לינוקס – האחות החורגת של ווינדוס

תוכן עניינים

לינוקס היא מערכת די ותיקה, שהחלה את דרכה כבר בתחילת שנות התשעים של המאה ה-20, ועל אף שידה בכל (במובייל, במכוניות, במקררים ובמחשבי על מובילים), היא פחות מוכרת לקהל הצרכנים הרחב. מערכת הפעלה לינוקס כמו כל מערכת הפעלה, מתווכת בין התוכנה לחומרה, אבל במקרה שלה אין ספק שהיא מציעה מגוון חוזקות שהפכו אותה לפלטפורמה פופולארית גם אם לא מפורסמת כמו הקולגה ווינדוס. לפניכם סקירה קצרה של היתרונות הבולטים המזוהים עם השימוש בלינוקס.

קוד פתוח שעושה הבדל גדול

לינוקס מופצת ללא רישיון, כלומר בקוד פתוח וזה ללא ספק ההבדל המרכזי בינה ובין ווינדוז. כלומר, למשתמש יש את היכולת להפעיל את התוכנה לכל מטרה ולהבין כיצד היא עובדת, להפיץ עותקים של גרסאות ממנה והיא מאפשרת חופש שימוש וחופש בחירה. היא זמינה לשימוש והורדה חופשי באינטרנט ולא צריך לרכוש רישיון מיוחד על מנת להשתמש בה או רישיון נפרד לכל מחשב ולכן, ניתן ליישם אותה במהירות ובקלות יחסית על כל מכשיר.
בכל מה שנוגע ללינוקס – אתם לא לבד. יש קהילה רחבה של משתמשים ומפתחים בלינוקס שתורמים לקהילה מכל ההיבטים האפשריים: שיפור והפצה. כמו כן, ניתן ליהנות ממבחר עדכוני תוכנה בקצב מהיר כאשר ניתן לבצע עדכונים בפשטות ובמהירות יחסית.
בנוסף, כפי שנלמד במסגרת קורס LINUX, ניתן לבצע התאמה אישית למערכת ההפעלה, להוסיף ולהסיר כל תכונה בהתאם לצורך בשל היותה מערכת קוד פתוח, ואפילו להתקין טפטים וסמלים שונים. התמיכה מהקהילה תסייע לכם להתמודד עם בעיות ולבצע את השינויים המותאמים.

יציבות, ביטחון והגנה על פרטיות המשתמשים

בשנים האחרונות עם התגברות איומי הסייבר, הודגש יתרון האבטחה העצום שיש ללינוקס בשל כך שכל יישום או וירוס בהקשר של איומי סייבר, זקוק לאישור ממנהל בצורה של סיסמא ואם לא בוצע אישור, הוירוס לא יוכל לחדור לתוכנה ולינוקס גם לא דורשת שימוש בתוכנות אנטי וירוס.
כמובן שהיא לא מאובטחת לחלוטין ואינה נקייה לגמרי מאיומים, אבל היא נחשבת בתחום הזה לאמינה במיוחד. האמינות שלה באה לידי ביטוי גם ביציבות של מערכת ההפעלה: לעיתים רחוקות היא קופאת או מאיטה או דורשת אתחול.
הפרטיות בעידן של ביג דאטה אף היא משחקת תפקיד חשוב ומהבחינה הזאת, תוכלו להיות רגועים כי לינוקס אינה אוספת נתונים מהמשתמשים בעת ההפצות שלה ומגנה על פרטיות המשתמש.

מפגינה ביצועים וחביבת המתכנתים

מעבר לכך, צפו לביצועים גבוהים מכל הבחינות ומגוון פונקציות מתקדמות שהופכות אותה לכה שימושית מבחינות רבות. למשל, היא יכולה להתחבר למחשבים ישנים יותר ועם מעבדים מיושנים. היא תומכת בכל שפות התוכנה העיקריות כמו Python, C / C ++, Java, Perl, Ruby וכולי ומכאן גם נחשבת לבחירה אולטימטיבית למתכנתים שעובדים על מגוון פרויקטים והם גם נהנים מספריות רבות שפותחו באופן מקורי עבור לינוקס. המערכת גם תומכת ב-SSH פרוטוקול לתקשורת מחשבים, יתרון בולט נוסף עבור מתכנתים.

מהן ההפצות של לינוקס ומדוע כדאי ללמוד RED HAT?

לימודי לינוקס או קורס מערכות הפעלה יסייעו לכם בקידום פרויקטים שונים כאשר היום לינוקס מככבת בזירת ה-IT וחיונית עבור כל מי שמתעסק בתשתיות, פלטפורמות ענן, DEVOPS ועוד.
קיימות הפצות שונות של לינוקס לפי העדפה של המשתמש הנבדלות זו מזו בסוג ההתקנה, נוחות השימוש ותכונות שונות ביניהן ניתן לציין את Fedora, Ubuntu,  Mageia . בולטת במיוחד הפצת Red Hat השולטת באופן כמעט מוחלט בנתח שוק השרתים התעשייתי וזמינה ללקוחות מסחריים וגם בקרב ספקי שירותי ענן מובילים כגון AWS.  בעולם של ריבוי נתונים חשוב מאוד ללמוד לינוקס בקורס המכין לבחינות ההסמכה היוקרתיות במיוחד לעבודה בניהול תשתיות בסביבת RedHat העדכנית ביותר בתחום.

 

 

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...