Wear, כרגע שעונים חכמים ובעתיד עזרים נוספים כמו צמידים חכמים וכו'.

 

תכנות ל-SmartTV

מערכת ההפעלה Android מגיעה כיום גם בטלויזיות חכמות ובמודול זה נלמד לפתח אפליקציות שירוצו עליהן. שוק הטלויזיות החכמות גדל מאד והיכולת לתכנת אפליקציות מותאמות יהווה יתרון משמעותי.

המלצות

מה הבוגרים שלנו אומרים על קורס פיתוח אפליקציות אנדרואיד

 

 

בתקשורת:

תגיות
קורס אפליקציות Android   |   אנדרואיד   |   פיתוח אפליקציות למובייל