מהו הקשר בין CCNA לעולם התקשורת?

תוכן עניינים

מהפכת התקשורת קיבלה בולטות במיוחד בתקופת הקורונה כאשר ארגונים רבים נדרשו לאמץ טכנולוגיות מתקדמות על מנת לשמור על קשר עם העובדים והלקוחות. במקביל, חברות תקשורת ניסו לעמוד בקצב הביקוש הגובר וחלקן אפילו חוו מחסור אדיר ברכיבים שעיכב פרויקטים רבים.
מה שבטוח זה שעולם התקשורת לא מפסיק להתחדש ולהתאים את עצמו למגמות כמו מחשוב קצה, האינטרנט של הדברים, 5G, מערכת רשת מורכבת דוגמת HetNet ועוד.

על מנת שיוכלו להיות חלק מהמהפכה, חברות בתחום התקשורת משתוקקות לגייס מקצוענים שידעו כיצד להוציא את החזון אל הפועל, להתאים את המוצרים והפתרונות הטכנולוגיים המובילים וליישם  בהתאם לאופי הפלטפורמות וצרכי הארגון הייחודיים כמו גם לעדכן בהתאם לשינויים המהירים.
ענף התקשורת גם נאלץ להתמודד עם אתגרים רבים כמו מתקפות ואיומי סייבר שנעשים מתוחכמים ומסוכנים יותר מיום ליום. מכאן הדרישה הגואה למקצועני תקשורת שידעו לעמוד מול הקשיים ולהציע וליישם את הפתרונות הטובים ביותר.
מי שמעוניין להשתלב בתחום הרשתות נדרש לשלב טכנולוגיה מעולמות תוכן שונים כמו DEVOPS, פתרונות בענן, בדיקת איכות QA, אבטחה וכן לתכנן, לפתור בעיות ברשתות ארגוניות וליישם שינויים.
להבנת עולם התקשורת הדינאמי עתיר הנתונים והציוד המתקדם ישנם קורסים ייעודיים להכשרת אנשי תקשורת, כאשר ההסמכה הבינלאומית המוכרת בתחום, שיכולה לפתוח דלתות רבות בקריירה בארץ ובעולם היא CCNA מבית סיסקו מערכות– ענקית התקשורת אשר הפתרונות שלה מהווים כ-88% מהתשתיות האינטרנט בעולם.

מהי הסמכת CCNA ומדוע כדאי להשיג אותה?

הסמכת CCNA  (Cisco Certified Network Associate) היא הסמכת טכנולוגיית מידע (IT) המאשרת את היכולת להתקין, להגדיר, לפתור בעיות ולהפעיל רשת מחשבים לרבות יישום ואימות חיבורית לרשת רחבה  (WAN).
הבחינה להסמכה (CCNA 200-301) מכסה את יסודות הרשת, שירותי IP שונים (DHCP, DNS, SNMP, FTP וכו ‘), יסודות אבטחה ואוטומציה ותכנות. ההסמכה  ומאשרת שלמוסמך יש את הכישורים הנדרשים לניהול ואופטימיזציה של הרשתות המתקדמות ביותר כיום.
עם ההסמכה הנחשקת ניתן להשתלב בתפקידים של ניהול רשת, טיפול בבעיות ברשתות תקשורת, System Administrator, התמודדות עם ציוד תקשורת, עבודה ב- Data Center ואפשר להמשיך גם להסמכות מתקדמות כמו Cisco Certified Network Professional (CCNP) .

הסמכת CCNA נתפסת כהסמכה חשובה, מוערכת ולא פחות חשוב מכך – בינלאומית, כזאת שפותחת הזדמנויות שונות בתפקידי IT בעולם הרשתות הצומח כולל שליטה בטכנולוגיות שמשנות את עולם התקשורת ולוקחות אותו קדימה.
סיסקו היא חברה בעלת מוניטין בינלאומי והפופולאריות שלה ומוצריה עולה עם הזמן כולל הגדלת נתח השוק ומכאן ההכרה הרבה שתקבלו עם ההסמכה (שאגב תקפה למשך שלוש שנים וניתנת לחידוש כל 3 שנים).
עם ההסמכה המבוקשת ניתן להגיש מועמדות לתפקידי תקשורת רבים בניהול טכנולוגיות מידע, ניהול מערכת, רשת, אבטחת רשת ועוד ולקדם את הקריירה בזירת ה-IT וה-CYBER.

ccna תקשורת

מה דרוש כדי לקבל הסמכת CCNA?

הבחינה בדרך להשגת הסמכת CCNA מבוססת על 75 שאלות במתכונת של מבחן אמריקאי, סימולציות, גרירה ושחרור.
חשוב מאוד לעבור קורס יסודי, מעמיק ומותאם לדרישות העדכניות של התעשייה המכין אתכם לקראת הבחינה.
היתרונות למי ששוקל ללמוד את התחום הם שאין תנאי סף לקבלה לקורס מלבד הכרות עם עולם המחשבים, מבחן התאמה פנימי ואנגלית ברמה גבוהה.
לפני שנרשמתם – בדקו אם אכן התכנים שנלמדים בקורס עונים על הדרישות ויוכלו לסייע לכם לגשת ולעבור בהצלחה את הבחינה שנמשכת כ-120 דקות.

הבחינה בודקת, בין היתר, גישה לרשת, קישורית IP, שירותי IP, יסודות אבטחה ואוטומציה ותכנות לרבות הסבר שך תפקידם ותפקודם של רכיבי הרשת (נתבים, חומות אש מהדור הבאה, נקודות גישה, שרתים), חיבורי תשתית פיזיים של רכיבי WLAN, הגדרת הרכיבים של LAN , הגדרת התקני רשת לגישה מרחוק באמצעות SSH, הגדרת מושגי אבטחה מרכזיים, כיצד האוטומציה משפיעה על ניהול הרשת ועוד.
עשו את מרב המאמצים להשיג את ההסמכה שתשדרג את מעמדכם המקצועי בעולם התקשורת!

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...