5 תפקידי מפתח שיכניסו אותך לעולם ההייטק

תוכן עניינים

המאמר הבא מציג חמישה תפקידים, אטרקטיביים בכל קנה מידה, המהווים קרש קפיצה לכל המעוניינים להצטרף לקהילת עובדי הייטק בישראל.

מפתח דוט נט / PHP

שני התפקידים הראשונים בסקירה הנוכחית, מפתח דוט נט (NET.) ומפתח PHP, מכניסים לתמונה את ה-מאפיין העיקרי של עולם ההייטק כיום, והוא האינטרנט. לכל תפקיד יש הגדרות עיקריות משלו: במקרה של תכנות  PHP / FullStack, עיקר התכנות הוא של יישומי אינטרנט, כאשר שדה המשחק הוא זה של צד השרת – כלומר, הפיתוח הפנימי של תוכן, דפים ועוד, כאשר הדפדפן הוא שמפענח אותם, בשלב מאוחר יותר. מפתח דוט נט נעזר בשכבת התוכנה של מייקרוסופט, המספקת כלים ושירותים המאפשרים ליצור אתרי WEB, תוכנות או מידע מכל סוג.
מקצועות אלה נחשבים למבוקשים במיוחד בעולם ההייטק כיום, כיאה למגוון העצום של אתרי אינטרנט ופתרונות ממוחשבים המוצע כיום. מקצועות אלה כוללים בצידם שכר נאה במיוחד, עם מגוון דרכים לפיתוח מקצועי.

פיתוח אפליקציות למובייל

לא צריך להיות מומחה להייטק כדי להכיר את הפופולאריות של הטלפונים החכמים, כמו גם את השימושים המגוונים של אינספור אפליקציות המותקנות בהם. מן העבר השני של המשוואה, לא מפתיע שכל אפליקציה שכזו היא הליך של תכנון ופיתוח מקיפים, המבוצעים על ידי אנשי מקצוע בתחום – אלו הם מפתחי המובייל. הפיתוח נעשה לרוב בהתאם לדרישות ספציפיות של חברות, כאשר נקודת המוצא כיום היא שכמעט כל חברה, באשר היא, חושבת בשלב זה או אחר על אפליקציה משלה.
בתנאים האלה, לא מפתיע מדוע מפתחי אפליקציות למובייל נדרשים כל עת, כאשר מעלה משמעותית במיוחד של התפקיד היא השכר: תלוש המשכורת של מפתחי אפליקציות מרשים בכל קנה מידה, אפילו ביחס לעולם ההייטק, כשאפשרויות הקידום מגוונות גם כן.

אבטחת מידע

עם כל היתרונות של עידן האינטרנט, צריך לזכור שהמרחב המקוון מהווה כר פורה לנסיונות פשיעה, גניבת מידע או מעשי זדון אחרים. כאשר מגוון האיומים רק גדל משנה שעברה, יחד עם היכולות של הפושעים הוירטואליים, נדרשים אנשי מקצוע מהשורה הראשונה – אלו הם, ניחשתם נכון, מומחי אבטחת המידע, אשר הביקוש להם נמצא במגמת עלייה כבר שנים.
עבודת אבטחת מידע היא עבודה מאתגרת, המצריכה כישורים דוגמת יצירתיות או לוגיקה, ולצד זה גם ידע טכני חסר גבולות בנושאים דוגמת תוכנה, חומרה, תקשורת, אינטרנט, מערכות מידע ועוד. זהו תפקיד בעל אחריות גבוהה, הנדרש בקרב מוסדות, חברות עסקיות ושלל גורמים אחרים.

מנהל רשת מחשוב

מנהל תשתיות מחשב הוא איש מקצוע שהמטרה שלו חיונית בכל קנה מידה: להבטיח כי תפעול טכנולוגיות המידע בארגון מסוים ייעשה ללא דופי, בהתייחס לפרמטרים דוגמת חומרה, תוכנה, תקשורת, שרתים או אפילו אבטחת מידע. מנהל התשתיות אחראי על תחזוקת המערכות האלה ומסייע בפתרון בעיות שונות הנוגעות אליהן באופן שוטף.
ניתן למצוא כיום שלל קורסים העוסקים בתחום, כמו קורס מנהל רשת כאשר ייתכן מאד כי תוכנית הלימודים בכל אחד מהם שונה. המקצוע מצריך יכולות טכניות והכרה בסיסית של המחשבים והאינטרנט, כאשר הוא בהחלט יכול לשמש גם שער כניסה לתחום כולו.

בודק תוכנה

בודקי תוכנה, כפי שניתן להסיק משמו, מבצע שורה ארוכה של בדיקות על מנת להבטיח שתוכנה מסוימת תהיה ללא רבב או פגם. הבודק עובד בצמוד לאנשי הפיתוח ועוקב אחר תפקודה של התוכנה לכל אורך הליך הפיתוח. כאשר מתגלות בעיות – ואף תוכנה רצינית לא פותחה ברגע אחד וללא תקלות – הבודק מוסר את התרשמותו, כאשר על אחריות צוות המפתחים לדאוג לתיקונם.
זהו מקצוע מספק מאד, אשר ניתן ללמוד אותו באמצעות קורס מקצועי בן מספר חודשים בלבד, כמו קורס QA עם התמחות ב- ISTQB. לכן, הוא אידיאלי במיוחד עבור אנשים המעוניינים להיכנס לתחום ההייטק.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...