כך תמצאו משרות הייטק שוות במיוחד

תוכן עניינים

זוכרים את החבר שלכם מבית הספר היסודי שלא שמרתם אתו על קשר במהלך השנים והיום הוא בכיר בהייטק ומחפש עובדים? זה הזמן לשאול מה שלומו, להזכיר לו את כל הפעמים שנתתם לו לנצח במגרש הכדורסל ולבדוק איך הוא יכול לקדם את קורות החיים שלכם אצל המגייסת.
מי יודע – אולי יקראו לכם לראיון עבודה והוא יספר לממונים שאתם אנשים טובים, מסורים עם מוטיבציה בשמיים.
אבל גם אם אין לכם חבר כזה, אל דאגה. זירת ההייטק רוחשת פעילות בלי הפסקה עם מקצועות חדשניים המתעדכנים על פי הטכנולוגיה המתקדמת ורעב לכוח אדם שיוכל לאייש משרות בתעשייה. יש להייטק הרבה מה להציע לכם – עבודה מאתגרת ודינאמית, הזדמנויות להתפתח ולהקדם, תגמול נאה והטבות מפנקות.
אם בעבר רבים הרגישו שהייטק זה לא בשבילם, כי להייטק הייתה תדמית של לימודי השכלה גבוהה ארוכים ומפרכים ורף כניסה גבוה שרק המצוינים והטובים ביותר מצליחים לעמוד בו, היום כבר ברור לכולם שלהייטק יש הרבה מאוד פנים ווריאציות.
מבחר תפקידים בהייטק אינם טכנולוגיים נטו אלא משלבים עולמות תוכן שונים כמו ניהול פרויקטים, ניהול מוצר, שיווק ואפילו עיצוב. בשל הביקוש הגבוה וגמישות התפקיד גם דרישות הקבלה השתנו והיום תעשיית ההייטק פתוחה למסיימי הכשרות מקצועיות, שיכולים להביא ידע עדכני מותאם לדרישות ולבצע את העבודה בפועל.
כלומר, אם חשבתם שאתם לא מתאימים, חשבו שוב ובדקו מהם המקצועות הרלבנטיים ואיפה הם יכולים לפגוש אתכם בקריירה ואיך תוכלו להיכנס במסלול המהיר לתעשייה – הסבה מקצועית, לימודי תעודה, השלמה שעושה הבדל.
איך תוכלו למצוא משרות הייטק ללא ניסיון ולהתקדם בזירה? לפניכם טיפים חשובים למציאת עבודה:

הכשרה מקצועית באוריינטציה עדכנית יישומית

תמיד יש סיפורים על מי שעבד בדלפק הקבלה והיום הוא מנהל מחלקה ונכון שטוב לחפש עבודה במקום בו אתם רוצים לצמוח, אבל רוב המקומות בהייטק לא יסתכלו עליכם כבעלי פוטנציאל בלי הוכחה. יחד עם זאת, חובת ההוכחה כבר לא קשורה לניסיון קודם או רקע בתחום, שירות צבאי רלבנטי או תואר אלא לפרקטיקה.
כל שצריך זה להגיע מצוידים בתעודה ממוסד לימודים מוכר גם של קורס מקצועי קצר וממוקד שהעניק לכם את הכלים לבצע את העבודה בפועל.

התחילו בקטן – התקדמו בגדול

בהייטק רוצים לראות אתכם עובדים ומוכנים ללמוד, רעבים להצליח, כך שמלבד התעודה הנחוצה לכם בין אם במקצועות הסייבר, תמיכה טכנית, ניהול רשתות, קידום אתרים וכדומה, כדאי לשנות את הגישה והתפיסה.
זכרו – מדובר בעולם שמתפתח בלי מעצורים ולכן אתם צריכים להגיע אליו כשאתם יודעים שגם אם הגעתם לעשות
X יתכן שתגיעו לעשות Y ולקבל בשמחה את האופציות שלכם ללמוד ולהתפתח לכיוונים שונים.
חפשו היכן ומה ניתן ללמוד בלי ניסיון בהייטק ואילו משרות בהייטק פתוחות למועמדים שלמדו את מה שצריך אבל טרם עבדו בתחום. היו סבלניים, היכנסו לאתרי הדרושים המובילים והגישו מועמדויות תוך שיפצור קורות החיים על מנת שיציגו את היתרונות שיש לכם להציע המפצים על היעדר ניסיון.

עבדו על רשת הקשרים שלכם

מיתוג מקצועי הוא חלק בלתי נפרד מההצלחה והמגייסים מחפשים מועמדים בכל הרשתות בין אם שלחתם קורות חיים או טרם בצעתם צעד אקטיבי.
תנו לעצמכם הזדמנות להתבלט דרך יצירת קשרים אסטרטגיים והעלאת פרופיל מרשים ברשתות ובעיקר בלינקדאין – הרשת העסקית הגדולה בעולם.
שימו לב למלא את כל הפרטים ולהשקיע בעיקר בהצגת הכישורים, האודות והכותרת המקצועית שלכם תוך שימוש ביטויי מפתח בשפה האנגלית כך שאם כתבתם
java developer באודות ובטייטל יש סיכוי גבוה יותר שאם מגייס יחפש מועמדים לתפקיד הנ”ל – הוא יגיע אליכם.
במקביל הרחיבו את המעגלים שלכם, הוסיפו אנשי מפתח בחברות הייטק ובעיקר מגייסים, כדי שיכירו אתכם והעלו פוסטים שמצביעים על הידע והעניין שאתם מגלים בתחום.
דאגו להעשיר את הפרופיל בהמלצות וחוות דעת חיוביות גם של מרצים שלימדו אתכם, ששמם מוכר בתעשייה.
עקבו אחר משרות שמתפרסמות בלינקדאין ושלחו קורות חיים כולל הודעות אישיות למקושרים שיכולים להמליץ עליכם או להעביר הלאה את ההפניה.

להתאמן בדרך למציאת עבודה בהייטק

מומלץ גם לבצע נטוורקינג אקטיבי – להגיע לכנסים למועמדים להייטק, לימים פתוחים שעורכות חברות מגייסות, להשתתף בסדנאות למציאת עבודה כולל סימולציות של ראיונות עבודה טלפוניים, בזום ופרונטאליים.
כדאי למצוא אנשים מהייטק שיוכלו לסייע לכם להבין טוב יותר את מאחורי הקלעים של התעשייה והצרכים, איך נראה יום עבודה, מה חשוב לדעת בפועל ומה להדגיש בקורות חיים ובראיונות, כדי שתגיעו הכי מוכנים שאפשר לרגע האמת.
מקסמו את הלימודים המקצועיים שלכם להכנת תיק עבודות מנצח, לצבירת ניסיון מעשי, כמקפצה להכשרות מתקדמות או כידע שיכול לעזור לכם לעבור מבחנים להכשרות נוספות ולהסמכות בינלאומיות.
והכי חשוב – אל תרימו ידיים, זכרו שיש תהליכי מיון ארוכים, שלעיתים לא יקבלו אתכם למשרה מסוימת, אבל יתכן מאוד שבמקום אחר יתייחסו אליכם כאל כוכבים.
המשיכו לשכלל את הכישורים, להרחיב את הידע והמיומנויות ולתחזק את הקשרים למען עתיד מקצועי מבטיח בתעשייה.

מגוון משרות שוות במיוחד בעמוד הדרושים שלנו>>

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...