איך לבחור מחשב נייד

תוכן עניינים

בשנים האחרונות רבים מחזיקים מחשב נייד בנוסף למחשב השולחני או אפילו משתמשים בלפ טופ כמחשב עיקרי.
קיימות סיבות רבות מדוע כדאי להצטייד במחשב נייד: הוא ניתן לנשיאה ממקום למקום, מאפשר לכם לעבוד בכל עת – מהספה או מבתי קפה, נמצא בהישג יד ומקנה גמישות רבה.
טווח הדגמים העדכני של מחשבים ניידים הוא רחב להפליא וניתן לבחור מההיצע המסחרר מחשב שתואם בדיוק לצרכים הייחודיים, בין אם מדובר במחשב לטובת עבודה, לימודים או משחקים.
החל מדגמים קומפקטיים ועד מחשבים חזקים שיכולים להריץ בקלות תוכנות עריכת וידאו, מסכי טאץ’ ומתקפלים.
מהם השיקולים שחשוב לקחת בחשבון כאשר ניגשים לרכישה של מחשב נייד? לפניכם סקירה של פרמטרים שיש לבדוק לפני שמבצעים הזמנה:

גודל המסך והרזולוציה

גודל המסך תלוי בגודל המחשב שאתם מחפשים וגם באופי השימוש. אם אתם מעדיפים מחשב קומפקטי יחסית ככל הנראה תעדיפו מסך בגודל 11.6 אינץ’ ואם אתם מעדיפים מסך גדול במיוחד לצרכי משחק או צפייה תוכלו לרכוש מחשב בעל מסך גדול של 17.3 אינץ’.
מבחינת איכות המסך, ההמלצה הרווחת היא לרזולוציה של לכל הפחות 1920 על 1080 P – FULL HD  ויש מי שירצו להשקיע גם במסך מסוג K4 בעיקר למשחקים או לצפייה בסרטים. התייחסו גם למשקל הנייד כאשר ניידים דקים וקלי משקל מכונים Ultrabooks.

באיזו מערכת תפעילו את המחשב?

יש 3 מערכות הפעלה מרכזיות במחשבים ניידים. הנפוצה ביותר היא מערכת ההפעלה של Windows המוכרת והפשוטה לשימוש, Mac OS הבלעדית למחשבים מבית אפל שנחשבת לאינטואיטיבית ואהובה על העובדים בתעשיית הגרפיקה והצילום ומערכת הפעלה מסוג  Chrome OS שאף היא פשוטה ללמידה ולרוב לא תצריך מחשבים חזקים, כי מרבית המשימות מתבצעות על ידי השרתים של גוגל.
מה יהיה הזיכרון
זיכרון גישה אקראית  ( – Random Access Memory RAM) אחסון נתונים לטווח הקצר למשימות עיבוד מידי, משפיע על הביצועים – בין אם מדובר בצפייה או גלישה באינטרנט ובעיקר על עבודה בריבוי משימות.
לרוב הסטנדרט יהיה 4  ג’יגה בייט ולמשדרגים – 8 ג’יגה בייט ואפילו 32 ג’יגה בייט במיוחד למי שמתכוון להתקין תוכנות כבדות יחסית על המחשב כמו תוכנות עריכה למיניהן.

צרכים גרפיים

המעבדים המודרניים כוללים גרפיקה מובנית שיעילה לשימוש יומיומי, אך כאשר מדובר במשימות גרפיות או משחקים, לרוב ההמלצה לרכוש כרטיס גרפי ייעודי  או יחידת עיבוד גרפית GPU להשגת ביצועים גרפיים מרשימים יותר במיוחד למי שמתעתד ללמוד קורסים של גרפיקה ממוחשבת או עיצוב אתרי אינטרנט.

איך תאחסנו?

שימו לב שיש אחסון בכונן קשיח (HDD) שמספק מקום לקבצים שנעים מ-500GB עד 3,000GB  וישנו אחסון מהיר יותר (- Solid State Drive (SSD למי שרוצה לשדרג לכונן מהיר יותר, שצורך פחות חשמל ופופולארי בדגמי הלפ טופים החדישים.

מקלדת מוארת

שימו לב שיש מחשבים ניידים בהם יש תאורה אחורית למקלדת שיכולה לסייע בהארה במיוחד כאשר משתמשים במחשב הנייד בתנאים חשוכים אך לרוב מקלדת מסוג זה מייקרת את עלות המחשב.

כמה זמן תוכלו בלי מקור חשמל?

חיי סוללה מהווים שיקול חשוב נוסף בבחירת לפ טופ, כאשר לרוב מדובר ב-3 שעות בממוצע אצל מחשבים סטנדרטיים ויותר מזה במחשבים יקרים יותר. בדקו גם את דירוג הסוללה ככל שהדירוג גבוה יותר כך הסוללה תחזיק מעמד זמן רב יותר.
בשורה התחתונה, בדקו לעומק את המפרט הטכני של המחשב, שימו לב לחוות דעת והמלצות בהתאם לסגנון ולצרכים כמו לפ טופ ללימודים, גיימינג או עבודה, כתחנת עבודה קבועה או לפגישות ופרזנטציות בלבד ואל תשכחו לרכוש מיצרן אמין וממקום שמעניק שירות לקוחות אדיב ומסור ובדקו גם את משך האחריות על המוצר.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...