page up
envelopeלהשארת פרטים

על פי נתונים, בשנת 2018 למעלה משליש מאוכלוסיית העולם תחזיק בסמארטפון. כלומר, כמעט 2.53 מיליארד משתמשי טלפונים חכמים.


זירת המובייל כשלעצמה דינאמית ומתעדכנת בלי הפסקה במכשירים חדשים שיוצאים לשוק עם מסכים גדולים ודקים יותר, מצלמות משוכללות יותר, נפח זיכרון גדול, מהירות טעינה ועוד פיצ'רים. כמו כן, חברות המפתחות מכשירים סלולריים משקיעות משאבים רבים בהפקת גרסאות עדכניות שעשויות לשדרג משמעותית את חוויית הגלישה והשימוש. במילים אחרות - השוק מוצף חידושים. אבל עם כל הקדמה, יש גם הרבה בעיות. מסכים מתנפצים, טלפונים שובקים חיים, פיצ'רים מסוימים יוצרים תקלות טכניות, ההגדרות משתבשות והמשתמשים מוצאים את עצמם חסרי אונים נוכח ההיצע המסחרר של אפשרויות, ללא הידע הנדרש ליישום.

האיש שמציל את הסלולר

כאן נכנס לתמונה אחד התפקידים המבוקשים של העת האחרונה – טכנאי סלולר. טכנאי זה הוא גלגל ההצלה של המשתמש האבוד. הוא זה שמכיר את המכשירים על כלל רכיביהם ויודע לאתר תקלות ולטפל בליקויים, להתקין עדכונים ולהציע פתרונות יעילים לכל מכשירי הסלולר למיניהם, כולל טאבלטים. הידע שלו משלב בין תיאוריה למעשה, בין חומרה לתוכנה.
עליו להכיר היטב את סוגי הסלולר השונים ובמיוחד את מערכות ההפעלה של כל חברה, גרסאות שונות ואופן צריבתן על המכשירים.
מרבית הפניות למעבדת סלולר או לטכנאי זה הן בכל הנוגע לבעיות – חלקן נפוצות ואחרות פחות. למשל, מצבי חסימה ונעילה, שברים במסך לאחר נפילה, קורוזיה עקב חדירת מים לטלפון ועוד. טכנאים היום נדרשים לטפל בגיבויים, ייצוא נתונים ללקוחות וכן בהתמודדות עם פריצות למכשירים.


מה עושה טכנאי סלולר?

טכנאי סלולר הוא תפקיד מאתגר ודינאמי, הדורש מעקב אחר החידושים אך גם שימוש נכון בכלי עבודה הזמינים לו במעבדה לביצוע פירוק, הרכבות ושימוש אפקטיבי ברכיבי אלקטרוניקה. לדוגמא, הלחמות של רכיבי קליטה, טיפול מדויק בשקעי טעינה ועוד. אנשים רבים תולים את יהבם בפעולת הטכנאי ויש לו הרבה אחריות ומחויבות כלפי הלקוחות לעבודה יעילה במידת האפשר ומהירה ככל שניתן. אומנם לא תמיד ניתן להציל את המכשירים, אבל במקרים רבים אפשר לטפל בנזק על ידי עבודה מקצועית ושימוש בציוד חדיש ומתקדם במיוחד לחידוש מסכים.

במעבדה או לבד – אתם בוחרים

בניגוד לסברה הרווחת, אפשר להפוך טכנאי סלולר ללא ניסיון וידע מוקדם. מדובר בלימודי תעודה שמקנים לכם את המיומנויות הנדרשות לעבודה בתחום. חשוב לבחור במוסד לימודים מקצועי בעל מוניטין עם מרצים מהשורה הראשונה עם ידע רחב בתחום ולוודא שהלימודים כוללים גם התנסויות מעשיות לתרגול המידע. לאחר מכן, תוכלו להשתלב במעבדות סלולר או לעבוד כטכנאי סלולר עצמאיים בשטח. בכל מקרה, מדובר בתנאים נוחים ומי שיהיה עצמאי ואף יקים או ינהל מעבדה יוכל ליהנות גם משכר מצוין, בונוסים והזדמנות להגדיל את העסק ולהרוויח יותר.

קורס טכנאי סלולר בג'ון ברייס יעניק לכם את כל הידע והכלים הדרושים להצלחה.

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
קורס תחזוקה ותיקון סמארטפונים, טאבלטים וניהול מעבדה

235 שעות אקדמאיות

שוק הסמארטפונים והטאבלטים נמצא בעליה מתמדת ומרשימה. בישראל נמכרים מדי שנה כ-2.5 מיליון מכשירי סמארטפון. יותר ויותר אנשים עושים שימוש בסמארטפון וטאבלט ...
ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

סניף מועדף

אני מסכים/ה שג'ון ברייס הדרכה תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של ג'ון ברייס הדרכה וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 700019285 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל infomail@johnbryce.co.il או לטלפון: 03-7100777.