מנהל רשתות ואבטחת מידע – מה זה אומר?

תוכן עניינים

עלייתו של תפקיד מנהל רשתות ואבטחת מידע התרחשה באופן טבעי. הרשת היא הנכס של הארגון ומנהל רשתות מתמחה בכל הנוגע לתכנון, הקמה ותחזוקת הרשתות והוא הגוף שיודע כיצד לנהל נכון את התשתיות ולכן גם ידע לזהות פרצות בתשתיות ולאבטח אותן כנדרש. ברגע שיש לו את הידע והכלים גם לבצע ניהול סיכונים ולהגן על הרשת מפני חדירות שעשויות להסב לה נזק בלתי הפיך, חברות מבינות את  החשיבות והצורך בתקן כזה
מה תעשו בתור מנהלי רשתות ואבטחת מידע? היכן ומה לומדים ומהן הזדמנויות הקריירה לבוגרים?

תפקיד מאתגר בחזית הטכנולוגיה

נתחיל מהתפקיד מהרשת עצמו. מנהל רשת מטפל בכל חברה ברשתות בין אם במשתמשים או בעמדות קצה, הגדרת מדפסות, הקצאת הרשאות, הטמעת מערכות, מעקב וניטור ותחזוקה יומיומית, מיגרציות, תמיכה במערכות מחשוב, התקנה פיזית של ציוד מחשוב, איחוד דומיינים, טיפול בתקלות תקשורת וכאשר הוא אחראי גם על אבטחת מידע, מתווספים לתפקיד שלו אתגרים כמו אבטחת מידע: בין אם תחקור מתקפות, הטמעת פתרונות הגנה, חומות אש ווירטואליות.
כמנהל רשתות תהיו חלק מצוות ה-
IT של חברות ועם התמחות נוספת באבטחת מידע, תוכלו להטמיע מנגנוני אבטחה ולהגן על הרשת מפני איומים שונים. הקשר ההדדי בין שני התחומים הוא זה שבסופו של דבר מבטיח הגנה מקסימלית לארגון – הכרות עם הרשת ואפשרות לאבטח את הרשת על פי הידע הרב ברשתות. על מנת לאייש תפקיד זה, נדרשת הבנה בארכיטקטורה המורכבת של הרשת וגם הכרות עם האיומים השונים שיש היום כנגד רשתות. כלומר, ניהול אבטחת הרשת על ידי מנהל רשתות מצמצם את הסיכונים לפריצות ומאפשר הגנה על נכסים שונים.
בפועל מנהל רשתות ואבטחת מידע יודע לבצע פעילויות תחזוקה שונות ולמנוע בעיות בציוד מחשב ותחנות קצרה, לבצע פעולות של אבטחת מידע ולסייע בניהול מערכות אבטחה שונות. כמו כן, בניית תיקי מערכת, טיפול ותחזוקה של מוצרי אבטחת מידע, הקשחה של שרתים ושל מערכות הפעלה ותחזוקה של מערכות הגנה שונות, הכל מתבצע תוך התייחסות לרשתות ולהשפעת מוצרי האבטחה השונים על הרשת.

ניהול רשתות ואבטחת מידע – השילוב המנצח שייקח אתכם רחוק

קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע מקנה את הידע החשוב בתחום כולל בנייה ותחזוקה של רשתות מחשבים תוך שימת דגש לשרידות, אבטחה, הקשחת הרשת ונטרול התקפות סייבר. במהלך הקורס תלמדו כל שדרוש על ניהול אבטחת מידע כמו רגולציות, כיצד בונים מערך אבטחה, ניהול סיכונים וכל מה שחשוב לדעת על רשתות וניהולן: רכיבי המחשב, תחנות עבודה, ניהול חשבונות משתמשים, ניהול אחסון וקבצים, שימוש בציוד רשת, תקשורת מסוגים שונים, פרוטוקולים, ניהול הרשת הארגונית. במסגרת הקורס, נלמדות תשתיות ענן כנמו Microsoft Azure ו- Amazon AWS. קיימים מסלולים המעניקים את הידע הדרוש לקראת בחינת ההסמכה לתעודת הסמכה MCSE .
כיום נדרש ממי שמאייש תפקיד של מנהל רשתות להכיר היטב גם לינוקס לרבות התקנה בסביבה זו, ניהול התהליך, תחזוקה וניטור וכן את כל נושא הווירטואליזציה כמו ניהול רשתות וירטואליות, ניהול מחשב וירטואלי וכן הכרות עם מוצרי צ’ק פוינט ואמזון. לרוב יידרש גם ידע בשימוש בפתרונות של
Firewall Xml, CASB, Proxy, F5, Websense, Mcafee/Next Gen AV, Juniper, .

בוחרים את המקפצה הנכונה להצלחה בתחום

בכל מקרה, חשוב מאוד לבחור קורס ניהול רשתות אבטחת מידע מעשי שיקנה את הפרקטיקום הנדרש על מנת להשתלב בתפקיד נחשק זה ולהציע כמה שיותר למעסיקים גם אם עדיין חסר ניסיון בתחום.

מתפקיד זה אפשר להתפתח במהירות לתפקידים שונים ברשתות וניהול אבטחת מידע – השילוב בין השניים פותח יותר אופציות תעסוקתיות וכמובן שהשכר בהתאם ומתגמל יותר כאשר יש שתי התמחויות לבחור מבינן או לשלב אותן יחדיו. שימו דגש על מוסד לימודים בעל מוניטין והכרה בקרב חברות מובילות בשוק ונבחרת מרשימה של מרצים מהתעשייה, המשלב בין לימודים פרונטאליים ללימודים מקוונים, סיורים לימודיים, ציוד נדרש כמו מחשוב מתקדם ואיכות למידה, הגשת פרויקטים ותרגילים והכנה למבחני הסמכה חשובים בתחום. תוכלו תמיד לשוחח עם סטודנטים שלמדו בעבר במקום וכן עם צוות יועצי לימוד ולבדוק את ההתאמה שלכם לתחום וכן לבדוק בסיום הקורס סיוע והכוונה בכל הנוגע להשמה ומציאת עבודה בתחום של רשתות ואבטחת מידע.

מבחינת תכונות חשובות לתפקיד, מודעות הדרושים מציינות תכונות כמו סבלנות, חשיבה תהליכית, תקשורת בינאישית ברמה גבוהה, עמידה ביעדים, ראייה מערכתית רחבה.
התמחויות של רשתות ואבטחה מעניקות את האופציה להשתלב בפרויקטים רוחביים בארגונים וכך לשרת את הארגון בדרך הטובה ביותר, כשיש נקודת מבט מקיפה הן מההיבט של רשתות והן מההיבט של אבטחת מידע. מקצוע מבוקש עם הזדמנויות לקריירה משגשגת.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...