הקורס שמהווה תעודת כניסה לתפקיד המנמ”ר

תוכן עניינים

ערן כהן, יועץ לעסקים, מרצה ותיק בתחומי פיננסים/יזמות-עסקית/דירקטורים, הופיע בפני משתתפי קורס המנמ”רים של ג’ון ברייס מכללת הי-טק ואנשים ומחשבים ופרס בפניהם את המשמעויות להפקת ערך עסקי מניהול נכון של תקציבי IT.

ניהול תקציב IT נכון: המפתח להפקת ערך עסקי

לדברי ערן “התקציב ככלל מהווה תכנית פעילות לתקופה מוגדרת, המבוטאת במונחים כספיים. הוא מחייב תכנון מוקדם ותיאום בין היחידות בארגון, והינו ענף של החשבונאות המינהלית.
אין חובה להפעילו בסקטור העסקי (בסקטור הציבורי חובה על פי חוק), אך יתרונו ביישום תפקידי כל מנהל- תכנון מראש, תיאום בין יחידות, שליטה על הביצוע, בקרה ופיקוח”.

ערן הדגיש כי “במיוחד חשוב נושא התקציב בניהול יחידת מערכות מידע, שבה באופן טבעי ההשקעות נכבדות, לא תמיד רואים תוך זמן קצר החזר השקעה, השינויים הטכנולוגיים מהירים, הוצאות תחזוקה ואבטחה לעיתים מרקיעות שחקים…”.

ערן הסביר “בענייננו מקובלים ביחידות IT שני סוגי תקציבים: תקציב הוצאות (כ”א, תחזוקה, שוטפות…) תקופתי, תקציב השקעות (תשתיות, פרויקטים, תקשורת) היכול להיות רב-שנתי, עם אבני-דרך”.

ערן מתאר את הוויכוח הקיים תמיד ” בין מנהלי “מרכזי-רווח” או יחידות מניבות הכנסה לבין “מרכזי-עלות” ה”בולעים” להם חלק נכבד מהתקציב. לכן- מנמ”ר חייב להכיר לעומק את מטרות הארגון, האסטרטגיה והדינאמיקה בסביבה העסקית, כך שכל הוצאה תימדד בפרמטרים של כדאיות כלכלית, אחרת יחטא לתפקידו.

כיצד לנהל תקציב IT בצורה אפקטיבית

כמו כל ישראלי טיפוסי-עמיתינו המנהלים רוצים שירותי מידע מתקדמים במינימום עלות…”.
ומסכם ערן:

מנמ”ר טוב – יושב בחדרו…אוסף דרישות המשתמשים, מציג בפניהם חלופות וסדרי עדיפויות, נוקב בתג מחיר לכל חלופה.
מנמ”ר מצוין – יוזם בדיקת הסביבה מחוץ לארגון, מאפייני התחרות, מתכנן ומתקצב מערכות ושירותים שייצרו לארגון יתרון תחרותי וערך מוסף בעזרת הכלים שלרשותו, בודק תמיד ROI של חלופות.
מנמ”ר אמיץ – מיישם בארגון (פעם ב-5 שנים?) Z.B.B. (=תקציב בסיס אפס), בנוסף לאמור לעיל”.

קורס המנמ”רים של ג’ון ברייס מכללת הי-טק ואנשים ומחשבים הינו הקורס המוביל והיוקרתי ביות בעולם מערכות המידע בישראל. בקורס עברו בשנים האחרונות מאות מבכירי תחום מערכות המידע ומנהלי מערכות המידע בשוק הישראלי והקורס זוכה להכרה על ידי גופים ציבוריים רבים ומהווה את תעודת הכניסה לתפקיד המנמ”ר בארגונים רבים. את הקורס מנחה מקצועית בנצי שפירא, אשר שימש במשך שנים רבות כמנמ”ר של ארגונים מובילים במשק כגון קוקה קולה, פלאפון וידיעות אחרונות.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...