יד ביד – עיצוב גרפי ובניית אתרים

תוכן עניינים

למה לבחור שאפשר לעצב ולתכנת?

מדוע הפך המעצב הגרפי לבונה האתרים או בונה האתר נדרש לידע בעיצוב? האבולוציה היתה כזאת שלא תמיד זרמה תקשורת אפקטיבית בין מעצב האתרים לבונה האתרים וחילוקי הדעות או הפער בידע המקצועי בין השניים יצרו קונפליקטים שפגעו בתוצאה הסופית של האתר.
כדי שהפרויקט יהיה שלם מכל ההיבטים, היה זה עניין של זמן עד שעלתה החשיבות לאחד בין שני המקצועות למקצוע אחד או להרחיב את גבולות ההבנה של מעצב גרפי בבניית אתרים, כדי שיידע כיצד לתדרך את המתכנת לתכנן ולבנות את האתר לפי החזון העיצובי.
זרז נוסף שהוביל לגישה הרווחת היום בשוק הוא שמעצב גרפי נדרש לידע בתכנות ולהפך. זה בא כתוצאה כיוון שפעמים רבות קורה שמתכנת בונה אתר אבל מבחינה עיצובית הוא פחות אסטתי,  לכן הלקוח פנה למעצב הגרפי “לשפר” את נראות האתר והוא צריך לבצע תיקונים דרמטיים באתר. אלה עלו לו לעיתים יותר מהעלות המקורית שהושקעה בבניית האתר.
מעצב גרפי בעל הבנה בתכנות יודע מראש כיצד להימנע מטעויות פיתוח ולפתח אתר או אפליקציה שיפעלו מצוין ויראו מצוין. כלומר – הלקוח נהנה משני העולמות ושני הכובעים המקצועיים בפרסונה אחת.

כל הזדמנויות הקריירה בהישג ידך

מעצב גרפי שיודע גם תכנות ידע גם לתכנן את היררכיית המידע, ליצור פריסה מאוזנת תוך שימוש בצבעים ופרופורציה, ניגודיות מול אחדות ועוד, על ידי כך לפתח ולבנות אתר שיתפקד היטב מבלי לשבור את הקו העיצובי והסגנון של המותג. כאשר משלבים בין שני התחומים לומדים כיצד לשלב נתונים, לבחור שפות, להתייחס לצד שרת וצד לקוח. כמובן שידע רחב בתכנות מאפשר למעצב הגרפי לקחת יותר עבודות ופרויקטים ולחסוך כסף ללקוח. ניתן להשתלב בהמשך במשרדי פרסום ומדיה, חברות הייטק, משרדים ממשלתיים, חברות הפקה, חברות אנימציה ועוד ולעבוד הן כשכירים והן כעצמאים.

מה מעצב גרפי שהוא גם מעצב אתרים צריך לדעת?

הדרישות התעסוקתיות של משרות עיצוב גרפי ממחישות את החיבור הבלתי נפרד בין שני העיסוקים. מעצבי אתרים או אפליקציות שמכירים את המערכות השונות בין אם זו מערכת WIX או WORDPRESS וידעו כיצד לעצב עיצוב custom made אידיאלי לכל פלטפורמה. מה עושה למעשה מעצב אתרים או מפתח אפליקציות שיש לו את הידע הדרוש לעיצוב טכני? ראשית, הוא בוחר את הפלטפורמה עליה ייבנה האתר, כזו שלדעתו תעבוד הכי טוב הן מבחינת SEO והן מבחינת העיצוב וחוויית המשתמש על פי צרכי הלקוח והתקציב. שנית, הוא קובע את הדרישות הטכניות ואת העיצוב של כל דף אינטרנט. מעצב זה ידע גם לקודד אתרי אינטרנט כולל שילוב של גרפיקה וקטעי וידאו. על מנת לאייש תפקיד זה על המעצב הגרפי לדעת כיצד הנחיות העיצוב משתלבות עם ההתקנים הטכניים לרבות זרימת תהליכים, מפת אתר, מיומנות ב- HTML, CSS ו- JavaScript. רוב המעסיקים או הלקוחות יחפשו גם ידע מעולה של תוכנות כגון Photoshop Illustrator, inSesign וכו’ וכן ידע במערכות הפעלה, אחסון, סביבות שרתים ווירטואליזציה תלוי בסוג הפרויקט. בכל מקרה, ידע שימושי הוא ידע שכולל עיצוב אתרים בקוד פתוח, שימוש בפלטפורמות אונליין ליצירת HTML, עקרונות חוויית משתמש. הידע הופך לשימושי במיוחד כשמדובר בבניית ועיצוב אתרי אי קומרס, אתרי מסחר, בהם יש חשיבות רבה לתהליך שעובר המשתמש במסע בתוך האתר ואיך העיצוב תומך בקידום המכירות.

הכנה מעשית לקריירה מצליחה

על מנת להיפתח לכיוונים מקצועיים מגוונים ולשלב ידע בעיצוב גרפי וידע בתכנות ופיתוח אתרים, מומלץ לבחור מראש לימודי עיצוב גרפי ששמים דגש על העולם הדיגיטלי ואפליקציות. תכנית הלימודים העדכנית כוללת לרוב התמקצעות בכלים לעיצוב טקסט וסמלים מסחריים, עיבוד תמונה, איור ממוחשב, עיצוב ניירת משרדית, שילוט, פרסום ואריזה, עטיפות ופוסטרים וכן לימוד של תוכנות וכלים חשובים להצלחה הן מזווית הפיתוח והן מזווית העיצוב כמו למשל, WordPress, Bootstrap, InDesign, Photoshop, Illustrator, UI/UX ועוד. היות ובזירת האפליקציות הפך המעצב הגרפי לשחקן מפתח, חשוב לבחור לימודים שכוללים עיצוב לחוויית משתמש בסמארטפון. מומלץ לבחור מוסד לימודים בעל מוניטין מוכר ומוביל בתחומו המציע לימודים מעשיים, כך שניתן לתרגל במעבדות מדיה את החומר הנלמד וכן לבנות תוך כדי הלימודים תיק עבודות מרשים שניתן יהיה להציג בסיום הלימודים למעסיקים או לקוחות פוטנציאליים.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...