איך לנהל את קשרי המנמ"ר וה-IT עם ההנהלה ויחידות החברה להבטחת הצלחה עסקית

תוכן עניינים

אלי פרנק, מבכירי ה- IT בארץ, בעבר סמנכ”ל טכנולוגיות מידע בבזק, כיום בעלים ומנכ”ל של חברת הבוטיק FrankIT לייעוץ בתחומי ניהול IT והחיבור לעסקים, הופיע בפני משתתפי קורס המנמ”רים של ג’ון ברייס הדרכה ואנשים ומחשבים , והסביר את חשיבות ניהול קשרי המנמ”ר וה- IT עם ההנהלה ויחידות החברה להבטחת הצלחה עסקית.

המסר המרכזי שהעביר אלי לחניכי הקורס שהדרך לממש את הקריאה שעל המנמ”ר להתחבר לעסקים, היא לא רק לראות בזה משימה, כי כך לימדו אותו, אלא לנקוט בפעולות שיהפכו אותו לאיש עסקים באמת. לא לעשות את זה טכנית, אלא שזה יזרום אצלו באופן טבעי, באופן החשיבה, בשיקולים, בדיבור, בהצגת נושאים.

אלי הציע שלוש פעולות שיעזרו בכך “לנצל את הזמן של הפקקים בבוקר בדרך לעבודה, ולהגיד לעצמך כל הזמן “אני איש עסקים, אני איש עסקים…”, לקרוא עיתון כלכלי כל יום ולהתעמק שם בכתבות ומאמרים, גם כאלה שלא נוגעים לעיסוק היומיומי; להתערות בשיחות סמול טוק עם שאר חברי ההנהלה בענייני משק וכלכלה. כך, המנמ”ר יתפתח כגורם עסקי ויתקבל ככזה ע”י שאר חברי ההנהלה “.

ועכשיו, הוסיף אלי “כשהמנמ”ר מגיע לרמה כזו של גורם עסקי לכל דבר, הוא צריך ויכול להתחבר יותר טוב למנכ”ל וכל חברי ההנהלה. ככזה, יכול להבין נכון את הצרכים העסקיים, למקד את ההיצע המוגבל (תמיד) במתן מענה לאותם צרכים הכי חשובים עסקית בביקוש ושיש להם כדאיות כלכלית”.

אלי ממליץ בנוסף “המנמ”ר צריך לנקוט בעוד מספר צעדים בוני אמון מול ההנהלה – ליזום התייעלות כל שנה, לפעול בשקיפות מלאה, לייצר Quick Wins, להציג חדשנות טכנולוגית שמיישמת חדשנות עסקית. צעדים אלו צריכים “לרכב” על הצעד בונה האמון הבסיסי של יציבות מלאה וזמינות שוטפת של התשתיות והמערכות”.

קורס המנמ”רים של ג’ון ברייס הדרכה אנשים ומחשבים, הינו הקורס המוביל והיוקרתי ביותר בעולם מערכות המידע בישראל. בקורס עברו בשנים האחרונות מאות מבכירי תחום מערכות המידע ומנהלי מערכות המידע בשוק הישראלי והקורס זוכה להכרה על ידי גופים ציבוריים רבים ומהווה את תעודת הכניסה לתפקיד המנמ”ר בארגונים רבים. את הקורס מנחה מקצועית בנצי שפירא, אשר שימש במשך שנים רבות כמנמ”ר של ארגונים מובילים במשק כגון קוקה קולה, פלאפון וידיעות אחרונות.

הקליקו כאן לפרטים אודות קורס מנמ”רים >>

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...