page up
envelopeלהשארת פרטים

מהם ההבדלים העיקריים בין תחום הסייבר לתחום אבטחת המידע?

רבים נוטים לבלבל בין סייבר לאבטחת מידע כי שניהם קשורים לאבטחה ולהגנה על מערכות, אבל לכל אחד מהתחומים האלה תכלית שונה.
אם חיפשתם מה ללמוד קורס סייבר או לימודי אבטחת מידע, חשוב שתבדילו בין השניים ותבינו את המאפיינים הייחודיים של כל אחד מהתחומים, אופי הפעילות והזדמנויות קריירה. 

הגנה על המידע VS הגנה במרחב הוירטואלי


שני התחומים, סייבר ואבטחת מידע נועדו לספק הגנה, אבל ההבדל המרכז בין תחום הסייבר לאבטחת מדע טמון במושא ההגנה. במערכות מידע ההגנה היא על נתונים ואילו בסייבר ההגנה היא על נתונים ממרחב הסייבר. 
אבטחת מידע היא אבטחת נתונים מפני איומים זדוניים, אבל יש להבין שלא כל הנתונים הם מידע אלא הם הופכים למידע כאשר הם מתפרשים בהקשר וניתנת להם משמעות, כמו למשל, זיהוי של מספרים כתעודת זהות של משתמשים. 
אבטחת מידע נועדה להגן על אינפורמציה ומידע מפני שימוש זדוני, בין אם ביצוע מניפולציות בנתונים או גניבת נתונים. אבטחת סייבר היא הגנה על מידע ונתונים ברשתות, שרתים, אינטרנט ומערכות מחשוב. 
אבטחת סייבר נועדה להגן על כל דבר בתחום הסייבר ואילו אבטחת מידע להגנה על מידע ללא קשר לתחום וכנגד כל סוג של איום ואילו אבטחת סייבר ממוקד נגד פשעי סייבר, הונאות ואיומי סייבר. 
המרכז לאבטחת מידע וסייבר מגדיר אבטחת מידע כתהליך הגנה על מידע כמו מערכות ידע מפני גישה, חשיפה, הפרעה, הרס או שינוי הנתונים להשגת סודיות, יושרה וזמינות השימוש במידע. מומחי אבטחת מידע דואגים לחיסיון ושלמות הנתונים, אך היות ורוב המידע העסקי מאוחסן בשרתים, שולחנות עבודה, אינטרנט והמידע ער לרשת כאן נכנסים לפעולה מקצועני סייבר סקיורטי. הם מתמחים בהגנה על נתונים המאוחסנים בצורה אלקטרונית כלשהי בין אם ברשתות, מחשבים שולחניים או מכשירים ניידים. הדאגה העיקרית של מאבטחי סייבר היא להגן על נתוני החרה מפני גישה אלקטרונית לא מורשית. 

טכנולוגיות מתקדמות – עניין מתמשך


הן מאבטחי מידע והן מאבטחי סיבר קריטיים להגנה על נתוני הארגון, רק שאיש סייבר יגן עליהם במרחב הסייבר. בשנים האחרונות שני התפקידים צוברים תאוצה מתמדת כשקורס סייבר מכין את הלומדים להגנה על נתונים מחשב, ברשתות, בענן. הוא זה שמאפיין את הצעדים שהארגון צריך לבצע על מנת למנוע חדירה לרשתות ופגיעה בנתונים הרגישים. פעמים רבות, אבטחת סייבר נשענת על אבטחה פיזית שיכולה לסייע בצמצום סיכויי התקיפה ומניעת גישה לא מאובטחת. 
ההכשרה המקצועית והמעשית בתחום אבטחת סייבר כוללת מגוון פרקטיקות, תהליכים וטכנולוגיות להגנה על רשתות, תוכנות ומכשירים מפני התקפות כאשר אבטחת סייבר לא רק מאבטחת נתונים אלא גם את המשאבים הטכנולוגיים השונים הכרוכים באחסון נתונים אלה והגנה על טכנולוגיות מידע ותקשורת. 
אם נסכם לרגע את ההבדלים המרכזיים בין אבטחת מידע לתחום הסייבר הרי שנתייחס להבדלים הבאים: אבטחת מידע מגנה על מידע מפני גישה לא מורשית מכל סוג ואילו אבטחת סייבר מתייחסת ספציפית להגנה על נתונים במרחב הסייבר והטכנולוגיות הקשורות אלו כמו מקורות האחסון שלו. אבטחת סייבר מתייחסת להגנה של כל אלמנט בתחום הסייבר בין אם אלה נתונים, מידע, התקנים או טכנולוגיות ואילו אבטחת מידע מתמקדת בהגנה על כל הצורות של המידע – דיגיטליות או אנלוגיות.


מה עושים בפועל? 


במהלך עבודתם, מקצועני אבטחת מידע מגנים על השימוש במידע באשר הוא ואילו מקצועני סייבר מגנים על השימוש במרחב הקיברנטי.
העבודה בסייבר היא דינאמית, מגוונת ומרתקת וכולל שלל משימות מעניינות, בין אם ניטור בזמן אמת 24/7 של איומי סייבר, הגנה מפני איומים בתחום ההונאה המקוונת, ניתוח מתקפות סייבר, חקירות אירועי סייבר חריגים, ניתוח מערכות לגבי פגיעות אפשריות עת התקפות סייבר, הוא דן בסיכוני סייבר, פריצות חיצוניות, זיהוי תוקפי סייבר. 
קורס סייבר מקנה את הכלים הנדרשים על מנת לבצע הגנת סייבר מקיפה כולל סריקת רשתות, הגדרת חומות מגן, שליטה בהרשאות, יישום טכנולוגיות הצפנה ומוצרי הגנה שונים, הקשת שרתים וידע ומיומנות להגנה מפני פישינג, זיוף כתובות, מתקפות שונות במרחב הוירטואלי. ניתן להתפתח להתמחויות שונות בסייבר כמו אנליסט סייבר, ראש צוות סייבר, ניהול פרויקטים בסייבר ועוד תחומי עיסוק מסקרנים וליהנות מתגמול ועניין מתמשך בעבודה. 

 

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
ניהול רשתות תקשורת ותשתיות ענן – MCSA

370 שעות אקדמאיות

ג'ון ברייס הדרכה מציגה לראשונה בישראל את הקורס המקיף, המעודכן והמתקדם ביותר לתואר מנהל רשתות מוסמך   MCSA 2016הכולל גם לימוד ממוקד בתשתיות ע...
ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

סניף מועדף

אני מסכים/ה שג'ון ברייס הדרכה תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של ג'ון ברייס הדרכה וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 700019285 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל infomail@johnbryce.co.il או לטלפון: 03-7100777.