איך ניתן להרוויח מפריצות? קריירה באבטחת מידע

תוכן עניינים

מי שחשב שהמידע האישי והרגיש עליו שמור, טעה ובגדול. לא מזמן דלף מאגר המידע של אתר “אטרף” במהלך מתקפת סייבר על חברת שרתים ישראלית ודלפו פרטים אישיים של מנויי האתר. קבוצת BlackShadow הדליפה מאגר של מטופלים במכון מור וכל מספר ימים עולות לכותרות פריצות זדוניות של האקרים חסרי רחמים שמאיימים ואף משחררים מידע רגיש על משתמשים.

מתקפות סייבר מכל הכיוונים ובכל התחומים

שנת 2021 טרם הסתיימה ולפי תדירות הפריצות, נראה שהתופעה הולכת ומתעצמת. באוקטובר 2021,  קבוצה בעלת קשרים עם איראן ניסתה לפרוץ למעלה מ-250 חשבונות Office 365 של חברות ביטחוניות ישראליות ואמריקאיות או חברות בעלות נוכחות במזרח התיכון. מספר חודשים לפני כן, התרחשה מתקפת סייבר נגד האו”ם. המתקפות הגיעו לחברות ביטוח, תקשורת, ביטחון, פיננסים, תיירות ועוד.
מומחים מזהירים מפני מלחמת סייבר בעקבות ההתפתחויות הדרמטיות והאמצעים המתקדמים והמתוחכמים בהם משתמשים ההאקרים, שלא חסים על קורבנות הסייבר ולא מהססים להדליף נתונים או לסחוט בסכומי עתק. זה קורה בכל מקום בעולם ובכל תחום:
מהדלפה של הפרק האחרון של “משחקי הכס” והפצתו ברשת לפני שידור ועד גניבת פרטי אשראי מנוסעים. התוקפים בעידן הנוכחי משתמשים במגוון שיטות להכנסת תוכנות זדוניות, שליחת קבצי פישינג, התקפות על שרתים ומאגרי נתונים מהם הם מעוניינים לחלץ שמות, סיסמאות, כרטיסי אשראי, מידע אישי ועוד.

ביקוש גובר למגני סייבר ואנשי אבטחת מידע

על רקע ההתרחשויות והעלייה החדה במתקפות – הדרישה היום לשומרי הסף של הרשת גבוהה יותר מתמיד וארגונים מחפשים את מי שידעו לתכנן, ליישם לתחזק מערך סייבר ולהגן על מידע רגיש מפני איומים, כולל הונאות פישינג והעברת תוכנות זדוניות. מומחי סייבר ואנשי אבטחת מידע.
תעשיית אבטחת המידע נמצאת בצמיחה מתמדת ומציעה למי שמתעניין בתחום ורוצה להתייצב בחוד החנית נגד הגורמים הזדוניים והאיומים השונים מגוון מסלולי קריירה מרתקים. הזדמנות לעמוד בקו ההגנה ולהתפתח מקצועית, ליהנות מפעילות דינאמית ומאתגרת ולהרוויח סכומים נאים.
העיסוק באבטחת מידע משתנה מארגון לארגון ונגזר מהפעילות של הארגון ומאופי התפקיד, כשלרוב הוא כולל הדרכת משתמשים, כדי שיוכלו להכיר את סיכוני הסייבר הקיימים ולהימנע מביצוע טעויות שיכולות לעלות ביוקר. כמו כן, מעורבות בפרויקטים שקשורים לאבטחה על מנת להבטיח שהפתרונות מיושמים ביעילות.
בעידן הנוכחי חשוב מאוד להכיר את אבטחת המידע בענן והגנת הנתונים בסביבות ענן. כמו גם הטמעת אמצעי הגנה למניעת גישה, חיפוש אחר נקודות תורפה בתוכנה ובחומרה, ניהול אירועי תקיפה וניטור פריצות, בניית חומת אש והכנת ההגנה הנדרשת לתשתית.

ממקצועני אבטחת מידע ולוחמי סייבר מצופה להכיר את כל החידושים האפשריים ולהיות תמיד עם יד על הדופק, ככל שהטכנולוגיה משתכללת וההאקרים נעשים יותר מתוחכמים ונוקטים בשיטות חדשניות.
חלק בלתי נפרד ממהות התפקיד קשור לביצוע בדיקות אבטחה על יישומים שונים על מנת להבין כיצד להגן עליהם ולעקוב אחר שינויים או הפרות וכן לעדכן ולשדרג את מערכות ניהול המידע ואבטחת הנתונים.

עבור ארגונים פעילות אבטחת מידע היא קריטית עבור המוניטין, חיסכון כלכלי, יתרון תחרותי בשוק ועבור אנשי אבטחת מידע ומגן סייבר במקצוע מרתק, שמאפשר להשתלב בארגונים מסוגים שונים אך גם להיות “נווד דיגיטלי” למי שמעדיף לעבוד לפי פרויקטים וליהנות מאורח חיים דינאמי.
תחום אבטחת מידע פותח מגוון רחב של אפשרויות צמיחה לתפקידי ניהול, ייעוץ, ניתוח ולכל תפקיד השפעה מהותית על מערך ההגנה של הארגון.

מה חשוב לדעת על קורס סייבר?

קורס סייבר הנקרא לעיתים גם קורס אבטחת מידע מקנה את הידע והכלים בהכשרה יסודית, מקיפה ומעמיקה למי שמעוניין להשתלב בתחום – להגן על רשתות ארגוניות מפני פריצות והדלפות.
הקורס מתאים לבעלי נטייה טכנולוגית או עניין בתחום ללא דרישה של ניסיון או רקע קודם.
כדי להתקבל יש לעבור ראיון אישי ובחינת התאמה הבודקת יכולת חשיבה לוגית, פתרון בעיות ושליטה באנגלית. במסגרת הקורס נרכשות מיומנויות כמו התמצאות ויכולת ניהול בסביבות
domain של Microsoft, הכרות עם פרוטוקולים, ארכיטקטורת מערכות מידע, מנגנוני תקשורת, כלים טכניקות לתקיפה, זיהוי וניטור אירועי תקיפה וביסוס ותחזוקה של מערכות הגנה.
בסיום הקורס ניתן להשתלב בתפקידי הגנת סייבר כולל ביצוע פעולות הקמה, תפעול ותחזוקה של מערכות אבטחת מידע ותשתיות.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...