page up
envelopeלהשארת פרטים

לא מחכים - משנים

אנשים רבים כמוכם חוששים לבצע הסבה מקצועית. יציאה מ"אזור הנוחות" לעבר הלא נודע אינה פשוטה. הפחד מזה שלא תמצאו ג'וב חדש או שתרדו בתנאים ולא חבל על המוניטין והניסיון שצברתם לאורך השנים? אבל עבודה היא כבר מזמן לא לכל החיים.
על פי נתונים האדם הממוצע בעידן המודרני משנה משרות בין 10-15 פעמים במהלך הקריירה.
אז אתם יכולים להרגיש בנוח - אתם חלק מדור שקופץ בין הזדמנויות ויכול לבחור בכל רגע נתון את ההזדמנות התעסוקתית הבאה.

השתכנעתם? לפניכם 5 טיפים בדרך להסבה מקצועית מוצלחת.

הכוונה היא שם המשחק

אתם עורכי דין מצוינים, אבל מי אמר שאתם לא יכולים להיות גם אנשי פיתוח מעולים או שיש בכם צד שיכול לשווק באינטרנט בדרך אפקטיבית במיוחד?
כל אדם הוא עולם ומלואו עם שלל כישורים וסט רחב של יכולות. ניתן לפנות להכוונה מקצועית אצל המומחים בתחום כדי ליהנות מתמיכה בתחילת הדרך. מבחנים שיעזרו לכם לגלות מה מתאים לכם או ייעוץ אישי, למשל, אצל פסיכולוג תעסוקתי. ניתן גם לקרוא פרופילים של מקצועות מבוקשים ולדבר עם אנשים בתחום על מנת להבין אם המקצוע מתאים גם לכם.

בדקו את האלטרנטיבות

אם נתנו לכם מספר אופציות או הגעתם למסקנה שיש מספר תחומי עיסוק שמעניינים אתכם, נסו לבחור את הנכון ביותר. כיצד? חפשו בטבלאות שכר ובדקו כמה מרוויחים בתחום, מהם התנאים הנפוצים (שעות עבודה, אופי הפעילות, אפשרויות קידום), היכן ניתן לעבוד (חברות וסטארטאפים אפשריים). כדאי ללכת על מקצועות חמים בזירה התעסוקתית כדי להגביר את הסיכויים להשמה.

לפני הכל – לומדים

אפילו אם אתם אוטודידקטים ויש מישהו שמוכן להעניק לכם ליווי מקצועי, חשוב ללמוד את המקצוע ולעשות הסבה מקצועית באופן מאורגן ומסוגר. המסגרת הלימודית תקנה לכם סדר. תוכלו להכיר אנשים חדשים, לרענן את השגרה, לקבל גם את התיאוריה וגם את הרקע המעשי וכמובן – תעודה שמעלה את ערככם באופן מידי בשוק העבודה. בחרו מוסד מוביל ומוכר בתעשייה לנחיתה רכה ולנקודת זינוק טובה יותר.

אל תקפצו ישר למים

נכון יש אנשים שברגע שהם מחליטים על שינוי הם הולכים אתו עד הסוף. אבל רוב האנשים צריכים להתרגל למגע של המים לפני שהם קופצים פנימה. נסו ללמוד תוך כדי העבודה הנוכחית. עם הזמן, תצברו ידע ותבחנו כמה באמת מעניין אתכם המקצוע הזה לא רק כתחום לימוד, אלא כתחום עיסוק. לאחר מכן, ניתן להתחיל בקטן – לספק שירות של קידום אתרים למכרים, להתחיל בעיצוב גרפי בעבודה עצמה (שם שמחו לשמוע שיש לכם כישורים חבויים נוספים), לעבוד בלילות בפיתוח אפליקציות או בסופי שבוע.
יש לקוחות? התחום החדש מעניין אתכם יותר מהנוכחי? חפשו עבודה או צאו לעצמאות. יש לכם כבר בסיס לקוחות או פידבקים חיוביים, קבלתם חיזוקים לזה שהגיע הזמן לעבור הלאה.

היו מוכנים לשינוי

השאירו את העבר מאחור. זכרו שתמיד תוכלו לעבוד במה שעסקתם גם אם תצטרכו לעשות את זה במקום עבודה אחר. התרכזו בהווה ובמה שצופן עבורכם העתיד. החליטו מה חשוב לכם במקום העבודה החדש – גמישות, עניין, תנאים. התנסו בראיונות עבודה, השקיעו בנטוורקינג ואל תתפשרו עשיתם שינוי מחשבתי ומקצועי, אבל מגיע לכם הטוב ביותר.


הסבה מקצועית לא מורכבת ומאתגרת כפי שזה נראה. ברגע שמעיזים, מגלים עולם חדש.

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
עיצוב גרפי יישומי בשילוב Web design וחווית משתמש

545 שעות אקדמאיות

ג'ון ברייס הדרכה מציגה קורס חדשני ללימודי לעיצוב גרפי, גרפיקה ממוחשבת ותקשורת חזותית, בתוספת עיצוב לאינטרנט ולמובייל. בנוסף, הקורס שם דגש על לימודי עי...
ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

סניף מועדף

אני מסכים/ה שג'ון ברייס הדרכה תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של ג'ון ברייס הדרכה וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 700019285 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל infomail@johnbryce.co.il או לטלפון: 03-7100777.