page up
envelopeלהשארת פרטים

על עולם המובייל והאתגרים שהוא מציב לארגונים סיפר שי רוזן, מנהל תחום האסטרטגיה, הייעוץ והמובייל בחברת ריל קומרס למשתתפי קורס המנמ"רים של ג'ון ברייס מכללת הי-טק ואנשים ומחשבים.


לדברי שי "מהפיכת הסמארטפונים שינתה את האופן בו אנו צורכים מדיה ואינטרנט באופן דרמטי. על פי מחקרים שנעשו לאחרונה נראה כי הלקוחות מצפים היום לקבל את כל שירותי הארגון בכל המסכים באופן כמעט זהה כאשר הציפייה היא שניתן יהיה לעבור ממסך למסך ולהמשיך את האינטראקציה מול הארגון באופן חלק למרות המעבר בין מכשירים. כך למשל נמצא כי 65% מהלקוחות מתחילים חיפוש אחרי מוצר בסמארטפון וממשיכים לרכישה באתר האינטרנט במחשב או בטאבלט. ציפייה זו מעמידה בפני הארגונים אתגרים לא פשוטים – הצורך לתחזק מס' רב של אתרים המותאמים למכשירים שונים, הצורך בסנכרון בין האתרים, תמיכה במערכות הפעלה שונות וכן פיתוח בשפות שונות כשמדובר באפליקציות לסמארטפונים."


שי פירט את הדרכים והאסטרטגיות שבהן יכולים ארגונים לנקוט כדי לענות על הציפיות ההולכות וגוברות של הלקוחות. בין השאר נדונו נושאים כגון – כיצד לפתח אתר אינטרנט שמתאים את עצמו לכל המכשירים באמצעות Responsive Web Design, כיצד לפתח אפליקציות לארגון ולצמצם את ההוצאות הכרוכות בהתאמה למספר רב של מערכות הפעלה ועוד. ההרצאה, שמה דגש על תכנון נכון תוך התמקדות בקבלת החלטות נכונות וניהול נכון של הוצאות הפיתוח לצד מתן הגמישות הראויה לארגון והיכולת לתת מענה לצרכים בזמן קצר ובאיכות מעולה.


שי הדגיש כי "ארגונים רבים רצו בשנים האחרונות ופיתחו מס' רב של אפליקציות למובייל במהירות. אפליקציות אלו פותחו בדרך כלל ללא מעורבות אגפי ה- IT ועל פי רוב ללא הקפדה על איכות הפיתוח והסתכלות לטווח ארוך. כיום כשברור כבר שערוץ המובייל הופך למרכזי באינטראקציה של הארגון מול הלקוח, על אגפי ה-IT לתכנן נכון ולבנות פלטפורמות טכנולוגיות שיאפשרו התפתחות נכונה של האגון בערוץ המובייל, זמני תגובה מהירים, שליטה וניהול יעילים באפליקציות שפותחו ושליטה בהוצאות לטווח ארוך. שלב התכנון בעולם חדש ומתהווה זה הנו קריטי ועל אנשי ה- IT לקבל את ההחלטות הנכונות שיאפשרו להמשיך ולספק מענה מצוין לצרכי הארגון גם בעידן המובייל".

 

קורס המנמ"רים של ג'ון ברייס  הינו הקורס המוביל והיוקרתי ביותר בעולם מערכות המידע בישראל. בקורס עברו בשנים האחרונות מאות מבכירי תחום מערכות המידע ומנהלי מערכות המידע בשוק הישראלי והקורס זוכה להכרה על ידי גופים ציבוריים רבים ומהווה את תעודת הכניסה לתפקיד המנמ"ר בארגונים רבים.
 את הקורס מנחה מקצועית בנצי שפירא, אשר שימש במשך שנים רבות כמנמ"ר של ארגונים מובילים במשק כגון קוקה קולה, פלאפון וידיעות אחרונות.

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
ניהול מערכות מידע CIO

132 שעות אקדמאיות

קורס המנמ"רים הייחודי של ג'ון ברייס הדרכה בשיתוף המי"ל, המרכז הישראלי לניהול, מזמינים אותך להצטרף למחזור נוסף היוצא לדרך. מסלול זה בנוי בצורה שתספק ...
ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

סניף מועדף

אני מסכים/ה שג'ון ברייס הדרכה תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של ג'ון ברייס הדרכה וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 700019285 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל infomail@johnbryce.co.il או לטלפון: 03-7100777.