סביבות פיתוח שכל אחד חייב להכיר

שוקלים להשתלב בתפקידי פיתוח ומעוניינים להכיר את העולם הדינאמי, המאתגר והמתגמל בו תפעלו? חשוב שתדעו שקיימות מגוון סביבות פיתוח הנבדלות זו מזו באופי שלהן.

מה בין קוד פתוח לקוד סגור ובין צד שרת לצד לקוח?

נהוג להבחין בין סביבת קוד פתוח ללא עלות המאפשרת למפתחים לפעול בחופשיות, לבצע שינויים, לשתף את הקוד לעומת קוד סגור המוגן בזכויות יוצרים והשימוש בו בעלות בלבד ועל פי מפרט טכני נתון מראש.
פיתוח בקוד סגור קשור לאפל ופיתוח אפליקציות ל-
IOS שיכולות לרוץ רק על מכשירי אפל וקוד פתוח רלבנטי לפיתוח ללינוקס, JAVA, אנדרואיד ועוד.
אלמנט חשוב נוסף שקשור לפעילות הפיתוח הוא פיתוח לצד שרת או פיתוח לצד לקוח, כשפיתוח לצד שרת פירושו ביצוע סדרת פעולות באמצעות השרת וביצוע פעולות בצד לקוח מתייחס לפעולות שמבוצעות בדפדפן להצגת נתונים שנשלחו מהשרת אל הלקוח. עם זאת, למה לבחור כשאפשר לשלוט בשני הצדדים? כיום יש מפתחים מקצה לקצה –
FULL STACK – שמפתחים לצד שרת ולצד לקוח.
בכל מקרה, בואכם לבחור סביבת פיתוח חשוב שתכירו את הסביבות הפופולאריות ביותר ומהי משמעות הפיתוח בסביבות הללו. לפניכם הכרות עם סביבות הפיתוח המרכזיות היום בזירת הפיתוח:

פיתוח בפייתון

השימוש בפייתון (Python ) עלה בשנים האחרונות הודות ליתרונות שמיוחסים לפייתון: זוהי שפת תכנות ברמה גבוהה חינמית בקוד פתוח פשוטה ללימוד ופופולארית במגוון יישומיים כמו יישומי שולחן עבודה, יישומים לעיבוד תמונה ועיצוב גרפי, יישומים מדעיים וחישובים, משחקים ועוד.
פייתון מאפשרת לפתחים להשתמש בפחות שורות קוד על מנת לבצע את אותה משימה בהשוואה לשפות אחרות. האפשרות של הקלדת נתונים דינאמית מפחיתה את אורך הקוד.
כמו כן, זו שפה מפורשת כלומר היא מבצעת את הקוד שורה אחר שורה ובמידה וישנה שגיאה היא מדווחת עליה ולכן היא נוחה מאוד לתהליך של מציאת באגים ותיקונים ונחשבת לשפה סופר פרודקטיבית. המפתחים בפייתון נהנים מקהילה תומכת וספריה עצומה כמו גם התאמה לפלטפורמות רבות.

פיתוח ב- JAVA

JAVA היא שפה וותיקה ופופולארית בקוד פתוח, נפוצה במערכות הפעלה כמו אנדרואיד. היא מצטיינת במהירות עיבוד וביעילות גבוהה, יציבות. זוהי שפה רב תכליתית, ניתנת להרחבה ופשוטה יחסית ללימוד ולשליטה.
ניתן להשתמש בה בפלטפורמות רבות לרבות אפליקציות מובייל ויישומי דסק טופ, מערכות מידע ועוד. פיתוח ב-
JAVA יאפשר לכם לגעת בפיתוחים מסוגים שונים כמו גם עבודה עם בסיסי נתונים, תוכנות ארגוניות ועוד.

פיתוח פול סטאק

מפתחי Full stack הם חוד החנית היום של עולם הפיתוח היות והם שולטים בשפות תכנות מרובות וידע המאפשר להם לפתח הן לצד שרת והן לצד לקוח.
כלומר, כל מה שהלקוח יכול לראות באתר ובאינטראקציה עמו והן בארכיטקטורה הפנימית שעומדת מאחורי היישום.
לכן מפתחי פול סטאק יכולים להיות אחראים על חלק משמעותי בפרויקט כשכל האחריות עליהם מבלי להיות תלויים בגורמים נוספים. הם עובדים עם פלטפורמות שונות, מסדי נתונים,
JavaScript, HTML ו-CSS , Python, מסגרות פיתוח וספריות שונות, מערכות בקרת גרסאות עוד. מפתחי פול סטאק נחשבים יעילים וחסכוניים עבור ארגונים, כיוון שהם יכולים לספק פתרון מלא היות והם מפתחים לשתי קצוות הספקטרום.

פיתוח ב- NET.

פיתוח NET. הוא פיתוח בקוד פתוח בפלטפורמה מבית היוצר של מיקרוסופט לפיתוח מגוון רחב של יישומים חוצי פלטפורמות כמו למשל יישומים מבוססי אינטרנט, מובייל, משחקים ואפילו למידת מכונה והאינטרנט של הדברים. לפיתוח NET. ניתן להשתמש במספר שפות כמו C#, Visual Basic. כמו כן, .NET Framework תומך באתרים, שירותים, אפליקציות שולחן עבודה ועוד ב-Windows.
כדי להרחיב את הפונקציונליות, מיקרוסופט וחברות נוספות שומרות על אקו סיסטם לאפשר את פעולת המפתחים. ניתן לבנות אפליקציות ושירותי אינטרנט באמצעות
NET. עבור Windows, Linux, macOS ו- Docker. כמו כן, להשתמש בבסיס הקוד לבניית אפליקציות לנייד עבור iOS, Android ו-Windows ואפילו ליצור שירותי ענן, להוסיף אלגוריתמים שקשורים ללמידת מכונה, לפתח ממשקים למשחקי מחשב וליצור אפליקציות IoT.  

פיתוח לאנדרואיד

סביבת הפיתוח לאנדרואיד מבית היוצר של גוגל מעניקה למתכנתים חופש פעולה בפיתוח יישומים כולל למובייל, שעונים חכמים, רכבים חכמים, טלוויזיות חכמות. הזמינות והגמישות של הפיתוח מאפשר למפתחים לפתח מגוון יישומים מתקדמים בהתאמה אישית מקסימלית. לימודי פיתוח לאנדרואיד מבוססים עם לימוד שפת JAVA, הכרות עם יישום API המהווה בסיס לפיתוח לאנדרואיד, פיתוח בצד לקוח ובצד שרת.

 

 

 

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...