מדוע כדאי להיות טכנאי
מחשבים ב-2024

תוכן עניינים

קשה לדמיין את החיים ללא מחשבים, במיוחד למי שלא חי בתקופה של לפני פיתוחם.
בעידן הנוכחי כאשר מתרחשת תקלה במחשב או כאשר מתעורר הצורך לבצע התקנה ושדרוגים, איש המקצוע אותו מיד מזעיקים (לפעמים SOS, כי מי יכול לתפקד בלי מחשב?) הוא טכנאי מחשבים – מומחה להתקנה, תחזוקה ורשתות, שאחראי על תשתית ה-IT ויכול לסייע בפן הטכני ולספק את התמיכה בציוד היקפי.
תפקידו של טכנאי מחשבים נדרש היום כ- HelpDesk במחלקות IT בארגונים וכאיש מקצוע בקרב אנשים פרטיים שזקוקים לעזרה עם מחשבים.
בוגרי קורס טכנאי מחשבים יכולים להחליט באיזה כיוון לבחור – לעבוד כעצמאים או להשתלב במעבדות תיקונים או בארגונים גדולים לפי בחירתם או לשלב בין סביבות עבודה.

מה כוללת עבודתו של טכנאי מחשבים, מה לומד טכנאי מחשבים ואיך תדעו שבחרתם בהכשרה המקצועית הטובה ביותר לקריירה בתחום? כל התשובות לפניכם:

מה עושה טכנאי מחשבים?

נתחיל בהכרות קצרה עם מה בעצם עושה טכנאי מחשבים. תיאור התפקיד של טכנאי מחשבים (טכנאי PC) יכול להשתנות בהתאם למסגרת התעסוקתית בה הוא בוחר לעבוד.
תחומי האחריות בארגונים כוללים לרוב מתן תמיכה פנים ארגונית במשתמשים בין אם הם עובדים או לקוחות או שניהם. למשל, ביצוע התקנות של מערכות הפעלה, תמיכה ותחזוקה של ציוד קצה, אמצעי אחסון, תמיכה בתקלות, שדרוג של רכיבי מחשוב ותוכנות, ניהול שרתים וירטואליים, הדרכה טכנית לעובדים, תמיכה בתחנות עבודה, פתרונות גיבוי ושחזור נתונים מיוחד בסביבת ענן.
טכנאי מחשבים עצמאי לרוב מציע לקהל לקוחותיו שירותים דומים כגון תיקון מחשבים נייחים, ניידים, מדפסות, טיפול בווירוסים, פתרונות שירותי ענן, שירותי שליטה מרחוק ועוד.

מה נדרש מטכנאי מחשבים?

כדי לאייש משרה של טכנאי מחשבים או להציע שירותי טכנאות מחשבים באופן פרטי, חשוב להכיר היטב את עולם ה-IT, מערכות ותוכנות רשת, חומרה ופרוטוקולי רשת, להבין בניהול מתגים ונתבים, להכיר שרתים תשתיתיים, להכיר לעומק את מערכות ההפעלה של ווינדוז, macOS ולינוקס ולדעת כיצד להתמודד עם תקלות רשת (מדפסות, תיקיות דואר וכדומה) ועם תקלות חומרה כמו גם ניסיון עם רשתות LAN/WAN, שליטה בעקרונות אבטחה, PowerShell ועוד . התמיכה נעשית לפעמים במקום עצמו או באמצעי התחברות מרחוק.
מי שיכול להתאים לתפקיד של טכנאי PC או HelpDesk הם בעלי נטייה טכנית, שאוהבים להתמודד עם אתגרים ולהציע פתרון לבעיות, בעלי יכולת לנהל היטב את הזמן, להתמודד עם ריבוי משימות, בעלי יחסי אנוש מצוינים וכישורי תקשורת טובים.

מדוע ללמוד דווקא עכשיו קורס טכנאי מחשבים?

הביקוש לטכנאי מחשבים גובר ככל שהתלות שלנו במערכות מחשוב עולה והיום התפקיד נדרש בעסקים ובארגונים מסוגים שונים בכל המגזרים והן בשוק הפרטי לעצמאים. הטכנולוגיה המתחדשת ללא הרף יוצרת את התנאים לכך שתמיד יהיה צורך לחדש ולשדרג מחשבים וכמו כל מוצר המבוסס על רכיבים טכניים – מחשבים מתקלקלים וזקוקים לתיקון.
מעבר לדרישה המשמעותית באנשי מקצוע איכותיים, אמינים ויעילים, טכנאי מחשבים נהנים משכר גבוה ואופק מקצועי וכן ממבחר הזדמנויות קריירה.
העבודה יכולה להיות במקום אחד כמו במשרדי הארגון או במעבדה או עבודה דינאמית בשטח כאשר נענים לקריאות ונוסעים לבתי עסק או לבתי אב של לקוחות לסייע בפריסת הרשתות, תיקון תקלות או ביצוע שדרוגים ותחזוקה, ייעוץ טכני וכדומה.
הן אנשים פרטיים והן חברות מסתמכים היום על טכנאי מחשבים בכל הנוגע לתמיכה טכנית ולכן, מדובר בתחום עיסוק יציב בו תמיד יש עבודה וזו עבודה מרתקת ומאתגרת.

 

קורס טכנאי מחשב שמכין אתכם ישירות לשוק העבודה

הדרך לעבודה כטכנאי מחשב מתחילה בהכשרה מקצועית – קורס טכנאי מחשבים בו מדומה סביבה ארגונית אותנטית שמאפשרת התנסות מעשית וצבירת הניסיון הדרוש לעבודה ממשית בשטח בארגונים, במעבדות או כעצמאים.
קורס טכנאי מחשבים במכללת ג’ון ברייס מציע את הפלטפורמה הטובה ביותר להכשרת טכנאי מחשבים מיומנים וכולל שיעורי מעבדה וסילבוס עשיר שמאפשר לבוגרים להעניק פתרונות חומרה וגם מהווה מקפצה לעבודה עם רשתות תקשורת.
הקורס משלב למידה פרונטאלית עם למידה עצמית באמצעות קורסים מקוונים איכותיים ויישומיים מבית John Bryce Online Academy וכן עבודה עצמאית על פרויקט מסכם בו ניתן להביא לידי ביטוי את היכולות והידע הנלמד בקורס ולצאת לשוק העבודה עם הבנה טכנית נרחבת וידע עצום.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...