חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
טיפים מהמומחה

תוכן עניינים

תהליך חיפוש העבודה השתנה משמעותית במרוצת השנים עם המעבר לדיגיטל וייסודה של הרשת המקצועית הגדולה בעולם – לינקדאין (LinkedIn) שהפכה את חיפוש העבודה לנגיש יותר ברמה המקומית וברמה הגלובלית.
לינקדאין היא זירה באמצעותה תוכלו למתג את עצמכם כמועמדים מבוקשים, ליצור קשרים אסטרטגיים עם האנשים הנכונים בתעשייה ולהיחשף להזדמנויות קריירה אטרקטיביות.
מכללת ג’ון ברייס מציעה לבוגרי הקורסים סדנת חיפוש עבודה בלינקדאין, שתקנה לכם את כל הכלים החשובים לבניית פרופיל מקצועי מרשים ועבודה אפקטיבית בפעילות ברשת לחיפוש עבודה ומיתוג מקצועי בכל שלבי הקריירה.

לדברי אייל דניאל, יועץ בכיר ללימודי הייטק בג’ון ברייס שמעביר סדנת לינקדאין לבוגרי הקורסים בג’ון ברייס,  לינקדאין מתעצמת בנוכחות ובחוזקות שלה מיום ליום והעתיד הוא בלינקדאין.
“כפי שאני רואה את זה, בשנים הבאות פרופיל בלינקדאין יחליף את קובץ קורות חיים המסורתי ובמקום לשלוח קורות חיים אנשים ישלחו מגייסים ישירות לפרופיל שלהם בלינקדאין. למעשה, כבר עכשיו מגייסים מחפשים מועמדים בלינקדאין ומתרשמים מהפרופיל שלהם וישנו גם בונה רזומה בתוך הלינקדאין עצמו עמו אפשר לייצר קורות חיים מרשימים יותר”.

פרופיל מקצועי בליקנדאין שמגייסים יאהבו

מיקסום היכולות שהרשת מציעה למחפשי עבודה בהייטק יכול לעשות הבדל משמעותי בקידום מקצועי. אבל אייל אומר שכדאי לבצע אופטימיזציה ולצורך כך – חשוב לדעת איך לחפש עבודה בכלים שמציעה המערכת למועמדים.
“יש לאפיין את הפרופיל בדרך כזו, שהוא יהיה מותאם למגייסים. פרופיל בלינקדאין כותבים באנגלית – עובדה שעשויה להרתיע לעיתים, אבל אפשר בהחלט להיעזר בכלי תרגום וישנם גם אנשי מקצוע שתמורת סכום סביר יכולים לשדרג את פרופיל הלינקדאין כך שהוא יהיה כתוב באנגלית מקצועית. בנוסף, עלינו לגרום לפרופיל להיות מותאם למנוע החיפוש של לינקדאין, למשל, באמצעות שיבוץ מילות מפתח וביטויי זנב ארוך לפי מה שלמדנו ובאיזה תחום ברצוננו להשתלב.
לדוגמא: אם למדנו full stack development נשבץ ביטויי מפתח שקשורים לתחום כמו JAVA, angular, script וכדומה כי החיפוש בלינקדאין הוא חיפוש בוליאני. כלומר, מגייסים שמחפשים מועמדים יכולים לציין בשורת החיפוש מספר כישורים או מאפיינים או תפקידים באמצעות שימוש במילות מפתח בשילוב NOT, AND, OR כך שריבוי מאפיינים וטכנולוגיות שרלבנטיים לתחום יכולים לסייע למועמד להעלות בתוצאת החיפוש”.
אייל ממליץ גם להשקיע בתמונת פרופיל איכותית ומספר שבסדנה מלמדים איזו תמונה יכולה להתאים וכן כיצד להבליט את נקודות החוזקה של כל מועמד בתיאור ההשכלה והניסיון התעסוקתי.
“אפשר לפצות על היעדר ניסיון תעסוקתי בהעלאת תיק עבודות או קישור לגיט האב של פרויקטים שיצר הסטודנט בקורס”.

ליזום פניות ולהית פעילים – הדרך להתבלט בלינקדאין

לפי אייל לא מספיק להעלות פרופיל מקצועי – חשוב מאוד להיות פעילים ברשת. לינקדאין היא רשת דינאמית וחלק בלתי נפרד מהמיתוג העצמי הוא לקחת חלק בשיח, להעלות פוסטים מקצועיים, להציף נושאים לדיון בקבוצות ולא לחשוש גם להעלות לבטים, כי מגייסים טכנולוגיים בוחנים את הפעילות ורואים שיש למועמד את התשוקה לדעת ולינקדאין היא גם קהילה תומכת ומפרגנת. למשל, אדיר קנדל שלמד בג’ון ברייס מנהל היום קהילה פעילה בתחום ה-FRONT END והוא דוגמא למישהו שהפנים את כללי המשחק והפך לאוטוריטה בתחום באמצעות הלינקדאין, הוא משתף בהרבה תכנים שיכולים מאוד לעזור גם לג’וניורים”.
לינקדאין אף מספקת כלים למחפשי עבודה לחפש עבודה בתוך המערכת עצמה תחת JOBS ולהיחשף למשרות בתחום הלימוד והעיסוק הרלבנטי. “לא צריך לחכות כדי לקבל פנייה ממגייסים ואפשר להיכנס ולבצע חיפושים ממוקדים כדי לראות אילו משרות מתפרסמות ולהכיר חברות ולהכיר כך האד האנטרים. ניתן לקבל גם התראות על משרות שעולות בתחום הרלבנטי ויש משרות שונות בקבוצות. לג’ון ברייס יש קבוצת לינקדאין סגורה אליה יכולים להצטרף הבוגרים ועולות בה הצעות עבודה לבוגרים”.

אייל מספר שבסדנה דנים גם בכללי ההתנהגות המקובלים בלינקדאין ובהתנהגות ברשת בכלל. “חשוב לשמור על תרבות דיבור נקייה ומקצועית, כי ברשת עשויות לעלות תוצאות חיפוש לא מחמיאות ומגייסים יכולים לקבל את הרושם המוטעה על מועמד, שבעבר כתב דברים בדרך שעלולה להרתיע. אנחנו מלמדים כיצד להימנע מסיטואציה כזאת ואיך גם להסיר תגובות או פוסטים אם הם עשויים לפגוע במוניטין המקצועי”.

פתיחת פרופיל לינקדאין אינה כרוכה בתשלום ומדובר ברשת הקשרים הגדולה בעולם, שכמו שאייל חוזה, אולי עוד תחליף את משלוח קורות החיים המסורתי.
כדי לפתוח יותר אופציות והזדמנויות קריירה – כדאי להצטרף אליה וללמוד כיצד לייעל את השימוש בה על מנת להגיע ליותר מגייסים וגם למתג את עצמכם כדי להיתפס מועמדים נחשקים יותר בתעשייה – עכשיו ובהמשך הקריירה!
בוגרי ג’ון ברייס נהנים מסדנת לינקדאין מיוחדת לחיפוש עבודה בזום שחושפת בפניהם את כל הסודות והכלים למציאת עבודה דרך הלינקדאין.

היכנסו לעמוד המשרות של ג’ון ברייס ומצאו את התפקיד הבא שלכם

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...