page up
envelopeלהשארת פרטים

בוגרים טריים שיוצאים לתעשייה מגיעים חמושים בידע עדכני המותאם למגמות העכשוויות, הסמכה יוקרתית בינלאומית (למשל CCNA של סיסקו) וכמובן מוטיבציה גבוהה לכבוש את עולם המחשבים. רבים מהם יגלו שענף ההייטק מוכן ומזומן לקבל אותם בזרועות פתוחות והסיבה לכך שמדובר בשוק בעל מוביליות גבוהה שמאפשרת להתחיל במקצוע מסוים ולהתקדם לעמדות מפתח או לתפקידי ניהול. כמובן שתוך כדי ניתן גם לבצע הסבות מקצועיות לטובת תפקידים מאתגרים או לחדש את הידע בהתאם לביקוש. השקיעו בלימודים של מקצוע נדרש במקום ותיק ומוכר בעל קשרים ושיתופי פעולה עם התעשייה המהווים נקודת זינוק טובה לקריירה בהייטק.

 

הנה כמה המלצות על אפשרויות תעסוקתיות שאולי לא חשבתם עליהן בתור אופציה אך בהחלט יכולות לשמש ככרטיס כניסה מוצלח לחברות מחשבים נחשקות.

 

מניהול רשתות תקשורת לאבטחת מידע

תחום רשתות המחשב הוא אחד מהמבוקשים בענף ולמעשה, כמעט כל ארגון צריך כיום מנהל רשת תקשורת. בפועל עוסקים בתפעול, הטמעה, תחזוקה וניטור של מערכות הפעלה כמו Windows 10 ובפתרונות מתקדמים מבוססי ענן, משתמשים בפיתוחי אבטחת מידע ולמעשה אחראים על הלב הפועם של הארגון – התקשורת שלא ניתן לעבוד בלעדיה. קורס ניהול תשתיות שנקרא גם ניהול רשתות תקשורת מקנה ידע מעשי בתחום וניתן לשלב עמו הכנה למבחן CCNA או במקביל לקחת קורס CCNA ייעודי שתפקידו להכשיר לקראת הסמכה בעבודת עם הרשתות של סיסקו, המובילות בתחום התקשורת. מנהלי רשת יכולים להשתלב במגוון תפקידים של ניהול רשתות אך גם של אבטחת מידע כיוון שהם בעלי ידע בהגנת מערכות נתונים.

 

מבדיקות אוטומציה לפיתוח תוכנה

עולם הבדיקות עובר מבדיקות ידניות לבדיקות אוטומציה ובחברות רבות מחפשים בודקי איכות QA לבדיקות אוטומטיות המבוססות על כלים חדשניים לביצועים טובים יותר של התוכנה.
קורס QA מכשיר בודקים בעבודה עם כלי הבדיקה הפופולאריים ביותר המאפשר לבוגרי הקורסים להשתלב בצוותי QA ובהמשך להוביל ולנהל צוותי בדיקה ואף להתפתח לכיוונים של פיתוח תוכנה. בכל מקרה, על פי מודעות דרושים QA, בתפקידים של בדיקות תוכנה אין צורך בניסיון מוקדם אך רצוי לעבור מבחן שהצלחה בו מקנה הסמכת ISTQB שזו הסמכה בינלאומית שעשויה לפתוח דלתות בחברות גלובליות.

 

פיתוח אפליקציות, פיתוח WEBו-MOBILE

זירת האפליקציות צומחת בקצב מסחרר וכמעט לכל חברה, שירות או מוצר יש שאיפה לפתח או לבנות אפליקציה ייעודית המותאמת למכשירי הסמארטפון השונים. חברות הייטק רבות, בייחוד חברות תוכנה וחברות אינטרנט, מחפשות מפתחי אפליקציות שלאו דווקא יגיעו עם ניסיון מוכח בתחום אלא בעיקר עם ידע עדכני וראש יצירתי לפיתוח אפליקציות שימושיות או מיוחדות שיעודדו משתמשים להורדה ולשימוש. מפיתוח אפליקציות ניתן להגיע לתפקידי ניהול שונים כמו, מנהל צוות פיתוח, מתכנתי WEB, שיווק וקידום אפליקציות ועוד.

 

לסיכום, יש הרבה מאוד משרות בהייטק שלא דורשות ניסיון קודם ולא מתבססות בהכרח על תואר אקדמי. ניתן למצוא עבודה בהייטק באמצעות לימוד קורסים מקצועיים המקנים ידע עדכני ותעודה מוכרת או הסמכה מבוקשת כמו הסמכת CCNA של סיסקו הבינלאומית ועמם אפשר להגיע רחוק, לקריירה בהייטק בחברות מקומיות או בינלאומיות.

 

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
קורס QA

470 שעות אקדמאיות

נושא הבטחת איכות תוכנה תופס תאוצה בשנים האחרונות והוא מהווה מרכיב חשוב ומשמעותי בפיתוח מוצרים וניהול פרויקטים. תוכנית בדיקות יסודית ואפקטיבית עשויה לחסוך שעות רבות של פתרון בעיות עתידיות. איש הבדיקות הנו בעל תפקיד מרכזי בארגון ומהווה סמכות מקצועית שניתן ליישמה במגוון רחב של אפשרויות והיקפים, הן במישור של מתודולוגיות, נהלים והן בעבודה מול כלי פיתוח חדשים והגדרות ארגוניות שונות. כיווני ההתפתחות המקצועיים הנם רבים ומגוונים: אחריות על תהליכי התכנון, הביצוע והבקרה של תחום האיכות בחברה (איסוף וניתוח נתונים), קביעת נהלי עבודה לתחומי אבטחת איכות ובקרת איכות, ניהול  מערך ביקורת האיכות בארגונים שונים.  כמו כן ניתן להתפתח בתחום של תכנון בדיקות תכנה, ביצוע בדיקות ולחובבי התכנות – מסלול הבדיקות האוטומטיות מצריך מן הבודק יכולות תכנותיות. הקורס יעסוק בנושאים החשובים הנדרשים כיום מאיש ה–QA: היכרות עם  בסיסי נתונים, הכרות עם שפות תכנה והכרות עם תחום ניתוח מערכות, מתודולוגיות פיתוח תוכנה ובדיקה (ובכלל זה Agile ו- SCRUM), תכנון בדיקות בכלי בדיקה אוטומטיים, ועולמות ה- WEB  והמובייל. קורס זה הינו קורס ייחודי אשר מבוסס על הסמכה בינלאומית ומוכרת בשוק – ISTQB. הקורס מספק לבוגריו היכרות עם 3 עולמות מרכזיים: מתודולוגיות הבטחת איכות תוכנה (ובכלל זה כתיבת מסמכי STP, STD ו-STR), כלי ניהול הבדיקות המלווים את בודק התוכנה במתכונת ייחודית המשלבת את הכלים המובילים את השוק כיום מבית HP Quality Center ומיקרוסופט (MTM) והכנה להסמכת הבטחת איכות תוכנה ISTQB ,היחידה מסוגה בעולם, אשר הופכת סטנדרט דה פקטו בשוק של היום.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

סניף מועדף

אני מסכים/ה שג'ון ברייס הדרכה תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של ג'ון ברייס הדרכה וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 700019285 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל infomail@johnbryce.co.il או לטלפון: 03-7100777.