page up
envelopeלהשארת פרטים

פיתוח עם יותר אפשרויות – היתרונות של אנדרואיד

מערכת הפעלה מסוג אנדרואיד הכתובה ותומכת ב-JAVA, מבוססת על קוד פתוח וכאן טמון הייחוד הגדול שלה. היא למעשה מאפשרת שיתוף קוד עם העולם הגדול ומי שמתעתד לעסוק בפיתוח אפליקציות לאנדרואיד, יוכל ליהנות ממגוון היתרונות הנלווים להתמחות זו:

  • חיסכון של זמן – אין ספק שניתן לחסוך זמן יקר במציאת קוד המתאים לצרכיהם של המשתמשים במקום לבנות אותו מאפס. פיתוח אפליקציות לאנדרואיד מאפשר להסתמך על קוד קיים ומכאן השמיים הם הגבול.
  • חיסכון של כסף – באמצעות הקוד הפתוח ניתן לחסוך עלויות פיתוח רבות, כיוון שקיימים מאגרי מידע ענקיים של קוד מוכן ברחבי האינטרנט וניתן להשתמש, לשנות ולעדכן כל קוד כזה מבלי לשלם על זכויות יוצרים ואף לשתף את הקוד עם קהילת המפתחים העולמית.

פיתוח אפליקציות לאנדרואיד אינו כרוך בעלויות מיוחדות פרט לרישום חד פעמי בסך 25$ כמפתחי גוגל, מחיר "זול" ביחס לאלטרנטיבות הקיימות בענף.
לפתח מכל מקום ובכל זמן – סביבת הפיתוח לאנדרואיד הינה גמישה ונוחה לכל מי שמעוניין להיכנס לתחום. לא נדרשים מחשבים ייחודיים ו\או סביבות פיתוח מסחריות על מנת לייצר סביבת עבודה למתכנת המתחיל. כלי הפיתוח וגם סביבות ה-(TEST (Emulators נכללים גם הם במאגר הקוד הפתוח וזמינים לכל בחינם. כמו כן, מדובר במקצוע מבוקש בו ניתן לעבוד כמפתחים עצמאים או במסגרת חברות פיתוח רבות שמפתחות אפליקציות.
בנוסף, במבט על הלקוחות העתידיים של האינטרנט, חלקם כבר צצים כיום (IoT – Internet of Things), הטכנולוגיות והארכיטקטורות משותפות בהרבה מקרים. הניסיון בביצוע אינטגרציה עם שירותי אינטרנט רלוונטי גם ל-IoT.


כיצד הופכים למפתחי אפליקציות לאנדרואיד?


כיום ישנם כ-100,000 מפתחים וחברות רשומים (כאלו שפיתחו והעלו אפליקציות) בחנות של Google. ישנן כ- 1.5 מיליון אפליקציות זמינות המעידות יותר מכל על כמות המפתחים בענף זה, רובם ככולם חברים בקהילת המפתחים בשפת Java. קהילה המונה כ-10 מיליון חברים. הצפי לשנת 2015 הוא גדילה של יותר מ-10% בשיווק מכשירי אנדרואיד. הזרם הבלתי פוסק של אפליקציות חדשות וכניסה של לקוחות חדשים יוצרים מחסור במפתחים לסביבת המובייל.
נכון להיום אין הסמכה רשמית של גוגל למפתחי אנדרואיד אך למפתח אנדרואיד אין צורך בהסמכה על מנת להשיג תעסוקה בתחום. המעסיקים הפוטנציאלים, כיאה לקהילת קוד פתוח, שמים דגש על הניסיון, היכולות ותיק העבודות שבוצעו בפועל על ידי המועמד לעבודה ולא על הסמכות שעשה או לא עשה בתחום המבוקש. כיצד ניתן בכל זאת להגביר את סיכויי הקבלה לעבודה? למעוניינים בכניסה לתחום התכנות לסביבת המובייל מומלץ ללמוד קורס ייעודי לפיתוח אפליקציות בסביבת אנדרואיד ולהתמקצע בתחום זה.

מדוע להתמקד באנדרואיד?
 

פיתוח לצד לקוח דורש מקצועיות וידע רחב ולכן כדאי למקד אותו בסביבה אחת מועדפת. היות ואנדרואיד מסתמנת כבר תקופה ארוכה ביותר כאופציה מועדפת בעולם זה, פיתוח אפליקציות למערכת הפעלה קוד פתוח הינה דרך מצוינת להצליח בתחום פיתוח האפליקציות ולענות על צורך גובר בתעשיית ההייטק והתקשורת.

 

הקלק כאן לצפייה בכתבה אודות פיתוח אפליקציות במהדורה המרכזית, חדשות 2 

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
פיתוח אפליקציות מובייל בסביבת Android

470 שעות אקדמאיות

פיתוח אפליקציות הוא תחום מבוקש הנמצא בצמיחה מהירה. ג'ון ברייס הדרכה יצרה קורס פיתוח אפליקציות ייחודי רחב היקף להכשרת מפתחי אפליקציות מובייל באמצעות מע...
ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

סניף מועדף

אני מסכים/ה שג'ון ברייס הדרכה תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של ג'ון ברייס הדרכה וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 700019285 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל infomail@johnbryce.co.il או לטלפון: 03-7100777.