כיצד השתנה תחום העיצוב הגרפי בשנים האחרונות?

תוכן עניינים

מעצב גרפי בעידן הדיגיטלי

תעשיית השיווק הדיגיטלי מבוססת על ויזואליות והוכחה לכך היא בפופולאריות הרבה של פלטפורמות ויזואליות כמו פייסבוק , יוטיובואינסטגרם, אתרים מבוססי תמונות, אינפוגרפיקה להדמיית נתונים כתחליף לטקסטים ארוכים, ריבוי אפליקציות, מצגות מונפשות, סרטונים וכדומה.

מרבית מודעות הדרושים היום מתמקדות במעצב דיגיטל, כלומר מעצב גרפי שיש לו את המיומנויות הנדרשות לעיצוב דיגיטלי מעיצוב ל-WEB ועד התאמת הגרפיקה למשתמש בסביבות דיגיטליות. המשכורות, אגב, עלו בהתאם. מעצב גרפי עם זיקה לדיגיטל יכול להרוויח יותר ממעצב שמתמחה רק בפרינט בעל ניסיון דומה.
כלומר, על מנת להישאר רלבנטיים בעולם הדיגיטלי הדינאמי והתקשורת החזותית התזזיתית יש צורך להרחיב את סל השירותים לפי הדרישות כולל עיצוב אתרים, אפיון חוויית משתמש, עיצוב באנרים ואפליקציות. מומלץ למעצבים גרפיים המעוניינים להגביר את הסיכוי למציאת עבודה לשלב בין הכישורים היצירתיים למיומנות הטכנולוגיות על מנת לאייש משרות של מעצבים גרפיים בין אם במשרדי פרסום, חברות אינטרנט ומדיה, חברות לפיתוח משחקים וכדומה וגם כעצמאים שמעוניינים לקדם את הסטודיו בבעלותם ולהרחיב את מעגל הלקוחות.
מעצב דיגיטל אחראי כיום על יצירת עיצוב אסתטי, אפקטיבי ועל האסטרטגיה היצירתית לחברות וארגונים, מותגים, אתרי אינטרנט ומוצרים דיגיטליים, מסרים ויזואליים במדיה החברתית ועוד.

 

כשעיצוב וטכנולוגיה נפגשים

אז מהן הדרישות העכשוויות ממעצבים גראפיים בדיגיטל? ראשית, ידע וניסיון בכל תוכנות העיצוב כמו Illustrator, Photoshop, InDesign ברמה הגבוהה ביותר. חוויית המשתמש היא חלק בלתי נפרד מהדרישות במיוחד למעצבים שרוצים להתמקד באפיון אתרי אינטרנט ופורטלים וגם אפליקציות. בתחום ה-UI.UX חשוב להכיר את עיצוב הניווט ותצוגת המשתמש לרבות שימוש בצבעים נעימים. מעצב גרפי נדרש היום להתאים את הפרויקטים כך שהם יתאימו למגוון פלטפורמות דיגיטליות כולל מכשירי טאבלט וטלפונים ניידים. אפילו מעצבים גרפיים ותיקים ומנוסים וברים היום קורס עיצוב גרפי התואם לדרישות השוק העכשוויות כדי להישאר רלבנטיים בעידן הדיגיטלי.
מה לומדים במהלך קורס עיצוב גרפי בהתאמה לעולם הדיגיטלי? הבסיס הטכני הוא קריטי במיוחד למעצבים שרוצים גם לעצב דפי אינטרנט ואתרים. כך למשל, הקורס מקנה הכרות מעמיקה עם שפת HTML , כתיבת סקריפטים, Bootstrap קוד פתוח ליצירת אתרי אינטרנט, ידע שימוש בבניית ועיצוב אתרי WordPress וגם מידע על נושא הנגישות של אתרים על פי התקן הנדרש כיום.

תחום העיצוב הגרפי הוא לא מה שהיה פעם. היום מעצב גרפי הוא גם מעצב דיגיטלי שמכיר את הממשקים השונים ומציע קריאטיב “מחוץ לקופסא” המותאם לעידן הדיגיטל.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...