בחן את עצמך – האם יש לך מה שדרוש להיות מנהל מערכות מידע?

כדי שתדעו אם אתם מתאימים לתחום של ניהול מערכות מידע, לפניכם מספר תכונות וכישורים בולטים בהגדרת התפקיד:

 

משיכה לעולם הטכנולוגיה

אחת מדרישות התפקיד הבסיסיות היא משיכה לעולם הטכנולוגי, כי אומנם העיסוק של מנמ"ר הוא מגוון להפליא ונוגע בשלל תחומים הן במישור האסטרטגי והן במישור העסקי והן במישור האנושי, אבל מעל הכל מדובר בתפקיד טכני מאתגר, כיוון שהטכנולוגיה לא מפסיקה להתפתח ויש להציג בפני הארגון כל הזמן תשתיות ויישומים טכנולוגיים חדשים התואמים למטרות העסקיות של החברה, בין אם מדובר ביישומי מובייל ואפליקציות, פלטפורמת שירות במדיה החברתית, אתרי סחר אלקטרוני, מערכות פנים ארגוניות בשילוב מערכות חוץ ארגוניות, כשמדובר באפיון המערכות, הטמעתן ותחזוקתן השוטפת.

 

חשיבה יצירתית, ראייה עסקית

מנמ"ר הוא תפקיד יצירתי הדורש הבנה ארגונית ותהליכית מעמיקה, כשכיום המנמ"ר נמצא בחוד החנית ליצירת מינוף עסקי לארגון. זו הסיבה שמנמ"ר צריך להכיר את הזירה העסקית בה פועל הארגון, המתחרים וכן את האסטרטגיה השיווקית והמכירתית של הארגון כדי להציע פתרונות טכנולוגיים שיתמכו באסטרטגיה העסקית ויתרמו לצמיחה כלכלית של הארגון. החשיבה היצירתית היא ההתאמה בין התשתית הטכנית לזו העסקית במציאת פתרונות חדשניים שיחסכו במשאבים, יקצצו בלוחות זמנים ויכניסו לחברה יותר כסף בפחות הוצאות.

 

יכולת ניהול

מנמ"ר הוא איש תקשורתי, כיוון שמדובר בתפקיד רוחבי הדורש התממשקות עם הרבה גורמים בתוך ומחוץ לארגון. יכולת ההנהגה, ההנעה והתפעול חשובה, במיוחד כשמנהלים צוות מערכות מידע או מחלקה שלמה במערכות מידע וכן משום שיש צורך לעבוד עם עובדים מתחומים שונים מספקים דרך קולגות ועד לקוחות הן מהתחום הפיננסי והן מתחום משאבי אנוש והן מהתחום העסקי ולעשות אינטגרציה בין הרצונות השונים של הגורמים השונים עד שיתקבל מוצר שישרת את כולם בדרך הטובה ביותר. מנמ"ר מתבקש פעמים רבות לנהל מו"מ, לנהל דיונים, ספקים, להבין בשיווק, בדו"חות פיננסיים וכדומה ולנהל לפעמים תחת לחץ, בתקציב נתון.

תודעת שירות גבוהה

היות והמנמ"ר עובד עם גורמים שונים וכן אף אחראי על מערכות רבות שמטרתן לספק שירות לעובדי או ללקוחות החברה, חשוב מאוד שתהיה לו תודעת שירות גבוהה, שהוא יהיה קשוב לצרכי הלקוחות והעובדים, ידע להציע הדרכה ברורה על שימוש במערכות השונות כך שיהיו יעילות ונגישות כפי שהן אמורות להיות גם עבור מי שאינו בעל רקע בניהול מערכות מידע.

קורס ניהול מערכות מידע של ג'ון ברייס הדרכה מכשיר מנמ"רים לעתיד בסינרגיה של כל הכישורים והמיומנויות שמנמ"ר צריך כדי להצליח בתחום תוך פיתוח הפוטנציאל האישי, הקניית כלים פרקטיים הן בציר הטכנולוגי והן בציר הניהולי והציר העסקי כך שהשילוב ביניהם מסייע למנמ"ר בעידן המודרני להצליח בעבודתו ולהוביל את הארגון קדימה להצלחה.

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...