רשת G5 כל מה שחשוב לדעת

תוכן עניינים

אם הייתם מחוברים בתקופה האחרונה לחדשות ולשיח ברשתות החברתיות בוודאי שמעתם את הדיונים האקטיביים על רשת G5. רשת הדור החמישי או התו הטכנולוגי מהדור החמישי לתקשורת הסלולרית, שעתידה לשנות את כל מה שהכרנו על מהירות גלישה ורוחב פס.

החיים עם הדור החמישי – תשכחו מכל מה שהכרתם

אין ספק שכל דור חידש בפיתוחים משלו והיווה בתקופתו בשורה מרעננת, אך הדור החמישי מביא עמו שתי בשורות חשובות שעתידות להשפיע באופן משמעותי: הראשונה היא קצב העברת נתונים מהיר יותר שיכול להגיע עד פי 10 מהדור הקודם, והבשורה השנייה היא קיצור השהות או הזמן שלוקח לשלוח הודעה לרשת ולקבל תגובה בחזרה.
זהו אלמנט קריטי לאפליקציות והתקנים שצריכים להגיב ל”עולם האמיתי” כמו למשל, מציאות מדומה או טכנולוגיות של תקשורת למניעת תאונות ברכבים אוטונומיים. גם בכל הנוגע לבית חכם, G5 היא שחקנית מרכזית בשיפור השליטה והתקשורת בין המכשירים השונים. הרשת עתידה לספק זמן אחזור נמוך במיוחד, זמינות מוגברת ולייצר חוויית משתמש משופרת בביצועים גבוהים ובאמינות מרשימה.
בשונה מהדור הרביעי, הדור החמישי מכיל בבסיס 2 שיטות שידור שונות שמשתמשות בתחום תדרים שונים של רדיו. השיטה שנפרסה במקומות שונים בעולם, כולל בארץ, משתמשת בתדרים בדומה לדור הרביעי ודרכה כרגע לא ניתן להגיע לפוטנציאל המלא. בטכנולוגיית הרדיו השנייה בה עדיין לא משתמשים בארץ מדובר בטכנולוגיה המשתמשת בפעם בראשונה ברשתות סלולריות בגלים מילימטריים שמאפשרים באופן תיאורטי קצבים גבוהים בהרבה מאשר בעבר (בגלל שרוחב הפס קשור לתדר השידור). אבל החיסרון הוא שגלים מילימטריים נבלעים בקלות על ידי מכשולים, ולכן תידרש התקנה של תחנות בסיס קטנות כל כמה מאות מטרים במקום שבו יידרש שימוש בתדרים האלה.

איך ישפיע הדור החמישי על הלימודים המקוונים?

רשת G5 עתידה להשפיע על כל אחד ואחת וחוזים לה השפעה חיובית על הכלכלה. היא תשפר את חוויית השימוש בטלפונים הניידים, שליטה על תשתיות קריטיות ואת האינטרנט של הדברים, וכן היא עשויה לשפר מאוד את חוויית הלימודים מרחוק שהפכה ללמידה העיקרית בתקופת הקורונה.
זאת הודות להעברת נתונים מהירה בזמן אמת במיוחד בשיחות וידאו ולימודים מקוונים, אך גם עם החזרה לקמפוסים יפיקו הסגל והסטודנטים יתרון משימוש ברשת בשל העלייה המתמדת במספר המכשירים המחוברים במרכזי הלימוד.
לאור העלייה בשימוש וצריכת תכנים מבוססי וידאו יש צורך במהירות גבוהה יותר על מנת שכל הלומדים יוכלו ליהנות בצורה אחידה יותר מהתכנים המתקדמים, בעוד כרגע יש מי שאצלם הכל עובד פיקס ואחרים מתמודדים עם קשיי התחברות.
מהירות הרשת אף עתידה לייעל הורדת סרטונים וחומרים לימודיים במהירות גבוהה כך שהמרצים יוכלו גם בזמן אמת לשלוח קבצים והלומדים יוכלו להורידם באופן מידי ולא להמתין זמן רב עד ירידת הקובץ והצפייה בתכנים. כיום רבים גם מתחברים ללימודים מהטלפונים הניידים שלהם ומחזיקים טלפונים שיתמכו ברשת זו וכך יוכלו ליהנות מלמידה איכותית גם דרך מכשיר הטלפון הנייד.

תפקידם של מגני סייבר בדור החדש

רשת G5 עתידה גם להעלות את השימוש במציאות רבודה ו-VR בתהליכי הלמידה ולייעל סימולציות במיוחד במסגרת קורס סייבר ולומדים רבים יוכלו למצות את הפוטנציאל של חוויית למידה מתקדמת יותר. כמובן שכמו בכל רשת מכל דור ישנם סיכונים של אבטחת מידע וכאן נכנסים לתמונה מקצועני הייטק בוגרי קורסי אבטחת מידע שידעו כיצד להתמודד עם האיומים שיש מי שסבורים שיהיו מורכבים יותר לפיצוח ומכאן הביקוש הרב למגני סייבר שיוכלו להגן במתקפות מתקדמות על התקנים אשר יתמכו ברשתות של הדור החמישי. קורס סייבר מכשיר מגני סייבר גם להתמודדות עם איומים ומתקפות סביב G5.

תיאוריות הקונספירציה נכונות?

סביב רשת G5 התפתחו תיאוריות קונספירציה רבות במיוחד כי הרשת דורשת פריסה רחבה של אנטנות ומשדרים. בין התיאוריות עלו סברות שהתקן העולמי החדש לרשתות יכול לייצר קרינה שעלולה לפגוע ב-DNA, להוביל לסרטן, לגרום לנזק חמצוני שיכול להוביל להזדקנות מוקדמת, לשבש חילוף חומרים בתאים ושהוא אפילו המקור לקורונה, אך הטכנולוגיה משתמשת בגלים כמו בדור הרביעי וגם בשיטת גלים מילימטריים לא מדובר בקרינה בעוצמה גבוהה יותר או בקרינה מייננת. לכן אין סיבה להאמין שהדור החמישי טומן בחובו סיכון גבוה יותר לתחלואה.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...