page up
envelopeלהשארת פרטים

אחרי שחייתם תקופה ארוכה על משכורת צבאית או על נדיבות ההורים, הגיע הזמן לדאוג לעתיד שלכם. עכשיו כשאתם חיילים משוחררים, בבגדים אופנתיים, עם שאיפות ענק ומוטיבציה גבוהה, חשוב שתבדקו לאן פניכם מועדות.

מלבד בילויים עד אור הבוקר, מפגש עם החבר'ה או טיול בלתי נשכח בערבות אוסטרליה / דרום אמריקה / הודו, יש דברים שכדאי לעשות להשגת התחלה איכותית בחיים האזרחיים.
למרבה השמחה, הצבא מפרגן לכם ועם השחרור אתם זכאים לקבל שתי הטבות משמעותיות ממשרד הביטחון: האחד הוא מענק כספי, שמועבר ישירות לחשבון הבנק לכל מטרה שתרצו (שדרוג המלתחה, אולי קפיצה לסופ"ש באיי יוון, תשלום ראשון לשכר דירה) והשני, פיקדון צבאי.
הפיקדון הצבאי אינו כסף נזיל, הוא לא מגיע ישירות אליכם אלא מיועד לתשלום עבור צורך מסוים. למשל, רכישת דירה או לימודים. משרד הביטחון שומר לכם את הכסף במשך שבע שנים מתוכם ניתן לממש את הכסף במשך חמש שנים למטרות שנקבעו מראש ובמהלך השנתיים הנוספות תוכלו למשוך אותו ללא תנאי.

אבל לא צריך לחכות כל כך הרבה זמן כדי ליהנות מהכסף. נצלו את המומנטום, כדי להעניק לעצמכם כיוון מקצועי ועתיד טוב יותר. אז איך מושכים את הפיקדון הצבאי? הנה כמה דברים שחשוב לדעת על פיקדון חיילים משוחררים. שלא תגידו – לא ידענו.

מטרות לשימוש בכספי הפיקדון הצבאי

יש שש מטרות עבורן ניתן למשוך את כספי הפיקדון: רישיון נהיגה למי שעוד לא הפיק רישיון. כספי הפיקדון יכולים לשמש ללימודים לצורך הפקת רישיון נהיגה, לימודים וטסטים.
אם אתם יזמים בנשמה והחלטתם להקים עסק, תוכלו למשוך את כספי הפיקדון לצורך הקמת העסק עליו תמיד חלמתם.
במידה ויש לכם את הסכום המבוקש ואתם צריכים חיזוק כספי, תוכלו לממש את הפיקדון הצבאי למטרות של רכישת דירה. רק שימו לב שהכספים מהפיקדון יועברו ישירות למוכר ולא אליכם.
סיבה חגיגית נוספת למימוש כספי הפיקדון היא נישואין, הכסף יועבר אליכם כדי שתוכלו להתחיל בדרך נעימה ומבוססת יותר את החיים הזוגיים עם אהוב/ת ליבכן/ם.

לימודים על חשבון הפיקדון

אחד השימושים הפופולאריים בקרב חיילים משוחררים הוא מימוש הכסף למטרות לימודים: ניתן למשוך את כספי הפיקדון למגוון סוגים של לימודים – לימודים במכינה קדם אקדמית לשיפור/ השלמת בגרויות, קורסי הכנה לבחינות הפסיכומטריות, לימודים בישיבה על תיכונים ולימודים אקדמיים.
אם כרגע אינכם מעוניינים להתחיל תואר ואין לכם צורך באמת בשיפור או השלמת בגרויות, תוכלו לממש פיקדון אישי לחיילים משוחררים להכשרות מקצועיות. הזדמנות לסלול את הדרך כבר עכשיו לקריירה מצליחה.
יש לשים לב שהכשרה מקצועית ניתן ללמוד על חשבון כספי הפיקדון אך ורק במוסדות המוכרים לכך על ידי משרד הכלכלה והתעשייה, משרד התיירות, משרד הבריאות או המשרד לביטחון פנים.

