כל מה שרציתם לדעת על לינוקס

תוכן עניינים

בגלקסיית מערכות ההפעלה יש שלושה כוכבים בלתי מעורערים. Windows של מייקרוסופט המוכרת, המיינסטירימית, שקשה לדמיין את החיים בלעדיה או את IOS של Apple ויש את מערכת ההפעלה LINUX.
אולי היא לא מערכת ההפעלה הראשונה שתעלה בראשכם, אבל היא שחקנית מרכזית בתעשיות רבות ואפילו מי שלא ידע על קיומה – יגלה עד מהרה שהיא נפוצה כמעט בכל מקום, ממובייל ועד מוצרי חשמל ומחשבי על. משתמשים בה בהצלחה בנאס”א, בשעונים חכמים, בשרתים ארגוניים ובעולם הרכב.
כמו כל מערכת הפעלה – לינוקס נועדה לתווך בין החומרה לתוכנה והיא מציגה ביצועים גבוהים ואפשרויות לגמישות מרבית ועוד תכונות חזקות שמציבות אותה בתחרות “באיזו מערכת הפעלה נשתמש הפעם” ראש בראש מול ווינדוז ו-IOS לעיתים ידה על העליונה.
בכל מקרה, אם אתם מתכננים קריירה בתחום התשתיות חשוב שתכירו מקרוב את LINUX, מאפייני המערכת, היכולות וההזדמנויות שהיא יכולה לפתוח בפניכם. שנתחיל?

הכרות קצרה עם LINUX

לינוקס היא לא מערכת הפעלה חדשה, היא אתנו מתחילת שנות ה-90 של המאה ה-20 ונוצרה על ידי לינוס טורבאלדס, שחיפש חלופה למיניקס (מערכת הפעלה דמוית יוניקס). זו מערכת הפעלה מבוססת שורת פקודה המספקת ממשק משתמש אינטראקטיבי.
היא כוללת מספר רכיבים: הקרנל המנהל את משאבי המערכת ומתקשר עם החומרה, אחראי על תהליכים ושכבה ניהולית, יישומים לביצועי משימות ועוד.
לינוקס נתמכת כמעט בכל פלטפורמה אפשרית וככל הנראה זכתה בתהילה בינלאומית כשכולם גילו שאנדרואיד עובד על לינוקס.

קוד פתוח בהתאמה אישית

סביבת ההפעלה לינוקס הפכה לאלטרנטיבה מובילה למי שחיפש פלטפורמה אמינה ללא תשלום. לינוקס היא מערכת הפעלה בקוד פתוח. כלומר, המקור זמין לכולם, לא צריך לשלם עליה ויתרה מכך, ניתן לשנות ולהתאים אותה לצרכים.
היא סופר גמישה ויכולה לשרת אתכם במערכות שונות, שרתים, יישומי שולחן עבודה. מערכת הפעלה זו תומכת בכל שפות התכנות הנפוצות כמו C/C++, Java, Python, Ruby ועוד.
בנוסף, קיימות הפצות רבות של לינוקס להוספת אפשרויות שונות למשתמשים. על כן קיימות מספר גרסאות של LINUX שחשוב להכיר לפחות את המרכזיות ביניהן כמו Red Hat, Debian, Fedora, Ubuntu.

עם לינוקס אתם לא לבד

ללינוקס קהילה מושבעת של מפתחים שמוסיפים תכונות, מאתרים ומתקנים באגים ומשביחים אותה נון סטופ. למעשה, זו אחת ממערכות ההפעלה עם הכי הרבה עדכוני תוכנה ואלה מהירים למדי, כך שעם לינוקס תמיד תהיו הכי חדישים ומתקדמים שיש.
מההיבט הביצועי, לינוקס עושה את העבודה היטב ומאפשרת למספר רב של משתמשים לעבוד בו זמנית. היא מצוינת לרשתות ותחנות עבודה.
“קלות המשקל” שלה מתאימה למגוון רחב של מחשבים – לא צריך הרבה זיכרון כדי להריץ אותה והיא מערכת מרובת משימות. דהיינו: תוכלו להריץ משימות מרובות בו זמנית ולעבוד על כמות נתונים בינונית או גדולה והמהירות לא תיפגע.
תהליך ההתקנה שלה אף הוא קצר בהשוואה למערכות אחרות. זו גם מערכת הפעלה סופר יציבה, שאינה דורשת אתחול מחדש בתדירות גבוהה כדי לשמור על רמת ביצועים גבוהה.

אבטחה מוגברת ופרטיות מקסימלית

בעידן בו מתרבים בקצב מסחרר איומי הסייבר, ללינוקס יש הרבה מה להציע למשתמשים.
היא נחשבת לבעלת אבטחה גבוהה במיוחד ואין דרישה לתוכנת אנטי וירוס בלינוקס.
הסיבה היא שכל תוכנה או אפליקציה (או וירוס) יידרשו סיסמה וזו הסיבה שיותר קשה “לתקוף” אותה.
מבחינת פרטיות, לינוקס שומרת בדיסקרטיות על נתוני המשתמש למי שחושש שהפרטים שלו נאספים ונעשה בהם שימוש זדוני.

קורס לינוקס לקידום בתחום התשתיות

עבור אנשי IT ידע במערכת לינוקס יכולה לפתוח דלתות רבות בזירת ההייטק. קורס לינוקס יעניק לכם את כל הכלים לשליטה מקסימלית במערכת ההפעלה רבת הפנים בניהול שרתים ותמיכה טכנית. ישנן היום הרבה משרות בהן מחפשים מומחי לינוקס לתיקון, פתרון בעיות ושדרוגים של שרתים ויישומים כמו גם ניטור של המערכות והיישומים. ניתן להתקדם לתפקיד DEVOPS נחשק ועוד. הקורס משלב בין תיאוריה לאימוני HAND ON לשליטה המרבית בלינוקס בסטנדרט הגבוה שנדרש בתעשייה.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...