בודקים כיוון לקריירה? בדיקות אוטומטיות ובדיקות ידניות – ההבדל ביניהן

תוכן עניינים

בדיקות טכניות רבות מלוות את שחרורו של מוצר לשוק. מי שמבצעים את הבדיקות האלה (בדיקות אינטגרציה, בדיקות מערכת, בדיקות ביצועים, בדיקות עומס וכדומה) הם אנשי QA שתפקידם השתנה משמעותית עם הזמן. אם בעבר רוב הבדיקות בוצעו באופן ידני ודי סיזיפי, הרי שכיום תהליכי הבדיקה עוברים אוטומציה כחלק ממגמה רחבה יותר שבמסגרתו ארגונים מאמצים תהליכי אוטומציה ודורשים מעובדי QA להתאים את סגנון עבודתם לטכנולוגיה העדכנית ביותר.

המטרה של בדיקות אוטומטיות היא להקל על תהליך הבדיקה ולמקסם הבטחת איכות. כלים אוטומטיים של בדיקות מסוגלים לבצע בדיקות על פי קריטריונים שהוגדרו מראש כולל דיווח מקיף של התוצאות והשוואה מול תוצאות של ריצות מבחן קודמות. ניתן להפעיל את הבדיקות האוטומטיות שוב ושוב תוך התאמה אישית לצרכי הארגון.

עוברים לאוטומט

תהליכי הבדיקה האוטומטיים (automated testing) מחליפים כיום את הבדיקות הידניות (manual testing) ויש לכך סיבות טובות רבות, כמו למשל:
אמינות: בבדיקות ידניות יכולה ליפול טעות אנוש בעוד בדיקות אוטומטיות מבוססות על סקריפטים וכלים שנקבעו מראש למזעור הסיכויים לתקלה. בבדיקה אוטומטית העובדים הם בעמדת “תצפית” כך שיש להם גם פרספקטיבה רחבה יותר על התהליך ובקרתו.
חיסכון במשאבים: בדיקות ידניות עולות לארגון כסף רב מבחינות רבות, לדוגמא, העסקת עובדים רבים שמבצעים בדיקה על תוכנה אחת, הכשרתם, הזמן בו הם משקיעים בבדיקות. לעומת זאת, בדיקות אוטומטיות מהירות ויעילות במיוחד ולכן חוסכות ומשאבים שיכולים להיות מוקצים למטרות אחרות וכמובן זמן קריטי בתהליך (והרי זמן שווה כסף).
ביצוע אפקטיבי: בדיקות ידניות מתאימות יותר לארגונים קטנים או לפרויקטים פשוטים או לבדיקת רכיב ספציפי ולא לפרויקטים מורכבים. כמו כן, קשה מאוד לחזור שוב ושוב על בדיקה ידנית במיוחד שיש הרבה שינויים בתוכנה שמחייבים בדיקה חוזרת ואילו בבדיקות אוטומטיות פשוט לבצע בדיקות חוזרות. מעבר לכך, בדיקות אוטומטיות נחשבות יעילות מאוד בבדיקות רגרסיה שתפקידן לוודא שיכולת התוכנה לא נפגעו משינויים שבוצעו.
סימולטניות: בבדיקות אוטומטיות ניתן לבדוק אלפי משתמשים בו זמנית ולערוך סימולציות מורכבות. כמו כן, אפשר לערוך בדיקות אוטומטיות בשילוב פלטפורמות שונות עם מערכות הפעלה שונות בעת ובעונה אחת.

מדוע ללמוד קורס בדיקות אוטומטיות

בעידן הנוכחי, הגדוש עדכונים ושדרוגים, בדיקות אוטומטיות מספקות מענה מהיר, יעיל, רציף וחוסכות כסף רב בטווח הארוך. כמובן שיש עדיין מגבלות על בדיקות אוטומציה ושינויים שניתן לאבחן רק בבדיקות ידניות המבוססות על הידע הניתוחי העשיר של הבודק, אבל אין ספק שתעשיית ההייטק הולכת לכיוון בדיקות אוטומטיות ומחפשת בודקים מקצוענים שיעברו מתהליכי הבדיקה המסורתיים לבדיקה חדשנית בסביבה אוטומטית.
קורס בדיקות אוטומטיות מאפשר למי שכבר עוסק בבדיקות QA או מתכנתים בשפות כמו OOP, להתמחות בביצוע טסטים אוטומטיים וכן לשלב בדיקות אוטומטיות בתהליך DevOps, כך שהם מתנסים גם ב-QA אך גם בפיתוח למשל ל-WEB.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...