היכון, הכן, ממש

עוד טרם המשיכה, ניתן לבחור שכספי הפיקדון יישמרו עבורכם בכל אחד מסניפי בנק לאומי או בנק הפועלים על פי בחירה בלי קשר למקום בו מתנהל חשבון הבנק האישי שלכם.
כאשר תחליטו למשוך את הכסף ותהיה לכם מטרה קונקרטית, תוכלו להגיע לאותו סניף בנק בו שמורים כספי הפיקדון, מצוידים במסמכים הייעודיים לכך.
במקרה של הכשרה מקצועית למשל, יש להציג שובר תשלום של מוסד הלימודים ולוודא שעל גבי שובר התשלום מודפס סמל המוסד או קוד הקורס. התשלום על ידי הבנק יבוצע לפקודת מוסד הלימודים בלבד.

 

עכשיו ששולמו לכם כספי הקורס או הלימודים, אתם יכולים לכבוש את עולם האזרחות עם לימודים פרקטיים ומקצוע נחשק ביד. בהצלחה!

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
CCNA

125 שעות אקדמאיות

כחלק ממגמה כלל עולמית, עולם התקשורת עובר מהפכה גלובלית ורציפה, המחוללת שינויים בדרכי תפיסה ויישום  ברבדים טכנולוגים שונים. תפיסה זו מייצרת אתגרים חדשים שנועדו בסופו של דבר לייצר פלטפורמה אחידה ואינטגרלית המשלבת טכנולוגיות מעולמות תוכן שונות כמו פתרונות ענן, פיתוח, DEVOPS CYBER/Security, QA (Quality Assurance), IoT (Internet of things). הדינמיקה בעולמות התוכן השונים כמו עולם הפיתוח, פתרונות הענן, בית חכם, ספקי שירות ואינטגרציה, מגדילה ומעצימה את הצורך בהבנת הקישוריות, והבנת החוקים והשירותים הטכנולוגים של עולם התקשורת מקצה לקצה. עולם התקשורת הינו מערכת כלי הדם והליבה של כל העולם הדיגיטלי המשמש אותנו ומשפיע עלינו בכל רגע נתון. חוסר הבנה של חוקי המערכת ופגיעה בתשתית התקשורת למעשה תפגע היום ביכולת הקיומית שלנו. היום העולם הדיגיטלי הפך להיות חלק ממה שאנחנו, ולכן נוצר צורך מיידי וחיוני בהבנת תפעול ובנייה של טכנולוגיות ושירותים מעולם התקשורת על מנת לאפשר לעולם הדיגיטלי, המשרת אותנו ,להמשיך לשגשג ולהתפתח באופן גלובלי. כיום, מקצוע זה הינו אחד המקצועות ה"חמים" והמשתלמים ביותר בעולם ההיי-טק והאינטרנט. מומחה תקשורת עוסק קודם כל בהבנת החוקים והשירותים הטכנולוגים של עולם התקשורת הנחוצים והדרושים בעולם דיגיטלי שרק מתעצם ומסתעף. בנוסף, מומחה תקשורת יקבל ידע מעמיק בנושא תכנון רשתות תקשורת, הבנת טופולוגיות של רשתות תקשורת, ניתוח תעבורה, מתן אסטרטגיות לבנייה, תחזוקה  שוטפת , איתור תקלות שונות ובנוסף בסיס טוב למימוש NETWORK AUTOMATION עתידי כחלק מתהליך התייעלות של  פתרונות תקשורת בארגון. עם התפתחות המשק הישראלי, קיימת דרישה לעמוד ברמה ובסטנדרטים בינלאומיים ולהוכיח ידע פורמאלי. קורס CCNA Routing and Switching    יכין את אנשי המקצוע לקראת בחינת ההסמכה:   CCNA (Cisco Certified Network Associate) Routing and Switching הסמכה זו היא למעשה התואר הראשון של חברת Cisco. ההסמכה מקנה תעודה בינלאומית של חברת Cisco המאשרת את רמתו המקצועית של מומחה תקשורת.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

סניף מועדף

אני מסכים/ה שג'ון ברייס הדרכה תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של ג'ון ברייס הדרכה וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 700019285 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל infomail@johnbryce.co.il או לטלפון: 03-7100777.